09 червня 2020 року м. Дніпросправа № 160/6825/19
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді Олефіренко Н.А. (доповідач),
суддів: Білак С.В., Шальєвої В.А.,
за участю секретаря судового засідання Новошицької О.О.
за участю представників: відповідача- Милишева А.Є.,третьої особи - Алексєєнко Р.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання Третього апеляційного адміністративного суду в м. Дніпрі апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕНІКС" на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.12.2019 ( суддя першої інстанції Ніколайчук С.В,) в адміністративній справі №160/6825/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕНІКС" до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, третя особа: Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ТОВ “ФЕНІКС” звернулось з позовом до ГУ ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “Р” від 06.05.2019 року №0013351404, прийняте головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області.
Позиція викладена в позові обґрунтована тим, що позивач не погоджується з оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням, оскільки ТОВ “Фенікс” з метою розрахунку орендної плати за землю було отримано витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 31.01.2017 року №131/310117/03-07, яким було визначено нормативну грошову оцінку земельної ділянки в розмірі 13423975,35 грн. На підставі вищевказаної нормативної грошової оцінки земельної ділянки ТОВ “ФЕНІКС” задекларувало на 2017 рік суму орендної плати за землю та сплачувало її у встановлені Податковим кодексом України строки. Враховуючи те, що нова нормативна грошова оцінка землі не затверджувалась, то й отриманий ТОВ “ФЕНІКС” витяг від 31.01.2017 року використовувався під час розрахунку та декларування орендної плати за землю на 2018 рік. Викладене свідчить, про відсутність у ТОВ “ФЕНІКС” заниження декларування орендної плати за землю на 2017-2018 роки.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2019 року позов задоволено частково: визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення форми “Р” від 06.05.2019 року№0013351404 головного управлінням ДФС у Дніпропетровській області в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) у розмірі 45468,27 грн. Стягнуто на користь ТОВ “ФЕНІКС” за рахунок бюджетних асигнувань головного управління ДФС у Дніпропетровській області (49600, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17а; код ЄДРПОУ 39394856) сплачені позивачем судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 682,02 грн.
На рішення суду першої інстанції надійшла апеляційна скарга, в якій апелянт що підприємством занижено суму нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,9659 га в податковій декларації за землю за 2017 рік на суму 100679,82 грн. та в податковій декларації за землю за 2018 рік на суму 81193,26 грн. Відповідач не наділений повноваженнями тлумачення Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, сформованого 25.06.2018 року №104/220618/03-07, а лише визначає суму орендної плати за наявними даними, отриманими від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
За результатами апеляційного перегляду справи просив рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Відзив від відповідача та третьої особи на апеляційну скаргу не надходив.
Колегія суддів, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню зазначаючи наступне.
Під час апеляційного перегляду встановлено, що між Дніпровською міською радою та ТОВ “Фенікс” було укладено договір оренди землі від 28.03.2012 року, терміном дії до 28.03.2017 року, згідно з умовами якого ТОВ “Фенікс” відповідно до рішення міської ради №102/19 від 28.12.2011 року прийняло в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,9659 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 , яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі м. Дніпропетровська за кодом 1210100000:02:136:0090. Цільове призначення земельної ділянки - Землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення. Код УКЦВЗ: 1.11.6 (інша комерційна діяльність).
Відповідно до п.9 договору обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки здійснюється на підставі цільового призначення, категорії та функціонального використання з урахуванням коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, та затвердженими Кабінетом Міністрів України за формою, що заповнюється під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
Згідно з п. 10.1 договору зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки проводиться без внесення змін та доповнень до даного договору. Зазначені зміни відображаються лише у витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розрахунку орендної плати, що є невід'ємними додатками даного договору.
З метою розрахунку орендної плати за землю, позивачем 31.01.2017 року отримано витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №131/310117/03-07, в якому нормативна грошова оцінка земельної ділянки визначена у розмірі 13 423 975,35 грн.
