15 червня 2020 року м. Дніпросправа № 280/3886/19
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Білак С.В. (доповідач), суддів: Шальєвої В.А., Олефіренко Н.А.,
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Запоріжжяелектропостачання" про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції у справі №280/3886/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Запоріжжяелектропостачання" до Головного управління ДФС у Запорізькій області про скасування податкового повідомлення-рішення,-
09.06.2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Запоріжжяелектропостачання" подало заяву про участь у судовому засіданні на 01.07.2020 року у режимі відеоконференції, в обґрунтування якої зазначено, що через обмежену кількість представників підприємства та значний обсяг справ, які призначені на цю дату, є необхідність про проведення відеоконференції.
Зазначена заяву задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ч.5 ст.195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відео конференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відео конференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відео конференції в разі наявності про це клопотання сторони.
При цьому, Кодексом адміністративного судочинства України підстав для проведення судового засідання в режимі відео конференції не передбачено, тому проведення судового засідання у зазначений спосіб має вирішуватися судом у кожному конкретному випадку.
Крім того, за нормами Кодексу адміністративного суду України, участь сторін в судовому засіданні апеляційної інстанції не є обов'язковою, а сторони мають право можливість надати до суду, у разі необхідності, пояснення у письмовій формі.
Також до вказаної заяви не надано жодних доказів на підтвердження обмеженої кількості представників позивача.
На підставі вищевикладеного, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні поданої заяви про участь у судовому засіданні у режимі відео конференції.
Керуючись ст.195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Запоріжжяелектропостачання" про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції - відмовити.
Копію ухвали про відмову у задоволенні заяви направити особі, яка його подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий - суддя С.В. Білак
суддя В.А. Шальєва
суддя Н.А. Олефіренко