Рішення від 15.06.2020 по справі 440/255/20

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/255/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Клочка К.І., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАВІАСЕРВІС" до Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

15.01.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРАВІАСЕРВІС" /надалі - ТОВ "УКРАВІАСЕРВІС", позивач/ звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової служби України /надалі - ДПС України, відповідач/ про визнання протиправним та скасування рішення, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, а саме просить:

1) визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України, що оформлене та викладене у листі №6198/6/99-00-04-02-05-15 від 18.10.2019 про:

- неможливість коригування показників акцизних накладних, складених для розподілу обсягів залишків пального, що обліковувалися у платників податку в СЕА РП, між акцизними складами/акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 01 липня 2019 року, шляхом складання коригування акцизної накладної;

-неможливість зазначати в акцизній накладній, складеній для розподілу обсягів пального, облік якого здійснювався в СЕА РП та СЕ, між акцизними складами та/або акцизними складами пересувними, будь-якої іншої умови оподаткування "0" (загальні умови оподаткування) - для обсягів пального, з якого сплачено акцизний податок або "4" (на умовах, встановлених пунктами 229.2-229.7 статті 229 розділу VI Кодексу) - для обсягів пального, з якого акцизний податок не сплачувався, а на суму податку було видано податковий вексель.

2) Зобов'язати Державну податкову службу України в Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) на обсяг пального (код товарної підкатегорії 2710192100) у кількості 1 121 353,95 літрів, який знаходиться на акцизному складі ТОВ "Укравіасервіс" №1002287, змінити умову оподаткування пального з "0" на "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10).

3) Зобов'язати Державну податкову службу України в Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) на обсяг пального (код товарної підкатегорії 2710192100) у кількості 97 198,00 літрів, який знаходиться на акцизному складі ТОВ "Укравіасервіс" №1002288, змінити умову оподаткування пального з "0" на "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10).

4) Визнати за ТОВ "Укравіасервіс" право на збільшення в Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) на обсяг пального (код товарної підкатегорії 2710192100) по акцизному складу ТОВ "Укравіасервіс" №1002288 на 28 960,00 літрів з умовою оподаткування пального "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10).

5) Визнати протиправними дії Державної податкової служби України щодо не прийняття для реєстрації:

-акцизної накладної форми "П" №74, яка складена ТОВ "Укравіасервіс" 01.07.2019 та доставлена до центрального рівня Державної податкової служби України 08.08.2019 в 14:53:06 годин;

-акцизної накладної форми "П" №76, яка складена ТОВ "Укравіасервіс" 01.07.2019 та доставлена до центрального рівня Державної податкової служби України 28.10.2019 в 14:44:07 годин.

6) Зобов'язати Державну податкову службу України прийняти та зареєструвати:

-акцизну накладну форми "П" №74, яка складена ТОВ "Укравіасервіс" 01.07.2019 та доставлена до центрального рівня Державної податкової служби України 08.08.2019 в 14:53:06 годин;

-акцизну накладну форми "П" №76, яка складена ТОВ "Укравіасервіс" 01.07.2019 та доставлена до центрального рівня Державної податкової служби України 28.10.2019 в 14:44:07 годин.

7) Зобов'язати Державну податкову службу України в Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) збільшити обсяг пального (код товарної підкатегорії 2710192100) по акцизному складу ТОВ "Укравіасервіс" №1002288 на 28 960,00 літрів з умовою оподаткування пального "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10).

В обґрунтування позову зазначено, що позивачем за допомогою реєстрації акцизних накладних відобразило та внесло в Систему електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП ТА СЕ) на обсяг 1121353,95 літрів (по акцизному складу № 1002287) та 97198,00 літрів (по акцизному складу № 1002288) в цій системі має ознаку оподаткування "0". Указано, що розпорядитися цим обсягом та погасити податкові векселі можливо лише якщо умова оподаткування буде "3". Тобто ТОВ "Укравіасервіс" позбавлене можливості розпорядитися зареєстрованими в СЕАРП та СЕ залишками пального. Так з метою вирішення даного питання позивач листом від 19.09.2019 № 19/09/19-1 звернувся до відповідача та просив повідомити: "Чи можливо внести коригування в акцизні накладні ТОВ "Укравіасервіс" форми "П", а саме: змінити умову оподаткування з "0" на "3"; "Якщо такі коригування можливі, то яким чином їх зробити, щоб система електронного адміністрування реалізації пального дозволила прийняття та реєстрацію змінених акцизних накладних". Як зазначив позивач, ДПС України у листі №6198/6/99-00-04-02-05-15 від 18.10.2019 стверджує про неможливість змінити умову оподаткування з "0" н "3" по залишкам пального, розподіленого по акцизним складам станом на 01.07.2019. Також позивачем указано, що недосконалість СЕАРП та СЕ не означає, що позивач не може розпоряджатися своїм майном, та не може мати наслідком те, що позивач має нести збитки по погашенню податкових векселів. Крім того, позивач стверджує про втрату пального в СЕАРП та СЕ та вказує, що після розподілу обсягу залишків пального по акцизним складам та акцизним складам пересувним, ТОВ "Укравіасервіс" здійснило переміщення пального по складам, що підтверджується наступними акцизними накладними форми "П" № 74 та № 76 від 01.07.2019, проте, відповідачем безпідставно відмовлено у прийнятті акцизних накладних.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29.01.2020 позов залишено без руху.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29.01.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; призначено підготовче судове засідання на 10.03.2020.

26.02.2020 до суду надійшов відзив на позов в якому вказано, що виправлення помилкових даних в розподільчій АН починаючи з 16.08.2019 не здійснюється. Указано, що відповідно до Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 19 червня 2019 року № 262, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 липня 2019 р. за N 753/33724, передбачено зазначення в акцизній накладній, складеній для розподілу обсягів пального, облік якого здійснюється в СЕАРП, між акцизними складами та/або акцизними складами пересувними лише двох ознак щодо умов оподаткування пального, а саме : "0" або "4". З огляду на викладене, відповідач стверджує, що відповідь надана листом відповідає вимогам чинного законодавства. Крім того, звертає увагу суду на те, що ДПС 10.07.2019 були надані роз'яснення, які розміщенні на офіційному веб-порталі, що податкові векселі, які видані до 30.06.2019 (включно), термін погашення яких припадає на ІІІ квартал 2019 року, погашаються з дотриманням тимчасового порядку, встановленого пунктом 26 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу, а саме шляхом подання такими виробниками та імпортерами до контролюючого органу - векселедержателя копій первинних документів, що підтверджують здійснення операцій, визначених у підпунктах 1-4 цього пункту Кодексу. Також зазначено, що протиправні дії відповідача у відмові у реєстрації других примірників акцизних накладних № 74 від 01.07.2019 та № 76 від 01.07.2019 відсутні, оскільки позивачем не вірно заповнено одне поле зазначених акцизних накладних, а саме зазначено (серію та номер податкового векселя), тоді як для умови оподаткування "0" зазначене поле не заповнюється /т. 1 а.с. 108-113/.

