241/947/20
3/241/308/2020
12.06.2020 року смт. Мангуш
Суддя Першотравневого районного суду Донецької області Демочко Дмитро Олександрович, розглянувши матеріали, які надійшли від
Мангушського відділення поліції Центрального ВП ГУНП в Донецькій області
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
за ст. 195-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В Першотравневий районний суд Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР № 733395 від 03.06.2020 року, складений інспектором КОЗ у СДС СП Мангушського ВП Центрального ВП ГУНП в Донецькій області старшим лейтенантом поліції Агатіним Ю.О. відносно ОСОБА_1 , відповідно до якого останній «порушив порядок придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів і револьверів та патронів до них».
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 195-2 ч. 1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються зокрема: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.
Проте у вказаному протоколі не зазначено дати, часу та місця вчиненого правопорушення. Суть правопорушення вказана у протоколі також невірно, оскільки переписана диспозиція статті без зазначення конкретних обставин справи.
Так, ч. 1 ст. 195-2 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів і револьверів та патронів до них.
Диспозиція ч. 1 ст. 195-2 Кодексу Українипро адміністративніправопорушення за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм закону.
Таким чином, з урахування викладеного, в протоколі має бути зазначено місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення та посилання на положення спеціального нормативного акта, що визначає порядок придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів і револьверів та патронів до них.
За змістом ст.278 КУпАП, при виявлені недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на до оформлення.
Таким чином, зазначені обставини не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу, встановити вину та накласти на правопорушника адміністративне стягнення, тому суд вважає необхідним надіслати матеріали даної справи на до оформлення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги, обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
На підставі викладеного та керуючись ст. 251, 256, 278 КУпАП України, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 195-2 ч.1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,повернути до Мангушського відділення поліції Центрального ВП ГУНП в Донецькій області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Демочко