вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
09 червня 2020 рокуСправа № 11/49
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М., розглянувши у справі №11/49 від 14.08.2006 про банкрутство - Державного підприємства “Сільськогосподарське підприємство “Промінь” (далі - ДП “СП “Промінь”), 27330, Кіровоградська область, Олександрівський район, с. Красносілка, вул. Жовтнева, 42,
заяву кредитора - Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області (далі - ГУ ДФС у Кіровоградській області), код ЄДР 39393501, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, 25006,
до банкрута - ДП “СП “Промінь”, код ЄДР 03757347, 27330, Кіровоградська область, Олександрівський район, с. Красносілка, вул. Жовтнева, 42,
про визнання грошових вимог в сумі 199 324, 39 грн, в тому числі: 83208, 14 грн основного платежу та 116 116, 25 грн пені
від кредиторів - участі не брали;
від банкрута - участі не брали.
Постановою від 16.07.2019 господарський суд припинив процедуру санації ДП “СП “Промінь”. Припинив повноваження керуючого санацією боржника арбітражного керуючого Христенка В.В. з 16.07.2019. Визнав ДП “СП “Промінь” банкрутом. Відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута ДП “СП “Промінь”. Призначив ліквідатором банкрута - ДП “СП “Промінь” арбітражного керуючого Христенка В.В. Оприлюднив на офіційному вебсайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ДП “СП “Промінь”.
18.07.2019 (номер публікації: 61142, дата публікації на сайті ВГСУ: 18.07.2019 16:12) на вебсайті Вищого господарського суду України офіційно оприлюднене повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ДП "СП "Промінь". Граничним строком на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника визначено: вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
До господарського суду 27.03.2020 надійшла заява №б/н від б/д ГУ ДФС у Кіровоградській області про визнання грошових вимог в сумі 199 324, 39 грн, в тому числі: 83208, 14 грн основного платежу та 116 116, 25 грн пені.
Ухвалою від 27.03.2020 господарський суд прийняв заяву №б/н від б/д ГУ ДФС у Кіровоградській області про визнання грошових вимог в сумі 199 324, 39 грн, в тому числі: 83208, 14 грн основного платежу та 116 116, 25 грн пені. Розгляд заяви кредитора призначив на 11:00 - 12.05.2020. Зобов'язав кредитора до засідання суду надати господарському суду документально підтверджені відомості щодо дат (періодів) виникнення заборгованості за основним платежем та пенею. Зобов'язав ліквідатора, арбітражного керуючого Христенка В.В. до засідання суду надати господарському суду: письмове повідомлення заявника ГУ ДФС у Кіровоградській області про результати розгляду вимог такого кредитора, відповідно до вимог ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства. Явку учасників справи в засідання суду обов'язковою не визнавав.
До господарського суду 22.04.2020, на виконання вимог зазначеної ухвали суду, від кредитора - ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшов лист №б/н від б/д з якого, зокрема, вбачається, що документально підтверджені відомості щодо дати (періодів) виникнення заборгованості з пені за платежем з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників відображені в довідці про заборгованість, розрахунку податкового боргу та обліковій картці (інтегрованій картці) “Банкрута”, якими підтверджується, що останній має заборгованість з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників в сумі 115730,82 грн пені.
При цьому періодом нарахування пені на суми боргу зі сплати єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників визначено з 31.12.2004 по 30.08.2018.
Зі змісту заяви кредитора, доданих до неї документів та листа, на виконання вимог ухвали суду, не вбачається документально підтверджених відомостей щодо сум нарахованої пені до дати (14.08.2006) порушення провадження у справі про банкрутство ДП “СП “Промінь”, причин неможливості заявлення в межах тридцятиденного строку таких вимог після офіційного оприлюднення відомостей про порушення провадження у справі №11/49 про банкрутство ДП “СП “Промінь” та правових підстав нарахування такої пені під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів.
До господарського суду 06.05.2020 ліквідатором, арбітражним керуючим Христенком В.В. надано письмове повідомлення №02-01/13/406 від 05.05.2020 заявника ГУ ДФС у Кіровоградській області про результати розгляду вимог такого кредитора, за яким грошові вимоги поточного кредитора ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо сплати податків на загальну суму 82208, 14 грн в т.ч.: податку на прибуток в сумі 4,00 грн та земельного податку в сумі 83204, 14 грн підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів ДП “СГП “Промінь” в третю чергу. Грошові вимоги поточного кредитора ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо сплати пені на загальну суму 115730,82 грн не визнаються та не підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів ДП “СГП “Промінь”.