04.03.2020 до суду позивачем надано відповідь на відзив в якій зазначено, що у відзиві на позов відповідачем не спростованого того, що неможливість змінити умову оподаткування з "0" на "3" є порушенням права позивача на розпорядження своїм майном, тому вимога про визнання протиправним та скасування рішення ДПС України, що оформлене та викладене в листі №6198/6/99-00-04-02-05-15 є обґрунтованою. Твердження відповідача про те, що умова оподаткування пального "0" не може коригуватися на умову оподаткування "3", оскільки це буде суперечити вимогам наказу № 262 та Кодексу не відповідає дійсності. Представник позивача стверджує, що предметом вимоги ТОВ "Укравіасервіс" є зміна умов оподаткування з "0" на "3", що взагалі не пов'язане з поділом обсягів пального по складам. Крім того, позивач наголошує, що відповідач має можливість вносити будь-які зміни щодо обсягу пального у зазначеній системі, виступаючи по суті адміністратором цього реєстру. Також указує щодо правомірності вимог в частині визнання протиправними дій відповідача щодо неприйняття до реєстрації акцизних накладних /т. 1 а.с. 134-137/.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.03.2020 закрито підготовче провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАВІАСЕРВІС" до Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії; призначено справу до судового розгляду по суті на 31.03.2020.

27.03.2020 позивачем до суду надано додаткові пояснення в яких указано, що станом на 01.07.2019 на акцизних складах (резервуарах) та акцизних складах пересувних позивача рахувалося власне пальне, яке було ввезене на митну територію України (імпортоване) та щодо якого виписувалися податкові векселі у загальній кількості 1247511,95 літрів. Указано, що на виконання вимог пункту 23 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України та пункту 2 розділу ІV Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового позивач з метою розподілу обсягу залишків пального станом на 01.07.2019 склав та зареєстрував в СЕАРП акцизні накладні форми "П" з умовою оподаткування "0". Водночас позивач не згоден, що первинно при реєстрації залишків пального на складах необхідно було вказувати в акцизних накладних умову оподаткування "0". Також стверджує, що умова оподаткування "0" не дає можливості зареєструвати акцизні накладні з реквізитами податкового векселя при видачі пального у паливний бак повітряного судна. На переконання представника ТОВ "Укравіасервіс" зареєструвати акцизні накладні з реквізитами податкового векселя при видачі пального у паливний бак повітряного судна можливо лише коли в акцизній накладній вказати умову оподаткування "3". Крім того, представник ТОВ "Укравіасервіс" стверджує, що погасити податковий вексель з умовою оподаткування "0" неможливо.

31.03.2020 відкладено розгляд справи до 19.03.2020.

18.05.2020 від ДПС України надійшли додаткові пояснення у справі відповідно до яких із запровадженням з 01.07.2019 СЕАРП СЕ платники податку зобов'язані провести інвентаризацію залишків пального, внести їх в СЕАРП та СЕА та розподілити по акцизним складам у встановлені ПК України строки та порядку. Указано, що включення до розподільчої акцизної накладної інших умов оподаткування пального, придбаного та облікованого у платника податку на акцизному складі, крім "0" або "4" Порядок № 262 не містить. Указано, що позивач для погашення податкових векселів виданих з 01.01.2019 до 30.11.2019 (включно) для підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, обсяги яких були перенесені Товариством з СЕАРП до СЕА РПСЕ з умовою оподаткування "0", зобов'язаний був складати акцизні накладні для реалізації (заправлення повітряних суден) з умовою оподаткування "0" та шляхом подання такими виробниками та імпортерами до контролюючого органу - векселедержателя копій первинних документів, що підтверджують здійснення операцій з реалізації. Водночас позивачем складено акцизні накладні для реалізації (заправлення повітряних суден) пальним з умовою оподаткування "3" (пальне, яке було імпортовано позивачем після 01.07.2019) замість "0" (пальне, яке було ввезено по 30.06.2019 та розподілене позивачем між акцизними складами станом на 01.07.2019) та з метою підтвердження цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів вказувало податкові векселі, які були видані по 30.06.2019 на пальне, яке обліковувалося у позивача з умовою оподаткування "0" у СЕАРП СЕ /т. 2 а.с. 101-105/.

19.05.2020 до суду надано представником позивача додаткові пояснення згідно з якими, за твердженням представника ТОВ "УКРАВІАСЕРВІС", відповідач необґрунтовано застосовує до спірних правовідносин пункту 26 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України у редакції, що набрала чинності - 20.10.2019, тобто після того, як сплив строк для погашення податкових векселів. Крім того, представник позивача вказує, що для погашення податкового векселя потрібно оформити не лише первинні документи на заправку повітряного судна, але й попередньо виписати і зареєструвати акцизні накладні в Єдиному реєстрі акцизних накладних. Також зазначає, що акцизні накладні № 74 та № 76 від 01.07.2019 є не розподільчими акцизними накладними, а такими, що видані на операції з реалізації пального, а тому в них мають вказуватися реквізити податкового векселю. Крім того, ДПС України реєструвало у цей же період аналогічні акцизні накладні з реквізитами векселів без жодних зауважень /т. 2 а.с. 120-126/.

19.05.2020 представником позивача подано клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження /т. 2 а.с. 129/.

Відповідно до частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на зазначене, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Відповідно до частини першої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Пунктом 1 частини третьої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Згідно частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене, суд вирішив розглядати справу за відсутності учасників справи у письмовому провадженні.

Суд, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, що позивач є платником акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, що підтверджено витягом з Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового /т. 1 а.с. 24/.

