Справа № 444/1494/20
Провадження № 3/444/864/2020
16 червня 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС “Рава-Руська”, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Республіки Польща ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та проживаючого АДРЕСА_1 , не працюючого,
- за ст. 204-1 ч. 1 КпАП України,
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), 11.06.2020 року о 17 год. 35 хв. вчинив незаконний перетин державного кордону із Республіки Польща в Україну, поза пунктом пропуску через державний кордон України, на напрямку 650 прикордонного знаку, територія Річківської сільської ради, Жовківського району Львівської області, внаслідок чого 11.06.2020 року на напрямку 648 прикордонного знаку останній був затриманий прикордонним нарядом «Група реагування» від відділення інспекторів прикордонної служби «Рава-Руська» (тип А) відділу прикордонної служби «Рава-Руська» (тип Б) Львівського прикордонного загону, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 204-1 ч. 1 КпАП України.
Правопорушник ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в судове засідання не прибув, однак подав письмову заяву, якою просив розгляд справи проводити за його відсутності.
Відповідно до ст.268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.204-1 ч.1 КпАП України не є обов'язковою.
А тому, суд приходить до переконання, за можливе розглянути справу у відсутності громадянина Республіки Польща ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ).
Факт вчинення громадянином Республіки Польща ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 332793 від 12.06.2020 року;
- рапортом працівників прикордонної служби від 11.06.2020 р.,
- письмовими поясненнями громадянина Республіки Польща ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ).
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях громадянина Республіки ОСОБА_5 ( ОСОБА_2 ) є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Кваліфікація дій громадянина Республіки Польща ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Відповідно до ст.280 КпАП України, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушника, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, його майновий стан, який тимчасово не працює, до адміністративної відповідальності притягається вперше.
Обставин, які б обтяжували або пом"якшували відповідальність громадянина Республіки Польща ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у виді накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Відповідно до ст.16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
Згідно ст.245 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.
З врахуванням наведеного, приходжу до висновку, що до правопорушника громадянина Республіки ОСОБА_5 ( ОСОБА_2 ) слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, а саме, у вигляді штрафу.
Окрім того, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Керуючись ст. 7, 9, 24, ч.1 ст. 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя,-
ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. - в дохід держави.
Стягнути з громадянина Республіки Польща ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та проживаючого АДРЕСА_1 , не працюючого судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Копію постанови направити в Львівський прикордонний загін Державної прикордонної служби України - для відома .
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мікула В. Є.