"31" липня 2007 р.
Справа № 02-2/8-440
Суддя Гирила І.М., розглянувши позовні матеріали Прокурора Теребовлянського району в інтересах Теребовлянського районного центру зайнятості, вул. Кн. Василька,112, м. Теребовля до відповідача Приватного агропромислового підприємства «Надзбруччя»,с. Конопківка Теребовлянського району Тернопільської області про стягнення недоїмки по збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 29 775грн. 30 коп. та пеню 4233грн. 56 коп., вважає подані матеріали недостатніми для порушення провадження по справі, з огляду на наступне:
У відповідності до ст. 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998р. № 16/98-ВР страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Враховуючи викладене, при зверненні з позовною заявою до господарського суду виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття виступає як суб'єкт владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
01.09.2005р. набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України (далі -КАС України). Відповідно до п. 1 частини першої ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 4 частини першої ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом. Частиною 2 статті 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Виходячи з наведених норм КАС України, дана справа є справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою).
Частина перша п. 6 розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення» КАС України встановлює, що до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, спірні правовідносини за своїм характером є адміністративно-правовими і їх слід розглядати господарським судом за правилами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства України.
Однак, позовна заява подана в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, що не відповідає формі і змісту адміністративного позову та вимогам до позовної заяви, які передбачені статтями 105 і 106 КАС України.
Згідно п. 1 ст. 62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що у прийнятті позовної заяви слід відмовити.
Водночас, відмова у прийняті позовної заяви, не позбавляє позивача права на повторне звернення до суду, при цьому форма і зміст адміністративного позову повинні відповідати вимогам статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, а позовна заява приписам статті 106 даного Кодексу.
Враховуючи викладене та керуючись п. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя.-
1. Відмовити у прийнятті позовної заяви № 1015 від 02.07.2007р. Прокурора Теребовлянського району в інтересах Теребовлянського районного центру зайнятості, вул. Кн. Василька,112, м. Теребовля до відповідача Приватного агропромислового підприємства «Надзбруччя»,с. Конопківка Теребовлянського району Тернопільської області про стягнення недоїмки по збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 29 775грн. 30 коп. та пеню 4233грн. 56 коп.
Суддя І.М. Гирила