На виконання вимог пункту 23 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України та пункту 2 розділу ІV Порядку заповнення акцизної накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 з метою розподілу обсягу залишків пального станом на 01.07.2019 ТОВ "УКРАВІАСЕРВІС" склало та зареєструвало в Єдиному реєстрі акцизних накладних акцизні накладні форми "П" /т. 1 а.с. 25-47/:

- № 3 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад № 1002288, обсяг пального - 159652 літрів;

- №4 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад № 1002288, обсяг пального - 159337 літрів;

- №5 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад № 1002288, обсяг пального - 69203 літрів;

- № 6 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад № 1002288, обсяг пального - 560243,92 літрів;

- № 8 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад № 1002288, обсяг пального - 22968,03 літрів;

- № 9 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад пересувний № ВІ8364ХТ, обсяг пального - 2119,00 літрів;

- № 10 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад № 1002288, обсяг пального -

149950 літрів;

- № 11 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад пересувний № Т2627КХ, обсяг пального - 9072,00 літрів;

- № 12 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад пересувний № Т2423КХ, обсяг пального - 19888,00 літрів;

- № 13 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад пересувний №АЕ3757ХМ, обсяг пального - 15026,00 літрів;

- №14 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад пересувний №Т02175ВН, обсяг пального - 11759,00 літрів;

- № 15 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад пересувний №Т10780АІ, обсяг пального - 19501,00 літрів;

- № 16 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад пересувний №АЕ0251ХТ, обсяг пального - 6701,00 літрів;

- № 17 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад пересувний №Т02173 ВН , обсяг пального - 17825,00 літрів;

- № 18 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад пересувний №АЕ4268ЕВ, обсяг пального - 7587,00 літрів;

№ 19 від 01.07.2019, з квитанціями № 1 та №2, акцизний склад пересувний №Т022176ВН, обсяг пального - 16680,00 літрів.

Після розподілу обсягу залишків пального по акцизним складам та акцизним складам пересувним, ТОВ "УКРАВІАСЕРВІС" здійснило переміщення пального по складам, що підтверджено акцизними накладними форми "П" /т. 1 а.с. 48-61:

- № 46 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2, з акцизного складу № 1002288 на акцизний склад № 1002287, обсяг пального - 159652 літрів;

- № 49 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2, з акцизного складу № 1002288 на акцизний склад № 1002287, обсяг пального - 159337 літрів;

- № 51 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2, з акцизного складу № 1002288 на акцизний склад № 1002287, обсяг пального - 69203 літрів;

- № 53 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2, з акцизного складу № 1002288 на акцизний склад № 1002287, обсяг пального - 560243,92 літрів;

- № 55 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2, з акцизного складу № 1002288 на акцизний склад № 1002287, обсяг пального - 22968,03 літрів;

- № 70 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2, з акцизного складу № 1002288 на акцизний склад № 1002287, обсяг пального - 149950,00 літрів;

№ 72 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2, з акцизного складу пересувного №ВІ8364ХТ на акцизний склад № 1002288, обсяг пального - 2119,00 літрів;

- № 74 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2 (1 примірник), з акцизного складу пересувного № Т2627КХ на акцизний склад № 1002288, обсяг пального - 9072,00 літрів; другий примірник акцизної накладної № 74 від 01.07.2019, не прийнято ДПС України, причиною неприйняття зазначено: "Документ не може бути прийнятий - рядок 0; порушено вимоги пункту 232.3 статті 232 Податкового кодексу України, а саме: обсяг пального за умови оподаткування "0", кодом УКТЗЕД "2710192100", пересувним акцизним складом "Т2627КХ, в документі (9072,00) не може перевищувати за (0,00) продавця;

- № 76 від 01.07.2019 з квитанціями № 1 та №2 (1 примірник), з акцизного складу пересувного № Т2423КХ на акцизний склад № 1002288, обсяг пального - 19888,00 літрів; другий примірник акцизної накладної № 74 від 01.07.2019, не прийнято ДПС України, причиною неприйняття зазначено: "Документ не може бути прийнятий - реквізити податкового векселя не можуть бути заповненими для зазначеної умови оподаткування".

У зазначених акцизних накладних позивачем указано умову оподаткування "0".

Листом від 19.09.2019 № 19/09/19-1 ТОВ "УКРАВІАСЕРВІС" звернулося до голови ДПС України та просило повідомити наступне: чи можливо внести коригування в акцизні накладні ТОВ "УКРАВІАСЕРВІС" форми "П" (№ 3, 4, 5, 6, 8, 10 від 01.07.2019), а саме змінити умову оподаткування з "0" на "3"; якщо такі коригування можливі, то яким чином їх зробити, щоб система електронного адміністрування реалізації пального дозволила прийняти та реєстрацію змінених акцизних накладних /т. 1 а.с. 84-85/.

Лист ДПС України від 18.10.2019 № 6198/6/99-00-04-02-05-15 /т. 1 а.с. 86-88/, наданий як відповідь на лист позивача, містить цитування статей 231 та пункту 23 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України. Крім того, зазначено, що відповідні показники АН, складених для розподілу обсягів залишків пального, що обліковувалися у платників податку в СЕА РП, між акцизними складами/акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 01.07.2019, не можуть коригуватися шляхом складання розрахунків коригування акцизної накладної. Інформація про терміни (до 15.08.2019 включено) та порядок виправлення помилок, яких припустилися платники в розподільчих АН, а саме шляхом складання АН особою, що зазначена в розподільчій АН, як отримувач пального, та її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, 02.08.2019 розміщена на офіційному веб-порталі ДФС. Указано, що з огляду на викладене, виправлення помилкових даних в розподільчій АН починаючи з 16.08.2019 не здійснюється. Для врахування в СЕА РП обсягів бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів, яке реалізовується на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 Кодексу, виробниками такого пального до 30.06.2019 сплачувалась сума акцизного податку, розрахована за ставкою акцизного податку, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнта 10, та подавалися заявки на поповнення залишку пального, як для пального, що оподатковується акцизним податком. Отже, неможливо виокремити з загальної кількості бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів, яке обліковується в СЕА РП, обсяги пального, яке в подальшому буде реалізовуватися відповідно до пункту 229.8 статті 229 (з виданням податкового векселю на суму акцизного податку, розрахованого виходячи зі ставки, яка визначається як різниця між ставкою акцизного податку, встановленого підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу із застосуванням підвищувального коефіцієнта 10, та ставкою, встановлено підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнта 10).

