12 червня 2020 р. м. Чернівці Справа № 600/633/20-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В. розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОР-БУД Інвест СВ" до Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області, про визнання протиправними дій,-
У провадженні суду знаходиться адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОР-БУД Інвест СВ" до Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області, про визнання протиправними дій.
Представником відповідача до суду подано відзив, в якому (окрім іншого) заявлено клопотання про проведення судового засідання у справі за участю сторін з їх повідомленням (викликом) до суду.
В обґрунтування поданої заяви представник відповідача зазначає, що на на його думку характер спірних правовідносин та предмет доказування в даній справі складний та потребує проведення судового засідання з повідомлення сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Розглянувши подане клопотання, перевіривши матеріали справи, суд зазначає наступне.
За приписами частини 1 - 3 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства (далі -КАС України) адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до норм частини 1 статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Положеннями пункту 20 частини 1 статті. 4 КАС України визначено, що адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Згідно з пункту 2 частини 6 статті 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Враховуючи те, що до позовної заяви та відзиву на позовну заяву було додано необхідні документи (докази), а також те, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд вважає, що клопотання представника відповідача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін задоволенню не підлягає.
Відмовляючи в задоволенні клопотання, суд, з урахуванням положень частини 2 статті 6 КАС України, також враховує практику Європейського суду з прав людини з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно якої публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 08.12.1983 р. у справі “Axen v. Germany” ("Аксен проти Німеччини"), рішення від 25.04.2002 р. “Varela Assalino contre le Portugal” ("Варела Ассаліно проти Португалії"). Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
Суд надає учасникам процесу у даній справі належні умови для ознайомлення з рухом справи шляхом надсилання процесуальних документів, у яких такий рух описаний. Крім того, кожен з учасників справи має право безпосередньо знайомитися з її матеріалами, зокрема з аргументами іншої сторони, та реагувати на ці аргументи відповідно до вимог КАС України.
Враховуючи вищевикладене, характер спірних правовідносин та предмет доказування у цій справі, суд вважає, що підстав для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін з мотивів наведених представником позивача відсутні, а тому в задоволенні заяви необхідно відмовити.
На підставі наведеного та керуючись статтями 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В задоволенні клопотання представника відповідача - Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.В. Боднарюк