Справа № 191/1729/20
Провадження № 1-в/191/398/20
іменем України
16 червня 2020 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області клопотання адміністрації СВК-94 про встановлення адміністративного нагляду за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженим 17.08.2016 року Нікопольським міськрайсудом Дніпропетровської області за ч.2 ст.186, ч.3, ст.185, ч.1 ст.70, ч.1 ст.71 КК України до 3 років 6 місяця позбавлення волі. Початок строку - 17.08.2016 року, кінець строку - 29.06.2020 року,-
за участі прокурора- ОСОБА_4
Адміністрація СВК - 94 звернулася до суду з клопотанням про встановлення адміністративного нагляду за засудженим, в якому посилається на те, що з установи виконання покарань звільняється ОСОБА_3 , який у минулому неодноразово судимий. За час відбування покарання в СВК-94 з 02.11.2016 року зарекомендував себе негативно, свідомо не виконує передбачені законом вимоги персоналу установи, безвідповідально ставиться до виконання робіт з благоустрою установи, заохочень не має, має 18 стягнення: 17) 10.09.2019 -сурова догана; 18) 06.01.2020 сурова догана. Засуджений за час відбування покарання в місцях позбавлення волі зарекомендував себе як порушник установленого порядку відбування покарання, правил внутрішнього розпорядку і на шлях виправлення не став. Просять суд, керуючись п. б ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», встановити засудженому ОСОБА_3 , адміністративний нагляд з такими обмеженнями: заборонити вихід з місця помешкання з 22.00 до 6.00 годин; заборонити відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив; заборонити виїжджати за межі району без дозволу відділу поліції; з'являтися до органу Національної поліції для реєстрації 4 рази на місяць.
Представник адміністрації СВК-94 та засуджений в судове засідання не з'явилися, надали заяви про розгляд справи у їх відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Статтею 2 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. "б" ст. 3 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Частиною 1 п.1 ст.5 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пунктах "б" і г" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості ( ч.1 ст.6 Закону ).
Згідно ст.133 КВК України злісним порушником установленого порядку відбування покарання є засуджений, який не виконує законних вимог адміністрації, необґрунтовано відмовляється від праці (не менш як три рази протягом року); вчинив протягом року більше трьох інших порушень режиму відбування покарання, за умови, якщо за кожне з цих порушень за постановою начальника колонії або особи, яка виконує його обов'язки, були накладені стягнення, що достроково не зняті або не погашені у встановленому законом порядку.
Отже, наявність негативної характеристики, тридцять одне стягнення за невиконання законних вимог адміністрації та порушення режиму відбування покарання у вигляді попередження, доган, суворих доган та дисциплінарних ізоляторів, які не зняті та непогашені в установленому законом порядку, свідчать про те, що засуджений ОСОБА_3 , є злісним порушником установленого порядку відбування покарання,вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства.
Таким чином, дане клопотання є обґрунтованим, законним, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі та засудженому необхідно встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, ст. ст.2, 3 п. «б», ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, суд, -
Клопотання адміністрації Синельниківської ВК-94 задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_3 , строком на 1 (один) рік, який рахувати з моменту його оголошення.
Встановити ОСОБА_3 , обмеження:
- заборонити вихід з місця мешкання з 22:00 до 06:00 годин;
- заборонити виїзд за межі району без дозволу органу Національної поліції;
- заборонити відвідувати місця продажу спиртних напої на розлив;
- з'являтися в органи Національної поліціїдля реєстрації 4 рази на місяць.
Ухвалу може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд протягом семи діб з дня її оголошення.
Головуючий суддя: ОСОБА_1