Оскільки в СЕА РП окремий облік обсягів такого пального не здійснювалося, у пунктах 2 та 3 розділу ІV Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.07.2019 за № 753/33724, передбачено зазначення в акцизній накладній, складеній для розподілу обсягів пального, облік якого здійснювався в СЕА РП, між акцизними складами та /або акцизними складами пересувними лише двох ознак щодо умов оподаткування пального: "0" (загальну умови оподаткування) - для обсягів пального, з якого сплачено акцизний податок або "4" (на умовах, встановлених пунктами 229.2-229.7 статті 229 розділу VІ Кодексу) - для обсягів пального, з якого акцизний податок не сплачувався, а на суму податку було видано податковий вексель.

Позивач не погоджуючись із листом Державної податкової служби України № 6198/6/99-00-04-02-05-15 від 18.10.2019 та вважаючи протиправними дії ДПС України щодо не прийняття для реєстрації акцизних накладних форми "П" №74 та № 76 від 01.07.2019, звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, щодо компетенції контролюючих органів, повноважень і обов'язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальності за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України.

Особливості оподаткування бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів визначено пунктом 229.8 Податкового кодексу України в редакції, що діє з 01.01.2019.

Згідно з підпунктом 229.8.1 пункту 229.8 статті 229 ПК України ввезення на митну територію України або реалізація вироблених в Україні бензинів авіаційних (код 2710 12 31 00 згідно з УКТ ЗЕД) та палива для реактивних двигунів (код 2710 12 70 00, 2710 19 21 00 згідно з УКТ ЗЕД) може здійснюватися із сплатою акцизного податку за ставками, визначеними підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнта 10.

Положеннями пункту 231.1 статті 231 ПК України визначено, що платник податку при ввезенні на митну територію України пального або спирту етилового, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу, або реалізації пального або спирту етилового зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального або спирту етилового та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Відповідно до пункту 23 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України /у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин/ акцизні накладні / розрахунки коригування, складені:

до 30 червня 2019 року (включно), реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних до 15 липня 2019 року (включно);

з 1 до 31 липня 2019 року (включно), реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних у період з 23 липня до 15 серпня 2019 року (включно);

з 1 серпня 2019 року, реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних у терміни, передбачені пунктом 231.6 статті 231 цього Кодексу.

Для розподілу обсягів залишків пального, що обліковуються у платників податку в системі електронного адміністрування реалізації пального, між акцизними складами / акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 1 липня 2019 року:

а) платники податку та суб'єкти господарювання, які з 1 липня 2019 року не підпадають під визначення платників податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу та у яких станом на 16 липня 2019 року в системі електронного адміністрування реалізації пального обліковуються обсяги залишків пального, зобов'язані скласти акцизні накладні в двох примірниках на такі обсяги пального, перший примірник зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з 16 до 20 липня 2019 року (включно), із зазначенням в акцизних накладних акцизних складів / акцизних складів пересувних, де такі обсяги пального фактично знаходилися станом на 1 липня 2019 року, та розпорядників таких акцизних складів / акцизних складів пересувних шляхом заповнення обов'язкових реквізитів акцизної накладної, передбачених підпунктами "г", "ґ", "з" та "и" пункту 231.1 статті 231 цього Кодексу;

б) після виконання платником податку вимог підпункту "а" цього пункту щодо відповідного розпорядника акцизного складу / акцизного складу пересувного такий розпорядник акцизного складу / акцизного складу пересувного зобов'язаний з 16 до 22 липня 2019 року (включно) зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних другий примірник отриманої акцизної накладної, складеної платником податку згідно з підпунктом "а" цього пункту.

Обсяги ввезеного на митну територію України пального або спирту етилового з 1 до 15 липня 2019 року (включно) обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в такій послідовності:

1) 16 липня 2019 року зараховуються автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;

2) з 16 до 22 липня 2019 року (включно) розподіляються між акцизними складами пересувними, що використовуються під час такого ввезення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку - розпорядником таких акцизних складів пересувних.

Процедуру заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового відповідно до статей 231, 232 розділу VI "Акцизний податок" Податкового кодексу України (далі - Кодекс), визначено Порядком заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 19.06.2019 № 262, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.07.2019 за N 753/33724.

Суд зазначає, що особливості складання та заповнення акцизної накладної форми "П", складеної для розподілу обсягу залишків пального між акцизними складами / акцизними складами пересувними" визначено розділом IV Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового.

Відповідно до пункту 1 вказаного розділу акцизна накладна форми "П", яка складається для перенесення обсягів залишків пального з системи електронного адміністрування реалізації пального до системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового і розподілу таких обсягів між акцизними складами / акцизними складами пересувними, де такі обсяги пального фактично знаходилися станом на 01 липня 2019 року, заповнюється в порядку, визначеному у розділах I, II цього Порядку з урахуванням особливостей, визначених у пунктах 2, 3 цього розділу. Таблична частина акцизної накладної заповнюється у порядку, визначеному в пункті 16 розділу II цього Порядку.

Положеннями пункту 2 розділу IV Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового визначено, що для розподілу обсягу залишків пального між власними акцизними складами / пересувними акцизними складами, розпорядниками яких є платники податку, які станом на 01 липня 2019 року зареєстровані в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, а з 01 липня 2019 року підпадають під визначення платників податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 Кодексу та у яких станом на 16 липня 2019 року в системі електронного адміністрування реалізації пального обліковуються обсяги залишків пального, зобов'язані скласти акцизні накладні форми "П" у двох примірниках на обсяги залишків пального та зареєструвати їх в Єдиному реєстрі акцизних накладних у порядку і терміни, визначені пунктом 23 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу.

У такій акцизній накладній не зазначаються:

цифровий код операції для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику (у відповідному полі зазначається цифра "0");

реквізити акцизного складу / акцизного складу пересувного, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне;

серія та номер податкового векселя, виданого до отримання або ввезення пального на митну територію України;

повне або скорочене найменування та код за ЄДРПОУ отримувача такого пального - суб'єктів господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, або суб'єктів літакобудування, або замовників, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", або підприємств, установ та організацій системи державного резерву;

адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб'єкт господарювання - неплатник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки.

У відповідних клітинках рядків акцизної накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються (крім цифри "0", яка зазначається у клітинках, призначених для цифрового коду операції для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику, та може зазначатися у клітинці, призначеній для ознаки умов оподаткування).

У такій акцизній накладній зазначаються:

ознака щодо умов оподаткування пального "0" або "4";

ознака щодо напрямів використання пального "3";

номер примірника "1" або "2" із кількості примірників "2";

реквізити платника податку, який склав акцизну накладну, як особи, що реалізує пальне, та особи - отримувача пального - розпорядника акцизного складу;

реквізити акцизного складу або пересувного акцизного складу, на який фізично відвантажене (отримане) пальне.

