ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"17" червня 2020 р. справа № 300/1052/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши в письмовому провадженні клопотання Івано-Франківської міської ради про розгляд у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування пункту 24 рішення сесії Івано-Франківської міської від 18.12.2019 за №404-34, зобов'язання затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки,-
ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування пункту 24 рішення сесії Івано-Франківської міської від 18.12.2019 за №404-34, яким ОСОБА_1 відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення та передачі в оренду земельної ділянки, площею 0,0131 га по АДРЕСА_1 , для обслуговування нежитлових приміщень, зобов'язання затвердити проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.05.2020 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, ухвалено здійснювати розгляд справи без проведення судового засідання і повідомлення (виклику) сторін за наявними матеріалами.
Івано-Франківською міською радою 15.06.2020 разом із відзивом на позовну заяву подано суду клопотання, в якому відповідач просить провести розгляд даної справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. У клопотанні відповідач вказує на необхідність повного і всебічного з'ясування усіх обставин справи, та підтвердження їх доказами. Будь-яких інших обґрунтувань щодо потреби розгляду даної адміністративної справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, відповідачем не зазначено.
Оцінивши зміст позовних вимог, заявлених до Івано-Франківської міської ради, поданих позивачем письмових доказів, відзиву на позовну заяву відповідача, наявних матеріалів адміністративної справи, суд вважає, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі, не вимагає проведення судового засідання.
Варто наголосити, що за приписами частини 8 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
При цьому, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін, не позбавляє права останніх надавати докази та висловлювати свою позицію чи спростовувати доводи опонентів шляхом подання письмових пояснень, доказів, заявленням відповідних клопотань тощо.
Особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін жодним чином не звужують зміст основних принципів адміністративного судочинства, визначених частиною 3 статті 2 Кодексом адміністративного судочинства України, в тому числі таких як верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі.
Сторони і їх представники в однаковій мірі наділені усім обсягом прав, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, незалежно від того здійснюється судовий розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін у судове засідання чи із таким викликом (повідомленням).
За приписами пункту 2 частини 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Таким чином, враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що в задоволенні клопотання Івано-Франківської міської ради про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, слід відмовити.
Поряд з цим, суд зазначає, що ухвалою про відкриття провадження у справі від 25.05.2020, серед іншого, встановлено відповідачу строк для подання відзиву, а також всіх доказів що підтверджують заперечення проти позову.
Як вбачається, Івано-Франківською міською радою суду наданий лише відзив на позовну заяву, однак документів, які б підтверджували позицію відповідача суду не представлено.
Згідно частини 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 3 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Спірним у даних правовідносинах є рішення сесії Івано-Франківської міської від 18.12.2019 за №404-3, зокрема його пункту 24, яким ОСОБА_1 відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення та передачі в оренду земельної ділянки, площею 0,0131 га по АДРЕСА_1 , для обслуговування нежитлових приміщень.
У відзиві Івано-Франківська міська рада заперечує позовні вимоги ОСОБА_1 , вважає, що приймаючи рішення відповідачем було досліджено ряд документів, а саме рішення прийнято в порядку і спосіб передбачений законодавством.
З метою з'ясування всіх обставин у справі, а також повного, всебічного та об'єктивного вирішення даної адміністративної справи, суд вважає за необхідне витребувати у Івано-Франківської міської ради, документи подані ОСОБА_1 до міської ради для вирішення питання щодо відведення та передачі в оренду земельної ділянки на АДРЕСА_2 , за наслідками розгляду яких відповідач прийняв рішення від 18.12.2019 за №404-34, а також документи, які стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення від 18.12.2019 за №404-34.
Відповідно до частини 6 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Керуючись статтями 44, 167, 243, 248, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1.Відмовити в задоволенні клопотання Івано-Франківської міської ради про розгляд у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін адміністративної справи №300/1052/20.
2. Витребувати у Івано-Франківської міської ради, оформлені відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, копії наступних письмових доказів:
- документи подані ОСОБА_1 до міської ради для вирішення питання щодо відведення та передачі в оренду земельної ділянки на АДРЕСА_2 , за наслідками розгляду яких відповідач прийняв оскаржуване рішення від 18.12.2019 за №404-34;
- документи зібрані міською радою, які стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення від 18.12.2019 за №404-34 про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення та передачі в оренду земельної ділянки на АДРЕСА_2 .
Попередити відповідача, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, окремо від рішення суду, включаються до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.