Дніпровською міською радою прийнято рішення №7/11 від 13.07.2016 року “Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2010 року №5/6 “Про місцеві податки і збори території міста”, яким встановлено розмір ставки плати за користування земельними ділянками у розмірі 3%.
Згідно з рішеннями №3/56 від 15.07.2015 року та №12/18 від 15.02.2017 року “Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2010 року №5/6 “Про місцеві податки і збори території міста” розмір ставки орендної плати за земельні ділянки встановлено у розмірі 3% від суми нормативної грошової оцінки.
Відповідно до податкової декларації з плати за землю за 2017 рік (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 15.02.2017 року №1700025008, з урахуванням уточнюючого розрахунку від 22.05.2017 року №9094133226, ТОВ “Фенікс” задекларовано податкових зобов'язань за земельну ділянку площею 0,9659 га (кадастровий номер 1210100000:02:136:0090) за рік у розмірі 402 179 грн.
Відповідно до податкової декларації з плати за землю за 2018 рік (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 15.02.2018 року №9022787551, з урахуванням уточнюючого розрахунку від 10.12.2018 року №9272714685, ТОВ "ФЕНІКС" задекларовано податкових зобов'язань за земельну ділянку площею 0,9659 га (кадастровий номер 1210100000:02:136:0090), розташовану за адресою: АДРЕСА_2 .Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул. Дачна, 1 за рік у розмірі 402 719,26 грн.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 02.10.2018 року по справі №904/3930/18 було припинено договір оренди землі від 28.03.2012 року, укладений між Дніпропетровською міською радою та ТОВ "ФЕНІКС".
На підставі направлення на перевірку №2080 від 21.03.2019 року згідно з п.19-1.1.1 п. 19-1.1 ст. 19-1, підпункту 20.1.4 пункту 20.1 ст. 20, ст. 75, п.п.78.1.1, п.п.78.1.4 п. 78.1 ст. 78, п. 82.2 ст. 82 Податкового кодексу України та відповідно до наказу від 21.03.2019 року №1787-п проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ “Фенікс” з питань повноти нарахування плати за землю (орендна плата т/або земельний податок) за земельну ділянку, що перебуває в користуванні ТОВ “Фенікс” на підставі укладеного договору оренди землі площею 0,9659 га (кадастровий номер 1210100000:02:136:0090) за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року.
За результатами перевірки складено акт від 03.04.2019 року №18410/04-36-14-04/3045844, в якому зазначено порушення п.п.16.1.4 п.16.1 ст. 16, п.286.1, п.286.2 ст. 286, п.289.1 ст. 289 Податкового кодексу України, внаслідок чого встановлено заниження орендної плати за земельну ділянку, розташовану на території Шевченківського району за період з 01.01.2017 року по 29.10.2018 року на суму 181 873,08 грн., в тому числі за період з 01.01.2017 року по 31.12.2017 року на суму 100 679,82 грн. та за період з 01.01.2018 року по 29.10.2018 року на суму 81 193,26 грн.
06.05.2019 року винесено податкове повідомлення-рішення №0013351404, яким визначено позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - орендна плата з юридичних осіб, на загальну суму 227 341,35 грн., в тому числі за податковими зобов'язаннями у розмірі 181 873,08 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 45 468,27 грн.
За результатами адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення, скаргу позивачу залишено без задоволення, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення №0013351404 від 06.05.2019 року - без змін.
Не погодившись із таким рішенням відповідача, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку склавшимся правовідносинам, колегія суддів зазначає наступне.
Позиція відповідача в обґрунтування правомірності винесеного податкового повідомлення-рішення, ґрунтується на тому, що згідно з витягом від 25.06.2018 року №104/220618/03-07 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, сформованого управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровської області на заявою ГУ ДФС у Дніпропетровській області по ТОВ "ФЕНІКС", з урахуванням індексації, передбаченої ст.289 ПК України, нормативно-грошова оцінка ділянки площею 0,9659 станом на 01.01.2018 року по вул. Дачній, 1 складає 16 779 969,19грн.
