П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
15 червня 2020 р.м.ОдесаСправа № 815/3120/18
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Крусяна А.В.,
суддів Градовського Ю.М. , Яковлєва О.В. ,
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС в Одеській області на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2020 р. про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Центр демонтажних технологій" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2020 р. задоволено заяву Державної судової адміністрації України про заміну боржника у справі за позовом ТОВ "Центр демонтажних технологій" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
На зазначену ухвалу суду Головне управління ДПС в Одеській області подало апеляційну скаргу.
Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 15.05.2020р. зазначена апеляційна скарга була залишена без руху у зв'язку з тим, що по справі не сплачено судовий збір (державне мито) за її подачу.
03.06.2020р. до суду надійшло клопотання Головного управління ДПС в Одеській області про відкриття апеляційного провадження без сплати судового збору, помилково посилаючись на те, що оскаржується додаткове судове рішення.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, Головне управління ДПС в Одеській області подало апеляційну скаргу на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 02.04.2020р. про заміну боржника у справі, яка не є додатковим судовим рішенням.
Законом України "Про судовий збір" передбачено, що за подання апеляційної скарги на ухвалу суду судовий збір сплачується в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.4 ст.169 та ч.2 ст.298 КАС України, апеляційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.
Таким чином, оскільки апелянтом не виконано вимоги ухвали П'ятого апеляційного адміністративного суду від 15.05.2020р., суд вважає, що апеляційна скарга підлягає поверненню апелянту.
Керуючись ст.ст. 169, 298, 325, 329 КАС України, -
Відмовити Головному управлінню ДПС в Одеській області в задоволенні клопотання про відкриття апеляційного провадження без сплати судового збору за подання апеляційної скаги.
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2020 р. повернути скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі касаційної скарги, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя-доповідач Крусян А.В.
Судді Градовський Ю.М. Яковлєв О.В.