Рішення від 17.06.2020 по справі 400/950/20

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2020 р. № 400/950/20

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В. В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом:Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіа-Плаза-Плюс", вул. М. Морська, 108, м. Миколаїв, 54020

до відповідача:Новоодеської районної державної адміністрації Миколаївської області, вул. Центральна, 202, м. Нова Одеса, Новоодеський район, Миколаївська область, 56600

про:визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Авіа-Плаза Плюс» звернулося до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Новоодеської районної державної адміністрації, в якій просить визнати протиправною бездіяльність Новоодеської районної ради Миколаївської області; зобов'язати Новоодеську районну раду Миколаївської області усунути порушення прав позивача шляхом надання відповіді на лист позивача від 15.10.2019 вих. № 10.

Крім того, позивач просить зобов'язати Миколаївську обласну державну адміністрацію подати суду звіт про виконання судового рішення протягом одного тижня з дня набрання законної сили судовим рішенням.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення його права на публічну інформацію, що полягає у ненаданні йому відповіді на листи (запити на публічну інформацію) від 15.10.2019 № 10 та від 11.12.2019 № 18.

У відзиві на позовну заяву Новоодеська районна державна адміністрація проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в позові, посилаючись на надання нею відповіді на листи позивача, а саме: листом від 15.11.2019 № 37/18-39/01 на лист позивача від 15.10.2019 № 10 та від 26.12.2019 № 37/18-39/01 на лист позивача від 11.12.2019 № 18.

Відповідно до частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження.

Безпосередньо, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши докази, що містяться у справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, суд установив такі обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Позивач звернувся до Новоодеської районної адміністрації із листом від 15.10.2019 № 10, в якому просив повідомити про можливість надання в оренду земельних ділянок загальною площею 8,1683 га, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, власником яких є позивач, для розміщення та обслуговування аеропорту та відповідних споруд, строком на 50 років.

Як зазначено у листі, до нього додаються копії договорів купівлі-продажу об'єктів нерухомості, копії витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки, копія договору оренди землі від 28.09.2004 між ТОВ «Миколаїв-Аеро» та Новоодеською районною державною адміністрацією, лист Миколаївської обласної державної адміністрації, лист Новоодеської районної ради Миколаївської області, установчі документи позивача.

15.11.2019 відповідач оформив лист - відповідь № 37/18-39/01 на лист позивача від 15.10.2019 № 10, в якому зазначив, що відповідно до статті 122 Земельного кодексу України Новоодеська райдержадміністрація не є розпорядником зазначених у зверненні позивача земель та рекомендував для вирішення наведених у зверненні питань звернутися до центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин або до його територіальних органів.

Листом від 11.12.2019 № 18 позивач звернувся до Новоодеської районної адміністрації, в якому просив повідомити, чи був отриманий райдержадміністрацією лист від 15.10.2019 № 10 з додатками та чи вирішено питання про надання в оренду позивачу земельних ділянок для розміщення та експлуатації будівель та споруд авіаційного транспорту.

26.12.2019 відповідач оформив лист № 37/18-39/01 на ім'я керівника позивача, в якому повідомив, що відповідь на лист від 15.10.2019 № 10 направлена відповідачем на адресу позивача поштовим зв'язком.

Вирішуючи спір між сторонами, суд виходить з такого.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що його листи від 15.10.2019 № 10 та від 11.12.2019 № 18 є запитами на публічну інформацію, оскільки містять всі визначені статтею 19 Закону України 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» (далі - Закон № 2939-VI) дані.

Відповідно до преамбули Закону № 2939-VI, він визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Згідно з статтею 1 Закону № 2939-VI, публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Визначальним для публічної інформації є те, що вона заздалегідь зафіксована будь-якими засобами та на будь-яких носіях та знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Не є інформаційним запитом звернення, для відповіді на яке необхідно створити інформацію, крім випадків, коли розпорядник інформації не володіє запитуваною інформацією, але зобов'язаний нею володіти (пункт 1 частини першої статті 22 Закону № 2939-VI).

Відповідно до частини першої статті 19 Закону № 2939-VI, запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Зазначення у листі усіх передбачених статтею 19 Закону № 2939-VI даних не є безумовною підставою вважати такий лист запитом на публічну інформацію.

Зміст листа позивача від 15.10.2019 № 10 свідчить про те, що такий лист є зверненням особи до суб'єкта владних повноважень з питання реалізації права на землю, а саме: на отримання земельних ділянок в оренду.

Зокрема, позивач у цьому листі просить відповідача не надати публічну інформацію, а фактично розглянути питання щодо надання йому в оренду визначених земельних ділянок. Про це також свідчить додання позивачем до лист пакету документів, на підставі яких, на думку позивача, відповідач розглядатиме звернення позивача.

Лист від 11.12.2019 № 18 також не є запитом на публічну інформацію, оскільки він стосується отримання результатів розгляду відповідачем листа позивача від 15.10.2019 № 10, який направлений позивачем для реалізації права на землю, а не отримання публічної інформації.

Суд також бере до уваги відсутність у листах від 15.10.2019 № 10 та від 11.12.2019 № 18 будь-яких посилань на норми Закону № 2939-VI.

Повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування визначені у статті 122 Земельного кодексу України, порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування - у статті 123 цього Кодексу.

Крім того, стаття 120 Земельного кодексу України регулює питання переходу права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду.

Отже, ураховуючи те, що листи позивача від 15.10.2019 № 10 та від 11.12.2019 № 18 не є запитами на публічну інформацію в розумінні Закону № 2939-VI, суд дійшов висновку про те, що право позивача на отримання публічної інформації не порушено, а отже, в позові належить відмовити.

У зв'язку з відмовою у позовних вимогах, відсутні підстави для стягнення з відповідача на користь позивача понесених ним судових витрат згідно із статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України та зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду відповідно до статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіа-Плаза Плюс" (вул. М. Морська, 108, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 39209853) відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Птичкіна