За результатами такого перенесення згідно витягу щодо обсягу пального або спирту етилового, на який платник має право зареєструвати акцизні накладні /розрахунки коригування до акцизних накладних в ЄРАН в розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД та умов оподаткування на запит від 23.12.2019 № 23156311 /т. 1 а.с. 76-79/ по акцизному складу № 1002287 за умовою оподаткування "0", код товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД "2710192100" рахується обсяг пального у розмірі 1121353,95 літрів, по акцизному складу № 1002288 за умовою оподаткування "0", код товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД "2710192100" рахується обсяг пального у розмірі 333510,03 літрів.

Слід зазначити, що розділом IV Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового врегульовано лише питання щодо перенесення обсягів залишків пального з системи електронного адміністрування реалізації пального до системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, в результаті чого складаються акцизні накладні форми "П".

Разом з цим, вказаним розділом не регулюється питання складання акцизних накладних форми "П" при реалізації залишків пального у подальшому.

Порядок складання акцизної накладної форми "П" та порядок її заповнення визначено розділом ІІ Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового.

Відповідно до пункту 1 вказаного розділу акцизна накладна форми "П" складається в день ввезення на митну територію України пального чи в день реалізації пального у разі кожної повної або часткової операції з реалізації пального.

Положеннями пункту 2 розділу ІІ Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового передбачено, що акцизні накладні реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Пунктом 4 розділу ІІ Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового визначено порядок заповнення акцизної накладної.

Так, вказаним пунктом зокрема визначено, що у відповідному рядку зазначається ознака щодо умов оподаткування пального:

"1" - пальне, яке не підлягає оподаткуванню згідно з підпунктом 213.2.1 пункту 213.2 статті 213 розділу VI Кодексу;

"2" - пальне, звільнене від оподаткування акцизним податком згідно з пунктом 213.3 статті 213 розділу VI Кодексу;

"3" - ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеною підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10;

"4" - пальне, реалізоване та/або використане як сировина для виробництва непідакцизної продукції, яке оподатковується на умовах, встановлених пунктами 229.2 - 229.7 статті 229 розділу VI Кодексу. Акцизні накладні з ознакою щодо умов оподаткування "4" (які передбачають відвантаження пального на умовах, встановлених пунктами 229.2 - 229.7 статті 229 розділу VI Кодексу) можуть бути виписані в межах ліміту квот, встановлених Кабінетом Міністрів України для отримувачів такого пального;

"5" - залишки пального, які не обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального (утворилися до 01 липня 2019 року у суб'єктів господарювання, які до 01 липня 2019 року не є платниками акцизного податку з реалізації пального). Така умова оподаткування може бути зазначена тільки у суб'єктів господарювання, які до 01 липня 2019 року не підпадали під визначення платника акцизного податку з реалізації пального згідно з пунктом 212.1 статті 212 розділу VI Кодексу та не були зареєстровані в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, а з 01 липня 2019 року підпадають під визначення платника акцизного податку з реалізації пального згідно з пунктом 212.1 статті 212 розділу VI Кодексу та зареєстровані в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового.

Як вже зазначалося судом, на виконання умов пункту 23 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України позивачем здійснено перенесення обсягів залишків пального з системи електронного адміністрування реалізації пального до системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, в результаті чого складено акцизні накладні форми "П", та зазначено ознака щодо умов оподаткування пального "0".

Механізм відкриття та закриття рахунків платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (далі - платники акцизного податку), зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, механізм роботи зазначеної системи, а також проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків визначено Порядком електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 № 408.

Пунктом 1 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового визначено, що система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового вводиться в дію з 1 липня 2019 року.

Платники акцизного податку зобов'язані з 1 травня 2019 р. до 1 червня 2019 р. зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового всі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники будуть станом на 1 липня 2019 року.

Відповідно до пункту 5 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового реєстр платників веде ДФС. Включення осіб до реєстру платників, внесення змін до нього, виключення з реєстру платників здійснюється контролюючими органами з використанням засобів системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Положеннями пункту 28 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового визначено, що у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в розрізі платників акцизного податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних та акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД ведеться окремо облік обсягів пального, що:

оподатковуються акцизним податком, у тому числі окремо за кожною іншою ставкою податку;

оподатковуються на умовах, встановлених пунктами 229.2 - 229.8 статті 229 Кодексу;

не підлягають оподаткуванню;

звільняються від оподаткування.

Як встановлено судом та не заперечується відповідачем обсяг залишків пального, які були розподілені станом на 01.07.2019 позивачем обліковуються у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового з ознакою щодо умов оподаткування пального "0".

Водночас при подальшому заповненні для реалізації зазначених залишків пального позивач має дотримуватися вимог розділу ІІ Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, за умовами якого при заповненні акцизної накладної позивач має вказати ознаку щодо умов оподаткування пального, а саме: "3" - ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеною підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10.

Також відповідно до пункту 10 розділу ІІ Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового в акцизних накладних, складених на операції з ознаками щодо умов оподаткування "3" (ввезених на митну територію України або вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеною підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10), зазначаються серія та номер податкового векселя, виданого до отримання або ввезення на митну територію України бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.

Реквізити податкового векселя, визначені в цьому пункті, зазначаються в акцизних накладних, складених на операції з реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеною підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10, по всьому ланцюгу постачання такого пального, до підтвердження цільового використання такого пального і погашення податкового векселя у встановлені строки.

Під час заправлення повітряних суден суб'єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, бензинами авіаційними або паливом для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеною підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10, акцизні накладні на такі операції завжди складають такі суб'єкти господарювання незалежно від того, кому належить таке пальне.

На операції з реалізації пального в повітряні судна (заправлення повітряних суден) суб'єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданим уповноваженим органом з питань цивільної авіації, бензинами авіаційними або паливом для реактивних двигунів, яке оподатковується на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 Кодексу, складається акцизна накладна, в якій зазначено:

код операції "5" та умови оподаткування "3" - у разі переходу права власності до нерезидента, що засвідчено митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України. Реквізити митної декларації зазначаються у разі її оформлення відповідно до вимог Митного кодексу України на дату складення акцизної накладної. У разі, якщо на дату складення акцизної накладної митну декларацію не оформлено, реквізити митної декларації в акцизній накладній не заповнюються;

код операції "3" та умови оподаткування "3" - у разі переходу права власності до резидента або у разі переходу права власності до нерезидента.