Річна сума орендної плати за землю, яка повинна бути нарахована ТОВ "ФЕНІКС" у відповідності вимогам чинного законодавства України на 2018 рік складає 503 399,08 грн.
Згідно з витягом від 25.06.2018 року №104/220618/03-07 із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, сформованого управлінням Держгеокадастру у м. Дніпрі Дніпропетровської області на заяву ГУ ДФС у Дніпропетровській області по ТОВ “Фенікс”, з урахуванням індексації, передбаченої ст.289 ПК України, нормативно-грошова оцінка земельної ділянки площею 0,9659 станом на 01.01.2017 року по вул. Дачній, 1 складає 16 779 969,19 грн.
Річна сума орендної плати за землю, яка повинна бути нарахована ТОВ “ФЕНІКС” у відповідності вимогам чинного законодавства України на 2017 рік складає 503399,08 грн. Підприємством занижено суму нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,9659 га в податковій декларації з плати за землю за 2017 рік на суму 100 679,82 грн.
Отже, різниця між задекларованою сумою податку з орендної плати позивачем та нарахованої відповідачем в податковому повідомленні-рішенні відбулась на підставі розрахунку суми орендної плати з різних витягів з технічної документації.
Товариством використано витяг з технічної документації №131/310117/03-07 від 31.01.2017 року, в якому коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки встановлений на рівні 2.
Відповідачем застосовано витяг від 25.06.2018 року №104/220618/03-07 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки визначено коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки встановлений на рівні 2,50 .
Підпунктом 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу України (далі ПК України) встановлено, що базою оподаткування земельним податком є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом. Згідно з вимогами статті 18 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1378-IV «Про оцінку земель» (далі Закон № 1378-IV) нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій в межах населених пунктів не рідше ніж один раз на 5-7 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою.
Відповідно до приписів пункту 289.2 статті 289 ПК України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Відповідач звернув увагу суду на те, що за змістом вказаної норми, кумулятивне (тобто накопичувальне) застосування щорічних коефіцієнтів індексації пов'язане з датою проведення нормативної грошової оцінки, але не з датою прийняття рішення про її затвердження чи датою введення нормативної грошової оцінки.
Щодо безпосередньо визначення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель.
Стаття 5 Закону № 1378-IV передбачає, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку.
Відповідно до частини другої статті 18 Закону № 1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Підпунктом 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Згідно з підпунктом 14.1.34 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України власники земельних ділянок - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно)
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пунктом 269.1 статті 269 Податкового кодексу України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
У пункті 270.1 статті 270 Податкового кодексу України визначено, що об'єктами оподаткування земельним податком є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Згідно з пунктом 271.1 статті 271 цього Кодексу базою оподаткування земельним податком є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Відповідно до пункту 286.1 статті 286 цього Кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Відповідно до пункту 287.1 статті 287 цього Кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно з пунктом 289.1 статті 289 цього Кодексу для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Статтями 125, 126 Земельного кодексу України передбачено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав, яка оформляється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Також, за приписами норм статей 15, 20 Закону України «Про Державний земельний кадастр» від 07 липня 2011 № 3613-VI до Державного земельного кадастру включаються цілий ряд відомостей про земельні ділянки, зокрема: кадастровий номер; місце розташування; площа; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); відомості про обмеження у використанні земельних ділянок; нормативна грошова оцінка, а також інформацію про її власників (користувачів), зареєстровані речові права відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Такі відомості внесені до Державного земельного кадастру є офіційними
Відповідні центральні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь та земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (пункт 274.1 статті 274 Податкового кодексу України).
Виходячи з наведених норм Податкового кодексу України можна дійти висновку, що нарахування сум земельного податку проводиться контролюючим органом на підставі даних державного земельного кадастру та з використанням нормативної грошової оцінки земельної ділянки, визначеної у встановленому порядку.
