Єдиний унікальний номер судової справи: 225/3074/20
Номер провадження: 3/225/1162/2020
15 червня 2020 року м. Торецьк
Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Ткач Г.В., розглянув матеріал, що надійшов з Торецького відділення поліції Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця АДРЕСА_1 .Щербинівка м.Торецька (м.Дзержинська) Донецької області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
30.05.2020 об 11.00 год. виявлено, що ОСОБА_1 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_2 , зберігав гладкостовольну мисливську зброю: ТОЗ34, 12 кал., № НОМЕР_1 , 1980 р.в. без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом, чим порушив порядок зберігання зброї.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав суду письмову заяву, в якій просив розглянути матеріал про адміністративне правопорушення без його участі. Вину визнає в повному обсязі.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КУпАП, доведена належними доказами, дослідженими в судовому засіданні, також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 30.05.2020 року серії АПР18 №676728, рапортами співробітників поліції, протоколом вилучення вогнепальної зброї і боєприпасів від 30.05.2020, довідкою про результати перевірки та письмовими матеріалами справи.
Згідно з письмовими поясненнями ОСОБА_1 , наявними в матеріалах справи, він зазначив, що власником зброї є його батько, який з 2014 не мешкає за вищевказаною адресою. Він також не мешкав там, але у 2018 повернувся назад. Відповідних документів дозвільного характеру на мисливську рушницю не має.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.190 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме зберігання вогнепальної мисливської зброї без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При визначенні виду та міри стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь провини ОСОБА_1 , його майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а саме, що він вину визнає повністю, що є обставиною, що пом'якшує відповідальність, протягом року до адміністративної відповідальності не притягався та вважає, що слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах, передбачених санкцією ч. 1 ст.190 КУпАП, так як, на думку суду, це буде достатня і необхідна міра стягнення для виправлення правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень.
Обставин, що обтяжують відповідальність, суд не вбачає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, 40?, ч.1 ст.191, ст.ст. 245, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 7 (семи) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме в сумі 119 (сто дев'ятнадцять) грн. без вилучення гладкостовольної мисливської зброї: ТОЗ34, 12 кал., № НОМЕР_1 , 1980 р.в.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова суду в справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду через Дзержинський міський суд Донецької області протягом 10 (десяти) днів з моменту винесення постанови.
Суддя Г.В. Ткач