Разом з цим, позивач позбавлений можливості вказати при заповненні акцизної накладної ознаку щодо умов оподаткування "3", оскільки у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового обсяги залишків пального обліковуються з ознакою щодо умов оподаткування пального "0".

Таким чином, позивач позбавлений можливості розпоряджатися залишками обсягів пального, яке у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового обсяги залишків пального обліковуються з ознакою щодо умов оподаткування пального "0" у розмірі 1 121 353,95 грн, оскільки відповідно до розділу ІІ Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового визначено, що при заповненні акцизної накладної ознаку щодо умов оподаткування потрібно зазначати - "3".

Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 № 3477-IV суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Частиною першою статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Перший протокол) передбачено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

В рішенні ЄСПЛ у справі "Зеленчук та Цицюра проти України" зазначено, що перша і найважливіша вимога статті 1 Першого протоколу полягає в тому, що будь-яке втручання державної влади у безперешкодне користування своїм майном повинно бути законним: згідно з другим реченням першого абзацу особа може бути позбавлена майна тільки "на умовах, передбачених законом", а за змістом другого пункту держави мають право здійснювати контроль за використанням власності шляхом забезпечення дотримання "законів". Більше того, верховенство права, один з фундаментальних принципів демократичного суспільства, властивий всім статтям Конвенції. Принцип законності передбачає, що відповідні положення національного законодавства є досить доступними, точними і передбачуваними в їх застосуванні.

Критерій законності означає, що втручання держави у право власності особи повинно здійснюватися на підставі закону - нормативно-правового акта, що має бути доступним для заінтересованих осіб, чітким і передбачуваним щодо застосування та наслідків дії його норм. Сам лише факт, що правова норма передбачає більш як одне тлумачення, не означає непередбачуваності закону. Сумніви щодо тлумачення закону, які залишаються, враховуючи зміни у повсякденній практиці, усувають суди у процесі здійснення правосуддя.

Втручання держави у право власності особи є виправданим, якщо воно здійснюється з метою задоволення "суспільного", "публічного" інтересу, при визначенні якого ЄСПЛ надає державам право користуватися "значною свободою (полем) розсуду". Втручання держави у право на мирне володіння майном може бути виправдано за наявності об'єктивної необхідності у формі суспільного, публічного, загального інтересу, який може включати інтерес держави, окремих регіонів, громад чи сфер людської діяльності.

Принцип пропорційності передбачає, що втручання у право власності, навіть якщо воно здійснюється згідно з національним законодавством і в інтересах суспільства, вважатиметься порушенням статті 1 Першого протоколу, якщо не було дотримано справедливої рівноваги (балансу) між інтересами держави (суспільства), пов'язаними з втручанням, та інтересами особи, яка так чи інакше страждає від втручання. "Справедлива рівновага" передбачає наявність розумного співвідношення (обґрунтованої пропорційності) між метою, якою необхідно досягти, та засобами, які застосовуються. Необхідного балансу не буде дотримано, якщо особа несе "індивідуальний і надмірний тягар".

З питань оцінки "пропорційності" ЄСПЛ як і з питань наявності "суспільного", "публічного" інтересу, також визнає за державою достатньо широку "сферу розсуду", за винятком випадків, коли такий "розсуд" не ґрунтується на розумних підставах (рішення у справах "Спорронґ і Льоннорт проти Швеції", "Булвес" АД проти Болгарії").

Водночас, недосконалість національного законодавства, зокрема в частині не визначення порядку заповнення акцизної накладної при реалізації залишків пального, які обліковуються у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового станом на 01.07.2019 з ознакою щодо умов оподаткування пального "0", має наслідком протиправне втручання держави у мирне володіння майном особи.

Крім того, відповідно до положень статті 4 Податкового кодексу України податкове законодавство України ґрунтується на таких принципах, як презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.

Наданими позивачем акцизними накладними та витягом щодо обсягу пального або спирту етилового, на який платник має право зареєструвати акцизні накладні /розрахунки коригування до акцизних накладних в ЄРАН в розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД та умов оподаткування на запит від 23.12.2019 № 23156311 /т. 1 а.с. 76-79/ підтверджено, що по акцизному складу № 1002287 за умовою оподаткування "0", код товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД "2710192100" рахується обсяг пального у розмірі 1121353,95 літрів.

Враховуючи обставини, встановлені у ході розгляду даної справи, з метою не допущення порушення фундаментального права позивача на мирне володіння та розпорядження своїм майном /обсягами пального/, гарантованого Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги ТОВ "УКРАВІАСЕРВІС" в частині зобов'язання ДПС України в Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) на обсяг пального (код товарної підкатегорії 2710192100) у кількості 1 121 353,95 літрів, який знаходиться на акцизному складі ТОВ "Укравіасервіс" №1002287, змінити умову оподаткування пального з "0" на "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10).

Обираючи такий спосіб захисту у спірних правовідносинах зважає й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Зокрема, абзацами 5, 6, та 7 вступної частини Рекомендації Rec (2004) 6 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам "Щодо вдосконалення національних засобів правового захисту", ухваленої на 114-й сесії 12.05.2004, передбачено, що, відповідно до вимог статті 13 Конвенції, держави-члени зобов'язуються забезпечити будь-якій особі, що звертається з оскарженням порушення її прав і свобод, викладених в Конвенції, ефективний засіб правового захисту в національному органі; крім обов'язку впровадити такі ефективні засоби правового захисту у світлі прецедентної практики Європейського суду з прав людини, на держави покладається загальний обов'язок розв'язувати проблеми, що лежать в основі виявлених порушень; саме держави-члени повинні забезпечити ефективність таких національних засобів як з правової, так і практичної точок зору, і щоб їх застосування могло привести до вирішення скарги по суті та належного відшкодування за будь-яке виявлене порушення.

У пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі "Чахал проти Об'єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що стаття 13 гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни. Суть цієї статті зводиться до вимоги надати заявникові такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист, хоча держави - учасники Конвенції мають деяку свободу розсуду щодо того, яким чином вони забезпечують при цьому виконання своїх зобов'язань.

Отже, ефективний засіб правового захисту у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату.

