І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И № 384/254/20
№пр. 3/384/128/2020
12 червня 2020 року смт. Вільшанка
Суддя Вільшанського районного суду Кіровоградської області Галицький В.В., зі секретарем судового засідання Лалаян А.С., за участю прокурора Чорнобривця Д.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Добре, Вільшанського району, Кіровоградської області, громадянина України, працюючого керівником комунального підприємства Добрівської сільської ради Вільшанського району, Кіровоградської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи, у тому числі станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року суб'єктом декларування в розумінні Закону «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону - посадовою особою юридичної особи публічного права, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року до 00 год. 00 хв. 01.04.2019 року в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону, з урахуванням пункту 6 розділу II Закону №1975-VIII від 23.03.2017 року, пункту 1 Рішення НАЗК №2 від 10.06.2016 року, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 01.04.2020 року о 13 год. 29 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав повністю.
Прокурор в судовому засіданні, протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтримав, просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вказане правопорушення вчинене за наступних обставин.
Згідно рішення Добрівської сільської ради Вільшанського району Кіровоградської області «Про комунальне підприємство» № 140 від 30.07.2010 року, утворено комунальне підприємство Добрівської сільської ради Вільшанського району Кіровоградської області.
Відповідно до розпорядження сільського голови Добрівської сільської ради Вільшанського району Кіровоградської області «Про керівника комунального підприємства Добрівської сільської ради» №43 від 15.09.2010 року, призначено на контрактній основі ОСОБА_1 керівником комунального підприємства Добрівської сільської ради з 16.09.2010 року, таким чином ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права вказаної сільської ради та у період часу з вересня 2010 року до теперішнього часу перебуває на посаді керівника комунального підприємства Добрівської сільської ради, Вільшанського району, Кіровоградської області.
Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року був суб'єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3, ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) та суб'єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом.
З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб'єкта декларування - посадової особи юридичної особи публічного права ОСОБА_1 , 01.01.2019 року виник обов'язок подати декларацію за 2018 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року до 00 год. 00 хв. 01.04.2019 року.
Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2018 рік ОСОБА_1 , як суб'єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 01.04.2020 року о 13 год. 29 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно.
Разом з тим, Рішенням від 04.04.2017 року №124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконанні функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що: поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Перевіркою, також встановлено, що загалом у публічній частині Реєстру
декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого
самоврядування міститься 822967 (вісімсот двадцять дві тисячі дев'ятсот
шістдесят сім) декларацій суб'єктів декларування за 2018 рік, поданих у період
з 01.01.2019 до 31.03.2019 включно.
Також, встановлено, що ОСОБА_1 був поінформований про необхідність подання декларації за 2018 рік.
Відповідно до положень ст.172-6 КУпАП, за порушення вимог фінансового контролю, у т.ч., що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Разом з тим, першочерговою справою держави та загальними засадами; протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушенням.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №169/20 від 28.05.2020 року (а.с.1-8), копією рішення №140 від 30.07.2010 року Добрівської сільської ради (а.с.12), копією розпорядження №43 від 15.09.2010 року Добрівської сільської ради (а.с.13), копією статуту КП Добрівської сільської ради (а.с.14-17), поясненнями ОСОБА_1 від 07.05.2020 року (а.с.23-24), витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій (а.с.28-37), копією рішення НАЗК №124 від 04.04.2017 року (а.с.38-39), копіями листів НАЗК від 06.02.2020 року та 21.12.2019 року (а.с.40, 41-42).
Таким чином, приходжу до обґрунтованого висновку, що ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вчасно (до 01.04.2019) не подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, що є порушенням вимог частини 1 статті 45 Закону, натомість подав вказану декларацію 01.04.2020 о 13 год. 29 хв., - несвоєчасно, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Приймаючи до уваги обставини справи, ступінь скоєного правопорушення та особу порушника, суд прийшов до висновку, що стягнення повинно бути у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно із п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 420 грн. 40 коп. судового збору.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 33-36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 221, 245, 280, 283-285 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. судового збору на користь Держави: на рахунок UA798999980000031211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача - 899998; код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена відповідно до ст.ст. 287-289 КУпАП до Кропивницького апеляційного суду через Вільшанський районний суд Кіровоградської області шляхом подачі протягом десяти днів з дня винесення постанови апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя: