Рішення від 12.06.2020 по справі 420/3253/20

Справа № 420/3253/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

за участю секретаря судового засідання Закуріної А.М.,

за участю

від позивача: Дяченко О.В., - за довіреністю

від відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (код ЄДРПОУ 07834530, місцезнаходження: 03049, м. Київ, Повітрянофлотський проспект, 28) про визнання протиправними дій та стягнення індексації грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року включно з урахуванням січня 2008 року та березня 2018 року як базових місяців в сумі 84717,10 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До суду 14квітня 2020 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (код ЄДРПОУ 07834530, місцезнаходження: 03049, м. Київ, Повітрянофлотський проспект, 28) про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплати не в повному обсязі індексації грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року включно та стягнення індексації грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року включно в сумі 84717,10 грн. з урахуванням відрахувань.

В подальшому, позивач надав заяву про уточнення позовних вимог, в якій другу позовну вимогу виклав в іншій редакції та просив стягнути індексацію грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року включно з урахуванням січня 2008 року та березня 2018 року як базових місяцівв сумі 84717,10 грн. з урахуванням відрахувань.

Позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що у період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року він проходив військову службу у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховськогота позивачу не проводилось нарахування та виплата індексації грошового забезпечення, яка є однією з основних гарантій щодо оплати праці і її проведення, у зв'язку з зростанням споживчих цін, є обов'язковою для всіх юридичних осіб, роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

Позивач зазначив, що на день призупинення виплати індексації грошового забезпечення дію Закону України «Про індексацію грошового забезпечення» та дію постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2003 року № 1078 не було призупинено.

Відповідачем виплачено індексацію грошового забезпечення з 01.12.2018 року по 17.07.2019 року, але, на думку позивача, в не повному обсязі.

На думку позивача, відповідачем невірно розраховано індексацію грошового забезпечення, а тому позивач просить стягнути з відповідача розраховану ним суму індексації грошового забезпечення в розмірі 84717,10 грн. з урахуванням відрахувань.

Також позивач зазначив, що з огляду на те, що пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців (тарифних сіток), яка набрала чинності 01 січня 2008 року, січень 2008 року є базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення. Також, виходячи із того, що 01 березня 2018 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою затверджено нові схеми тарифних розрядів військовослужбовців, то наступним базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення є березень 2018 року.

Ухвалою від 15 квітня 2020 року цю позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін, та призначено перше судове засіданні на 18 травня 2020 року.

До суду 04 травня 2020 року від відповідача надійшов відзив на позову заяву, відповідно до якого відповідач проти задоволення позову заперечував та просив відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначивши, що підполковнику ОСОБА_1 з грудня 2018 року по липень 2019 року нарахована та виплачена індексація грошового забезпечення з урахуванням базового місяця березень 2018 року.

Також відповідач зазначив, що керівники бюджетних установ здійснюють фактичні витрати на грошове забезпечення лише в межах фонду грошового забезпечення, а порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 не передбачає механізму нарахування та виплати індексації за попередні періоди, тому правові підстави для здійснення нарахування та виплати індексації відсутні.

Окрім того, відповідач зазначив, що позивач не був позбавлений права на отримання невиплаченої індексації грошового забезпечення так як був призначений на відповідну посаду та прибув до військової частини НОМЕР_2 , м. Одеса для подальшого проходження військової служби, де має право отримати невиплачену індексацію грошового забезпечення.

Позивачем, в свою чергу, надано відповідь на відзив, відповідно до якої позивач наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідач не надав суду заперечення.

На відкритому судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача на відкрите судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце призначення судового засідання, про що свідчить звіт про надсилання судової повістки на адресу електронної пошти.

Через канцелярію суду відповідачем надано клопотання від 25.05.2020 року про розгляд справи за відсутності його представника, в якому представник відповідача зазначив, що проти позовних вимог заперечує.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

З цих підстав, ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання 10 червня 2020 року суд вирішив продовжити розгляд справи за відсутністю представника відповідача на підставі наявних у справі матеріалів.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, докази, якими вони підтверджуються, заслухавши пояснення представника позивача, судом у справі встановлені такі факти та обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується паспортом громадянина України (а.с.24-26).

Відповідно до Витягу з наказу начальникаНаціонального університету оборони України імені Івана Черняховського (по стройовій частині) від 28.08.2017 року № 179, майора ОСОБА_1 з 28.08.2017 року зараховано у списки особового складу університету на всі види забезпечення (а.с. 22).

Згідно з витягу із наказу начальникаНаціонального університету оборони України імені Івана Черняховського (по стройовій частині) №122 від 14.06.2019 року, підполковника ОСОБА_1 виключено з 17 липня 2019 року зі списків особового складу університету та всіх видів забезпечення, у зв'язку з вибуттям до військової частини НОМЕР_2 (а.с.23).

Так, матеріалами справи підтверджено, що 28 січня 2020 року позивач звернувся із заявою до начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, в якій просив надати довідку про додаткові види грошового забезпечення; довідку про виплату або невиплату індексації грошового забезпечення, картку особового рахунку (а.с.9).

Національний університет оборони України імені Івана Черняховського листом від 10.03.2020 року №182/1027 повідомив позивача, що в роз'ясненні Департаменту фінансів Міністерства оборони від 26.03.2018 року № 248/3/9/3/202 зазначено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації грошового забезпечення необхідно здійснювати з квітня 2018 року, тому за період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року індексація грошового забезпечення не нараховувалась. Порядок про ведення індексації грошових доходів населення затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 не передбачає механізму нарахування та виплату індексації за попередні періоди, тому провести нарахування та виплату не має можливості (а.с. 10).

Також разом з цим листом позивачу надано довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, копії картки особового рахунку (а.с. 17-18, 20-21).

Суд встановив, що відповідачем видана ОСОБА_1 довідка про нараховану та виплачену індексацію грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року, з якої вбачається, що позивачу нарахована та виплачена індексація грошового забезпечення за період з грудня 2018 року по липень 2019 року, виходячи із базового місяця березень 2018 року (а.с. 19).

Суду наданий позивачем розрахунок суми, яку позивач просить стягнути з відповідача, який виконаний безпосередньо позивачем (а.с. 13-16).

Судом досліджені лист Міністерства соціальної політики України від 29.12.2017 року № 122/0/66-17 «Про індексацію грошового забезпечення» (а.с. 11) та від 15.04.2020 року № 49/0/214-20 (а.с. 70), від 08.08.2017 року «Про індексацію грошових доходів» (а.с. 46), від 09.06.2016 року № 252/10/136-16 (а.с. 47), роз'яснення департаменту фінансів Міністерства оборони України від 04.01.2016 року № 248/3/9/1/2 (а.с. 48), лист директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 26.03.2013 року № 248/145 (а.с. 71).

Проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини та встановлені судом факти та обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги мають бути задоволені частково, з огляду на таке.

Розглянувши позовні вимоги про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплати не в повному обсязі індексації грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року включно, суд зазначає таке.

Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право, зокрема, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

За правилами частини першої ст. 2 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу», військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Відповідно до статей 1 та 2 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон №2011-ХІІ), військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Відповідно до частин другої-третьої ст. 9 Закону №2011-ХІІ, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 03.07.1991 № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, далі - Закон № 1282-ХІІ).

Статтею 2 Закону № 1282-ХІІ визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Відповідно до статей 4, 6 Закону № 1282-ХІІ, індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

Статтею 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» визначено, що індексацію доходів населення, яка встановлюється для підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, віднесено до державних соціальних гарантій, що, згідно зі ст.19 цього Закону, є обов'язковими для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Таким чином, індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій, яка є обов'язковими для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

Зазначений порядок індексації, заробітної плати передбачений п. 1-1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1078 від 17.07.2003, з наступними змінами та доповненнями, яким передбачено, що підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 р. № 491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Відповідно до п. 2 цього Порядку, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, в тому числі: грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

Згідно з п. 6 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078, виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню: 1) підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів; 2) підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету; 3) об'єднання громадян підвищують розміри оплати праці за рахунок власних коштів; 4) Індексація пенсій, страхових виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, інших видів соціальної допомоги провадиться відповідно за рахунок Пенсійного фонду, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та коштів державного бюджету; 6) індексація стипендій особам, які навчаються, провадиться за рахунок джерел, з яких вони сплачуються.

У разі коли грошовий дохід формується з різних джерел і цим Порядком не встановлено черговість його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині у загальному доході.

Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік (пункт 6 доповнено абзацом згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013, яка застосовується з 01.12.2015).

До 01.12.2015 року рішення про затвердження особливого порядку індексації не було прийнято.

Аналіз наведених вище нормативно-правових актів, за відсутністю затвердженого особливого порядку індексації військовослужбовців, дає підстави для нарахування індексації грошового забезпечення у встановленому Урядом України порядку, а саме: Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Відповідно до ч. 6 ст. 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

Ця норма безпосередньо не скасовує виплату індексації заробітної плати та не пов'язує індексацію з надходженням коштів до власника підприємства, установи, організації. В Законі йдеться про фінансові ресурси бюджетів усіх рівнів. В свою чергу, відповідач не надав доказів того, що у нього гроші на індексацію заробітної плати відсутні.

Тобто, сума індексації грошового забезпечення відповідно до Закону, підлягає обов'язковому нарахуванню та виплаті.

Зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 19 червня 2019 року по справі №825/1987/17.

Відсутність бюджетного фінансування індексації, на яку, посилається відповідач у листі на адресу позивача, на обов'язок відповідача її нараховувати та виплачувати не впливає.

При цьому нормами Закону № 1282-ХІІ та Порядку № 1078 визначено джерело коштів на проведення індексації.

Однак, пунктом 6 Порядку № 1078 безпосередньо не скасовано виплату індексації заробітної плати (грошового забезпечення) та не пов'язано індексацію з надходженням коштів до власника підприємства, установи, організації.

Суд відхиляє посилання відповідача на роз'яснення Департаменту фінансів Міністерства оброни України, оскільки вони носять рекомендаційний характер.

Також суд відхиляє посилання відповідача, що позивач не був позбавлений права на отримання невиплаченої індексації грошового забезпечення так як був призначений на відповідну посаду та прибув до військової частини НОМЕР_2 , м. Одеса для подальшого проходження військової служби, де має право отримати невиплачену індексацію грошового забезпечення, оскільки саме на роботодавця покладено обов'язок щодо нарахування індексації доходу за періоди роботи (служби) особи.

З матеріалів справи та наданих у судовому засіданні пояснень представником позивача вбачається, що позивачу індексація грошового забезпечення не нараховувалась та не виплачувалась за період 28.08.2017 року по 30.11.2018 року. З 01.12.2018 року індексація грошового забезпечення була нарахована та виплачувалась.

Тому, суд вважає, що позовні вимоги про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплати не в повному обсязі індексації грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року включно є частково обґрунтованими та належать задоволенню частково шляхом визнання протиправною бездіяльність Національного університету оборони України імені Івана Черняховського щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 30.11.2018 року включно, оскільки фактично відповідачем була допущена бездіяльність.

З огляду на те, що матеріалами справи підтверджено, що за період з 01.12.2018 року по 17.07.2019 року позивачу здійснено нарахування та виплату індексації грошового забезпечення, позовні вимоги в частині визнання протиправними дій відповідача за цей період не належать задоволенню.

Стосовно незгоди позивача із нарахованою та виплаченою сумою індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2018 року по 17.07.2019 року, суд зазначає, що такі доводи позивача є безпідставними.

Відповідно до п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

01 березня 2018 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою затверджено нові схеми тарифних розрядів військовослужбовців, а отже базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення є березень 2018 року.

Так, матеріалами справи підтверджено, що відповідачем розрахована індексація грошового забезпечення, виходячи із базового місяця березень 2018 року та відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078.

Стосовно позовних вимог про стягнення індексації грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року включно в сумі 84717,10 грн. з урахуванням відрахувань, суд доходить висновку, що у задоволенні цих вимог слід відмовити, з таких підстав.

Розрахунок індексації грошового забезпечення є компетенцією відповідача як органу, в якому позивач проходив службу, і який виплачував йому грошове забезпечення. Саме на відповідача за наявності законних підстав покладається обов'язок нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення.

Таким чином, визначення розміру індексації грошового забезпечення, який підлягає виплаті на користь позивача належить до компетенції відповідача і суд не має повноважень здійснювати її розрахунок до моменту його проведення відповідачем. Суд наділений лише повноваженнями перевірити правильність такого розрахунку у контексті застосування нормативно-правових приписів, що регулюють спірні правовідносини.

Оскільки на даний час нарахування та виплати на користь позивача індексації грошового забезпечення не здійснювалося, суд вважає, що відсутні порушені права позивача щодо правильного нарахування на його користь відповідачем індексації грошового забезпечення, які підлягають захисту в судовому порядку.

Одночасно, суд вважає, що належним способом відновлення порушених прав позивача є зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 30.11.2018 року включно з урахуванням січня 2008 року та березня 2018 року як базових місяців.

Суд вважає доводи позивача щодо встановлення січня 2008 року та березня 2018 року як базовими місяцями обґрунтованими, оскільки, як передбачено п. 5 Порядку № 1078, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації має здійснюватися з місяця наступного за місяцем підвищення посадового окладу за посадою, яку займає військовослужбовець.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців (тарифних сіток), яка набрала чинності 01 січня 2008 року, а отже січень 2008 року є базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення. Також, виходячи із того, що 01 березня 2018 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою затверджено нові схеми тарифних розрядів військовослужбовців, то наступним базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення є березень 2018 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені у судовому засіданні факти, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню частково.

З огляду на те, що позивач звільнений від сплати судового збору, відсутні докази понесення ним інших судових витрат, та відсутні витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, жодні витрати не належать стягненню з відповідача та компенсації за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України.

Керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (код ЄДРПОУ 07834530, місцезнаходження: 03049, м. Київ, Повітрянофлотський проспект, 28) про визнання протиправними дій та стягнення індексації грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 17.07.2019 року включно з урахуванням січня 2008 року та березня 2018 року як базових місяців в сумі 84717,10 грн, - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (код ЄДРПОУ 07834530, місцезнаходження: 03049, м. Київ, Повітрянофлотський проспект, 28) щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) індексації грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 30.11.2018 року включно.

Зобов'язати Національний університет оборони України імені Івана Черняховського (код ЄДРПОУ 07834530, місцезнаходження: 03049, м. Київ, Повітрянофлотський проспект, 28) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) індексацію грошового забезпечення за період з 28.08.2017 року по 30.11.2018 року включно з урахуванням січня 2008 року та березня 2018 року як базових місяців.

В іншій частині позовних вимог, -відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.15.5 п. 15 ч.1 Перехідних положень КАС України, з урахування п. 3 Розділу IVПрикінцевих положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний « 12» червня 2020 року.

Суддя Л.Р. Юхтенко

.