11.06.2020
Справа № 431/1714/20
Провадження № 3/431/308/20
11 червня 2020 року Старобільський районний суд Луганської області
у складі головуючого - судді Пелиха О.О.,
за участю секратаря с/з Чесалової О.Є.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з СРПП Старобільського відділу поліції ГУНП в Луганській області
стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.443 КУпАП,
Поліцейським СРПП Старобільського відділу поліції ГУНП в Луганській області стосовно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення в якому зазначено, що остання 19 квітня 2020 року о 18-10 годин, у зв'язку з перетином державного кордону з Російською Федерацією, повинна була пройти обов'язкову обсервацію у пункті призначення, але відмовилась від цього.
Справу було призначено до розгляду на 11.06.2020.
На електронну адресу суду від особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи без її участі, крім того, остання просила суд закрити провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП. Разом з тим, в її інтересах клопотання про закриття справи направив адвокат Мамонов А.А.
До суду ОСОБА_1 не з'явилася.
Згідно положень ч.1 ст.268 КУпАП, суддя вважає можливим розглянути справу без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи и від неї надійшла заява про розгляд справи без її участі.
Перевіривши протокол про адміністративне правопорушення, додані до нього матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Згідно з п. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачена ст. 443 КУпАП, настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Об'єктом вказаного правопорушення є суспільні відносини у сфері охорони здоров'я населення.
Пунктом 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» установлено, що обов'язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів), які визначаються обласними, Київською міською державними адміністраціями, підлягають: особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на ОСОБА_2 -19 особою). Обов'язкова госпіталізація таких осіб до обсерваторів (ізоляторів) проводиться у порядку, визначеному цією постановою.
Порядком проведення обов'язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (ізоляторів), затвердженим постановою КМУ від 8 квітня 2020 р. № 262 визначено механізм організації роботи місць обсервації (ізоляції), їх утримання та госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів) осіб, які здійснюють перетин державного кордону та доповнено порядком проведення протиепідемічних заходів, пов'язаних із самоізоляцією осіб.
Порядком проведення протиепідемічних заходів, пов'язаних із самоізоляцією осіб визначено - порядок та підстави для проведення протиепідемічних заходів, пов'язаних із самоізоляцією осіб, які можуть сприяти поширенню інфекційних хвороб або входять до групи ризику щодо ускладненого перебігу або настання летальних випадків гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Самоізоляція здійснюється з метою запобігання поширенню на території України COVID-19 та зменшення кількості хворих з тяжким перебігом COVID-19.
Особами, які потребують самоізоляції, є:
3) особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону або контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.
19.04.2020 ОСОБА_1 надала добровільну згоду на обсервацію та спостереження за станом здоров'я, діагностики та лікування, протягом 14 днів, була проінформована про вимоги щодо її обсервації, що підтверджується відповідною копією згоди.
Згідно довідки КП «Центр первинної медико - санітарної допомоги» Покровської міської ради Донецької області від 12.05.2020 - ОСОБА_1 після перетину кордону з РФ у період з 19.04.2020 по 02.05.2020 знаходилась на самоізоляції за адресою: АДРЕСА_1 , порушень режиму обсервації не було, після була обстежена на COVID-19 - результат негативний.
Таким чином, судом було встановлено, що ОСОБА_1 після перетину кордону з РФ дала добровільну письмову згоду на проведення обсервації (самоізоляцію), спостереження за станом здоров'я вказавши, що готова пройти обсервацію за місцем реєстрації. Надавши таку згоду прямувала до визначеного місця, порушень режиму обсервації не було.
Положеннями ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Стосовно ОСОБА_1 19.04.2020 було складено протокол про адміністративне правопорушення за порушення правил карантину, її дії були інкриміновані ст.443 КУпАП.
Згідно ст. 251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як докази поліцейським до протоколу додано ксерокопію попередження щодо запобігання поширенню коронавірусу на території Міловського району.
Доказів про те, що ОСОБА_1 порушила правила карантину судом не встановлено.
Вищевказане в сукупності свідчить про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 443 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не можу бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
В діях ОСОБА_1 не міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.443 КУпАП, що виключає провадження у справі та відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП дає підстави для закриття провадження.
На підставі викладеного та керуючись ст. 443, ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ст.443 КУпАП закрити, за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 443 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Луганського апеляційного суду через Старобільський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.О. Пелих