При цьому суд враховує, що за чинного правового регулювання залишення в СЕАРП та СЕ умови оподаткування "0" щодо обсягів залишків пального (код товарної підкатегорії 2710192100) у кількості 1 121 353,95 літрів позбавить ТОВ "Укравіасервіс" можливості розпоряджатися цим пальним, адже Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового передбачає необхідність зазначення умови оподаткування "3" при заповненні та реєстрації акцизної накладної.

Водночас, суд відхиляє посилання відповідача на те, що податкові векселі, виписані на цей обсяг пального вже погашені, з огляду на те, що питання погашення податкових векселів не охоплюється предметом даної адміністративної справи.

Стосовно вимог позивача про зобов'язання ДПС України в Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) на обсяг пального (код товарної підкатегорії 2710192100) у кількості 97 198,00 літрів, який знаходиться на акцизному складі ТОВ "Укравіасервіс" №1002288, змінити умову оподаткування пального з "0" на "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10), слід зазначити наступне.

Згідно з витягом з щодо обсягу пального або спирту етилового, на який платник має право зареєструвати акцизні накладні /розрахунки коригування до акцизних накладних в ЄРАН в розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД та умов оподаткування запитів від 23.12.2019 № 23156311 /т. 1 а.с. 76-79/ по акцизному складу № 1002288 за умовою оподаткування "0", код товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД "2710192100" рахується обсяг пального у розмірі 333510,03 літрів.

Позивачем зазначено, що на акцизному складі № 1002288 рахується 333510,03 літрів з умовою оподаткування "0", проте, на вказаному складі знаходиться два види пального: 97198,00 літрів - пальне, яке з'явилося на складі після другого переміщення і було придбане позивачем після 01.01.2019, та на яке було видано податкові векселі та пальне в об'ємі 236312,03 літрів - пальне, яке було придбане позивачем до 01.01.2019 і на яке не видавалися податкові векселі /т. 1 а.с. 139/.

На підтвердження того, що пальне по акцизному складу № 1002288 в об'ємі 97198,00 літрів має обліковуватися у ТОВ "Укравіасервіс" за умовою оподаткування пального "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10), позивачем не надано до суду належних та допустимих доказів.

Суд зазначає, що другі примірники акцизних накладних від 01.07.2019 № 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13 /т. 1 а.с. 62-75/ згідно з якими здійснювалося переміщення пального з пересувних акцизних складів ТОВ "Паливна Заправна Компанія" "АВСТАР" на акцизний склад позивача № 1002288, зокрема не містять посилання на серію та номер податкового векселя чи інших даних, які б дозволили ідентифікувати це пальне в об'ємі 97198,00 літрів, як пальне, що має обліковуватися за умовою оподаткування пального "3".

З огляду на наявність обґрунтованого сумніву у суду щодо правомірності доводів позивача, що пальне в об'ємі 97198,00 літрів по акцизному складу № 1002288 має обліковуватися за умовою оподаткування пального "3", суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення вимог ТОВ "Укравіасервіс" в частині зобов'язання ДПС України в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) на обсяг пального (код товарної підкатегорії 2710192100) у кількості 97 198,00 літрів, який знаходиться на акцизному складі ТОВ "Укравіасервіс" №1002288, змінити умову оподаткування пального з "0" на "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10).

Надаючи оцінку вимогам позивача в частині визнання протиправними дій ДПС України щодо не прийняття для реєстрації акцизних накладних форми "П" №74 та № 76 від 01.07.2019 та зобов'язати відповідача прийняти та зареєструвати вказані акцизні накладні, слід зазначити наступне.

Відповідно до статті 232 Податкового кодексу України у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в розрізі платників податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних та акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД ведеться окремо облік обсягів пального або спирту етилового, що оподатковуються на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 232.3 статті платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ (еАНакл), обчислений за формулою визначеною вказаною статтею.

Позивачем указано, що з метою розподілу обсягу залишків пального по акцизним складам та акцизним складам пересувним, ТОВ "Укравіасервіс" було складено акцизну накладну форми "П" № 74 від 01.07.2019 з квитанціями №1 та №2, для переміщення акцизного пального з акцизного складу пересувного № Т2627КХ на акцизний склад № 1002288, код товару згідно з УКТЗЕД 2710192100, обсяг пального 9072,00 літрів.

З матеріалів справи вбачається, що перший примірник акцизної накладної від 01.07.2019 № 74 /т. 1 а.с. 55/ прийнято ДПС України 08.08.2019 /т.1 а.с. 56/, проте, другий примірник акцизної накладної № 74 від 01.07.2019 /т. 1 а.с. 57-58/ направлений позивачем 08.08.2019 не прийнято ДПС України та зазначено виявлену помилку/зауваження: "Документ не може бути прийнятий - рядок "0"; порушено вимоги пункту 232.3 статті 232 ПК України, а саме: обсяг пального за умови оподаткування "0", кодом УКТЗЕД "2710192100", пересувним акцизним складом "Т2627КХ", в документі (9072,00) не може перевищувати з (0,00) продавця".

Також при розподілі обсягу залишків пального по акцизним складам та акцизним складам пересувним, ТОВ "Укравіасервіс" було складено акцизну накладну форми "П" від 01.07.2019 № 76 перший примірник акцизної накладної від 01.07.2019 № 76 /т. 1 а.с. 59/ прийнято ДПС України 08.08.2019, водночас, другий примірник акцизної накладної № 76 від 01.07.2019 /т. 1 а.с. 61-62/ направлений позивачем 28.10.2019 не прийнято ДПС України та зазначено виявлену помилку/зауваження: "Документ не може бути прийнятий - реквізити податкового векселя не можуть бути заповненими для зазначеної умови оподаткування".

Слід зазначити, що у відзиві на позов відповідачем не надано жодного обґрунтування щодо правомірності дій контролюючого органу при відмову у реєстрації другого примірника акцизної накладної № 74 від 01.07.2019.

Крім того, слід зазначити, що матеріали справи містять інші акцизні накладні надані позивачем та складені 01.07.2019 розподілу обсягу залишків пального по акцизним складам та акцизним складам пересувним № 46, 49, 51, 53, 55, 70, 72 /т. 1 а.с. 48-54/, в яких позивачем також було зазначено серію та номер податкового векселя та які без зауважень було прийнято ДПС України.

З урахуванням викладеного, некоректне заповнення позивачем акцизних накладних, що полягає в зазначенні серії та номеру податкового векселя, не може бути підставою для відмови у реєстрації вказаних акцизних накладних. Тим більше враховуючи те, що перші примірники акцизних накладних від 01.07.2019 № 74 та №76 також містили заповнену графу в частині зазначення серії та номеру податкового векселя та були без зауважень прийнятті та зареєстровані ДПС України.