Статтями 1, 18 Закону України «Про оцінку земель» від 11 грудня 2003 року №1378-IV встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, проводиться незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій». За результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно з пунктом 21 Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року №213, дані за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви.
Таким чином, належним джерелом даних про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки є витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який виданий територіальним органом Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки, або в силу норми статті 15 Закону України «Про Державний земельний кадастр», - відомості з Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку станом на відповідну дату. При цьому, безпосередньо контролюючий орган не наділений повноваженнями на встановлення та зміну нормативної грошової оцінки земельних ділянок самостійно (в тому числі окремих її складових).
Встановлено, що позивач звернувся до управління Держгеокадастру у м.Дніпрі з заявою про надання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Управлінням Держгеокадастру у м.Дніпрі сформовано витяг від 31.01.2017 року № 131/310117/03-07 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер: 1210100000:02:036:0090 станом на 31.01.2017 року з зазначенням коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки 2.
Станом на 01.01.2017 року діяв НАКАЗ Міністерства аграрної політикм та продовольства України від 25.11.2016 року №489 «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів"» в якому зазначено, що для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, коефіцієнт який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із зазначенням 2,0.
На час укладання договору оренди та до змін у законодавстві , які відбулися 01.01.2017 року у Відомостях Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:02:036:0090 містилась інформація щодо цільового призначення земельної ділянки встановленого відповідно до Українського класифікатора цільового використання землі: 1.11.6 (інша комерційна діяльність).
Отже, оскільки станом на 01.01.2017 року була відсутня інформація щодо будь-яких змін цільового використання земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:02:036:0090,на момент видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку спірної земельної ділянки від 31.01.2017 року у відомостях Державного земельного кадастру коефіцієнт який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) відповідав значенню 2,0.
Саме з 01.06.2018 року за заявою Дніпровської міської ради, як розпорядника земель до Державного земельного кадастру були внесені зміни до відомостей щодо Коду виду цільового призначення земель, а саме було встановлено код 03.10 (Кф=2,50).
Відтак сформований 25.06.2018 року витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку спірної земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:02:036:0090 містить інформацію яка відображає інше цільове призначення земельної ділянки .
Таким чином, позивач, при визначенні земельного податку за 2017 рік, використав відомості з Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку станом на відповідну дату, що відповідає вимогам законодавства.
Також, колегія суддів зазначає, що згідно з частиною 1 статті 193 Земельного кодексу України, державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах кордонів України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
Призначенням державного земельного кадастру, відповідно до статті 194 Земельного кодексу України, є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою.
Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку містить усі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги.
Витяг з Державного земельного кадастру підписується Державним кадастровим реєстратором та посвідчується його печаткою.
Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України «Про Державний земельний кадастр», відомості Державного земельного кадастру є офіційними.
При цьому, доводи та аргументи викладені в апеляційній скарзі позивача відносно заниження сум нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,9659 га за 2017 рік є безпідставними та необґрунтованими, носять формальний характер і не ґрунтуються ні на фактичних обставинах, ні на вимогах закону, що залишилось поза увагою суду першої інстанції та є підставою для скасування оскаржуваного рішення та прийняття нової постанови про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 241-245, 250, 315, 317, 321, 322, 327, 329 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕНІКС" задовольнити частково.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.12.2019 в адміністративній справі №160/6825/19 скасувати.
Прийняти у справі №160/6825/19 нову постанову, якою позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕНІКС" задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “Р” від 06.05.2019 року №0013351404 прийняте Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області в частині податкових зобов'язань за 2017 рік щодо річної суми орендної плати у розмірі 100 679,82 грн. та в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) у розмірі 45 468,27 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст.325 Кодексу адміністративного судочинства України, може бути оскаржена до касаційного суду в порядку, встановленому ст.ст.328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повне судове рішення складено 15.06.2020 р.
Головуючий - суддя Н.А. Олефіренко
суддя С.В. Білак
суддя В.А. Шальєва