12.06.2020 року Провадження № 3/425/721/20
Справа № 425/1506/20
місто Рубіжне Луганської області
Рубіжанський міський суд Луганської області у складі головуючого - судді Коваленка Дениса Сергійовича, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; паспорт № НОМЕР_1 , орган № 4455 виданий 30 жовтня 2018 року; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ; зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає а адресою: АДРЕСА_2 ),
До Рубіжанського міського суду Луганської області, 27 травня 2020 року надійшов протокол серії АПР18 № 132361 від 25 травня 2020 року про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі за текстом - КУпАП), з матеріалами.
Аргументи держави Україна. Позиція поліцейського, який склав протокол відносно ОСОБА_1 полягала у тому, що 25 травня 2020 року о 16 годині 00 хвилин ОСОБА_1 курив сигарету на території Рубіжанського ліцею, що по вулиці Володимирська, 19 в м. Рубіжне, де відповідно до пункту 3 статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення» куріння заборонено, а за це передбачена адміністративна відповідальність частиною 1 статті 175-1 КУпАП.
Позиція ОСОБА_1 . Під час розгляду справи вину визнав повністю.
Оцінка суду.
Положення пункту 22 частини 1 статті 92 Конституції України гарантують, що виключно законами України визначаються діяння, які є адміністративними правопорушеннями та відповідальність за них.
Зокрема, положеннями частини 1 статті 175-1 КУпАП передбачено, що куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, є адміністративним правопорушенням.
І дійсно, в силу положень пункту 3 частини 2 статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення», забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет та каль'янів у приміщеннях та на територіях навчальних закладів.
Суд враховує, те, що наданими йому доказами - протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.1), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с. 2), а також повним визнанням вини ОСОБА_1 підтверджується, що 25 травня 2020 року о 16 годині 00 хвилин ОСОБА_2 дійсно курив сигарету (що є тютюновим виробом) на території Рубіжанського ліцею (тобто, на території навчального закладу), що по вулиці Володимирська, 19 в м. Рубіжне, де куріння заборонено.
А за таких обставин суд погоджується із тим, що 25 травня 2020 року ОСОБА_2 дійсно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 175-1 КУпАП, і саме він винний у його вчиненні.
Обставин, які б виключали адміністративну відповідальність, а також обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_3 , судом не встановлено. А тому, він підлягає адміністративній відповідальності, проте не на загальних підставах у зв'язку із тим, що на момент вчинення ним правопорушення, йому було 16 років.
Відповідно до положень частини 1 статті 13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 КУпАП.
А вони, зокрема передбачають, що за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; попередження; догана або сувора догана; передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Тож оскільки на момент скоєння правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 175-1 КУпАП, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , досяг повних 16 років, суд вважає доцільним застосувати до нього один із заходів впливу, що застосовується до неповнолітніх, відповідно до статті 24-1 КУпАП, і зокрема попередження.
Суд вважає, що застосування до нього заходу впливу у виді попередження буде достатньою і адекватною мірою відповідальності за вчинене ним адміністративне правопорушення. Більш м'який захід впливу у формі вибачення не може бути застосованим, оскільки така форма покарання не відповідає вчиненому діянню.
Що стосується судового збору, то в силу положень частини 5 статті 4 Закону України „Про судовий збір”, оскільки суд цією постановою адміністративне стягнення не накладає, а застосовує заходи адміністративного впливу, судовий збір стягненню не підлягає.
Отже, керуючись статтями 1,2,7,8,9,10,17-24,26,27,33-38,40-1,44,221,245-253,254-255,268,271,276,279,280,283-285,287,294,298-300,304,305,306 КУпАП, суд,
Визнати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; паспорт № НОМЕР_1 , орган № 4455 виданий 30 жовтня 2018 року; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ; зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає а адресою: АДРЕСА_2 )винуватим у вчиненні ним 25 травня 2020 року адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Попередити ОСОБА_1 про недопустимість вчинення у майбутньому адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанову може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Рубіжанський міський суд Луганської області протягом 10 (десяти) днів, з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. А у разі подання апеляційної скарги у вказаний строк, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення.
Копію постанови направити ОСОБА_1 .
Суддя Д.С.Коваленко