Крім того, зазначену у другому примірнику акцизної накладної № 74 від 01.07.2019 причину для відмови у реєстрації акцизної накладної взагалі не можливо ідентифікувати належним чином, що саме мав на увазі відповідач відмовляючи у прийняття вказаної акцизної накладної. Як вище зазначено, відповідач не вказав у відзиві на позов та письмових поясненнях жодних доводів на підтвердження правомірності прийнятого рішення щодо відмови у реєстрації другого при мірника акцизної накладної № 74 від 01.07.2019.

З огляду на вище викладене, суд дійшов висновку, що у даному випадку належним способом захисту прав позивача є задоволення вимог щодо визнання протиправними дій ДПС України щодо не прийняття для реєстрації акцизних накладних форми "П" №74 та № 76 від 01.07.2019 та зобов'язати відповідача прийняти та зареєструвати вказані акцизні накладні.

Разом з тим, в частині вимог щодо визнання за ТОВ "Укравіасервіс" права на збільшення в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) на обсяг пального (код товарної підкатегорії 2710192100) по акцизному складу ТОВ "Укравіасервіс" №1002288 на 28 960,00 літрів з умовою оподаткування пального "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10), слід відмовити, оскільки це не є належним способом порушених прав позивача у спірних правовідносинах. Крім того, слід врахувати, що у межах розгляду даної справи суд дійшов висновку про протиправність відмови відповідача у реєстрації других примірників акцизних накладних № 74 та 76 від 01.07.2019 та наявності підстав для їх реєстрації.

Вимоги в частині зобов'язання відповідача збільшити обсяг пального (код товарної підкатегорії 2710192100) по акцизному складу ТОВ "Укравіасервіс" №1002288 на 28 960,00 літрів з умовою оподаткування пального "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10) задоволенню не підлягають, з огляду на їх передчасність.

Оцінюючи вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення Державної податкової служби України, що оформлене та викладене у листі №6198/6/99-00-04-02-05-15 від 18.10.2019, суд зазначає таке.

Стаття 56 Податкового кодексу України регулює питання оскарження рішень контролюючих органів.

Так, вказаною статтею встановлено, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Згідно з частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Виходячи із положень статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України предметом розгляду в порядку адміністративного судочинства є рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Із наведених норм права вбачається, що позивач на власний розсуд визначає чи порушені його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.

Проте ці рішення, дія або бездіяльність у будь-якому випадку повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.

У свою чергу неодмінним елементом правовідносин є їх зміст, тобто суб'єктивне право особи та її обов'язок. Відтак, судовому захисту підлягає суб'єктивне право особи, яке порушується у конкретних правовідносинах.

Таким чином, до адміністративного суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено чи оспорюється. Водночас, відповідно до зазначених норм право особи на звернення до адміністративного суду обумовлено суб'єктивним уявленням особи про те, що її право чи законний інтерес потребує захисту, однак обов'язковою умовою здійснення такого захисту судом є наявність відповідного порушення права або законного інтересу на момент звернення до суду.

При цьому неодмінною ознакою порушення права особи є зміна стану її суб'єктивних прав та обов'язків, тобто припинення чи неможливість реалізації її права та/або виникнення додаткового обов'язку.

Отже, рішення суб'єкта владних повноважень є таким, що порушує права і свободи особи в тому разі, якщо, по-перше, таке рішення прийнято владним суб'єктом поза межами визначеної законом компетенції, а по-друге, оспорюване рішення є юридично значимим, тобто таким, що має безпосередній вплив на суб'єктивні права та обов'язки особи шляхом позбавлення можливості реалізувати належне цій особі право або шляхом покладення на цю особу будь-якого обов'язку.

Водночас лист ДПС України №6198/6/99-00-04-02-05-15 від 18.10.2019 не є юридично значимим для позивача, оскільки цей лист не має безпосереднього впливу на суб'єктивні права та обов'язки позивача шляхом позбавлення його можливості реалізувати належне йому право або шляхом покладення на нього будь-якого обов'язку, отже, саме по собі не породжує для позивача настання будь-яких юридичних наслідків та не впливає на його права та обов'язки.

Таким чином, вимоги щодо визнання протиправним та скасування рішення Державної податкової служби України, що оформлене та викладене у листі №6198/6/99-00-04-02-05-15 від 18.10.2019, задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, позов ТОВ "Укравіасервіс" слід задовольнити частково.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Позивачем сплачено судовий збір згідно з платіжних доручень за три вимоги немайнового характеру у загальному розмірі 6306,00 грн.

Враховуючи часткове задоволення позову слід стягнути на користь позивача судові витрати витрати зі сплати судового збору у розмірі 4204,00 грн /дві вимоги немайнового характеру/.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАВІАСЕРВІС" (вул. Свіштовська, буд. 11, м. Кременчук, Полтавська область, 39610, код ЄДРПОУ 36504056) до Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним та скасування рішення, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Зобов'язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) на обсяг пального (код товарної підкатегорії 2710192100) у кількості 1 121 353,95 літрів, який знаходиться на акцизному складі ТОВ "Укравіасервіс" №1002287, змінити умову оподаткування пального з "0" на "3" (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу, за ставкою акцизного податку, визначеного підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу, без застосування підвищувального коефіцієнта 10).

Визнати протиправними дії Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) щодо не прийняття для реєстрації акцизної накладної форми "П" №74, яка складена Товариством з обмеженою відповідальністю 01.07.2019 та зобов'язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) прийняти та зареєструвати акцизну накладну № 74 форми "П", складену Товариством з обмеженою відповідальністю "УКРАВІАСЕРВІС" 01.07.2019.

Визнати протиправними дії Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) щодо не прийняття для реєстрації акцизної накладної форми "П" №76, яка складена Товариством з обмеженою відповідальністю 01.07.2019 та зобов'язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) прийняти та зареєструвати акцизну накладну № 76 форми "П", складену Товариством з обмеженою відповідальністю "УКРАВІАСЕРВІС" 01.07.2019.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАВІАСЕРВІС" (вул. Свіштовська, буд. 11, м. Кременчук, Полтавська область, 39610, код ЄДРПОУ 36504056) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 4204,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. З урахуванням положень пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються у відповідності до пункту 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року).

Суддя К.І. Клочко