про залишення позовної заяви без руху
12 червня 2020 р. Справа № 480/3528/20
Суддя Сумського окружного адміністративного суду А.Б. Діска, розглянувши матеріали адміністративного позову Управління майном Сумської обласної ради (пл. Незалежності, 2, м. Суми, 40000) до Відділу примусового виконання рішення Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001) про визнання неправомірними та скасування постанов,-
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Управління майном Сумської обласної ради з позовом до Відділу примусового виконання рішення Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та просить:
1. Усунути порушення, визнати неправомірною та скасувати постанову від 13.04.2020 ВП № 61797902 "Про стягнення виконавчого збору" державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенко В.А.
2. Усунути порушення, визнати неправомірною та скасувати постанову від 13.04.2020 ВП № 61797902 "Про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження" державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенка В.А.
До позовної заяви позивачем додано клопотання, в якому просить відстрочити сплату судового збору за подання позову, у зв'язку з обмеженим терміном подачі позову та враховуючи те, що позивач є бюджетною установою.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали позовної заяви та зміст клопотання позивача, суд відмовляє в його задоволенні та залишає позовну заяву без руху, виходячи із наступного.
Стаття 8 Закону України "Про судовий збір" передбачає умови для відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору. Однак, норми вказаної статті не розповсюджуються на суб'єкта владних повноважень.
Крім того, стаття 5 Закону України "Про судовий збір" містить пільги щодо сплати судового збору. При цьому, даною нормою Управління майном Сумської обласної ради не звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Позивачем не додано жодного доказу на підтвердження неможливості сплати судового збору при подачі даної позовної заяви та не вказано підстав для відстрочення його сплати, передбачених Законом України "Про судовий збір". Крім того, суд зазначає, що у разі відстрочення судового збору, позивач не звільняється від обов'язку його сплати. Тому суд відмовляє у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Таким чином, суд зазначає, що за приписами ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За приписами ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Тобто, необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі.
Із позовної заяви суд вбачає, що позивач просить скасувати постанови державного виконавця від 13.04.2020 ВП № 61797902 "Про стягнення виконавчого збору" та від 13.04.2020 ВП № 61797902 "Про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження", тобто заявлено вимоги майнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2102,00 грн) і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (21020,00 грн).
В даному випадку сума судового збору становить 2102,00 грн, яка повинна бути перерахована за наступними реквізитами:
Отримувач коштів Сумська міська отг/Адмін.окружн.суд/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970593
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. Подат.)
Рахунок отримувача UA878999980313151206084018540
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Крім того, відповідно до п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
При цьому, всупереч вимог вказаної вище норми позивачем не надано суду таке письмове підтвердження.
Таким чином, для усунення вказаного недоліку позивачу необхідно надати суду власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, ч. 2 ст. 94 КАС України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.
Згідно з ч. 5 ст. 94 КАС України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Позивачем разом із позовною заявою подано до суду докази по справі (додатки), однак жоден письмовий доказ не засвідчено належним чином.
Вказаний недолік може бути усунуто шляхом подання до суду додатків до позовної заяви, засвідчених належним чином.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись статтями 161, 169, 171, 248, 256 КАС України, суд,-
Позовну заяву Управління майном Сумської обласної ради до Відділу примусового виконання рішення Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання неправомірними та скасування постанов - залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявнику.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Відповідно до п. 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені в цій ухвалі, продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя А.Б. Діска