Ухвалою від 12.05.2020 господарський суд розгляд заяви №б/н від б/д ГУ ДФС у Кіровоградській області про визнання грошових вимог в сумі 199 324, 39 грн, в тому числі: 83208, 14 грн основного платежу та 116 116, 25 грн пені відклав до "02" червня 2020 р. до 11:00 год. Зобов'язав кредитора до засідання суду надати господарському суду: розрахунок пені до дати (14.08.2006) порушення провадження у справі про банкрутство ДП “СП “Промінь”; письмові пояснення щодо причин неможливості заявлення в межах тридцятиденного строку таких вимог після офіційного оприлюднення відомостей про порушення провадження у справі №11/49 про банкрутство ДП “СП “Промінь”; відомості про правові підстави нарахування пені під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема, з посиланням на норми Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", діючі на момент виникнення таких правовідносин; документальні докази направлення такого розрахунку, пояснень та відомостей ліквідатору, арбітражному керуючому Христенку В.В.
Протокольною ухвалою від 02.06.2020, на підставі ч. 2 ст. 216 Господарського процесуального кодексу України, оголошено перерву в засіданні суду по розгляду заяви кредитора - Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області до банкрута - ДП “СП “Промінь” про визнання грошових вимог в сумі 199 324, 39 грн, в тому числі: 83208, 14 грн основного платежу та 116 116, 25 грн пені до 15:00 - 09.06.2020.
До господарського суду 03.06.2020 на виконання вимог ухвали суду від 12.05.2020 надійшов лист №б/н від б/д ГУ ДФС у Кіровоградській області з відповідними поясненнями.
При цьому, вимоги кредитора обґрунтовані такими обставинами.
Заборгованість по земельному податку з юридичних осіб:
Пунктом 46.1 Податкового кодексу України передбачено, що: „Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку ".
„Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців)" (стаття 285 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України: „Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі".
„Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця" (п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України).
19.02.2016 року «Банкрут» подав до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або оренду плату за земельні ділянки державної або комунальної власності (земельний податок за 2016 рік) (звітна).
Нарахувавши суму зобов'язання, що підлягає сплаті за даними платника на 2016 рік усього 30535,86 грн., щомісячно по 2544,66 грн (рядок 3).
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу та облікової картки «Банкрута», останній має заборгованість з земельного податку з юридичних осіб за період листопад - грудень 2016 року в сумі 5089,26 грн. (2544,60+2544,66)=5089,26 в т.ч. 5089,26 грн. основного зобов'язання.
09.02.2017 року «Банкрут» подав до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності (земельний податок за 2017 рік) (звітна).
Нарахувавши суму зобов'язання, що підлягає сплаті за даними платника на 2017 рік усього 31245,95 грн., щомісячно по 2603,83 грн (рядок 3).
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу та облікової картки «Банкрута», останній має заборгованість з земельного податку з юридичних осіб за період січень - грудень 2017 року в сумі 31245,95 грн. в т.ч. 31245,95 грн. основного зобов'язання.
18.02.2019 року «Банкрут» подав до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності (земельний податок за 2018 рік) (звітна).
Нарахувавши суму зобов'язання, що підлягає сплаті за даними платника на 2018 рік усього 31245,95 грн., щомісячно по 2603,83 грн. (рядок 3).
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу та облікової картки «Банкрута», останній має заборгованість з земельного податку з юридичних осіб за період січень - грудень 2018 року в сумі 31245,95 грн. в т.ч. 31245,95 грн. основного зобов'язання.
12.02.2019 року «Банкрут» подав до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності (земельний податок за 2019 рік) (звітна).
Нарахувавши суму зобов'язання, що підлягає сплаті за даними платника на 2019 рік усього 15622,98 грн., щомісячно по 2603,83 грн (рядок 3).
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу та облікової картки «Банкрута», останній має заборгованість з земельного податку з юридичних осіб за період січень-червень 2019 року в сумі 15622,98 грн. в т.ч. 15622,98 грн. основного зобов'язання.
Заборгованість з податку на прибуток підприємств:
Платниками податку на прибуток підприємств (резидентами) є: суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 цієї статті. (ст. 133.Податкового кодексу України)
Підпунктом в) пункту 137.5. ст. 137 Податкового кодексу України передбачено, що: «Річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:
платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи».
Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; (пп.49.18.3. п.49.18. ст. 49 Податкового кодексу України).
Пунктом 136.1. ст. 136 Податкового кодексу України визначено, що: «Базова (основна) ставка податку становить 18 відсотків».
10.02.2012 року «Банкрут» подав до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2011 рік, в якій задекларував податок на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового періоду (рядок 14 - рядок 15) - 2 грн. (рядок 16).
10.02.2012 року «Банкрут» подав до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за І квартал 2012 р, в якій задекларував податок на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового періоду (рядок 14 - рядок 15) - 2 грн. (рядок 16).
Пунктом 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що: «Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом».
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу та облікової картки «Банкрута», останній має заборгованість з податку на прибуток підприємств в сумі 4,00 грн. в т.ч. 4,00 грн. основного зобов'язання.
Заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища:
Відповідно до п.п.129.1.3 п. 129.1. ст.129 Податкового кодексу України передбачено, що: «Нарахування пені розпочинається:
129.1.1. при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
129.1.2. при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
129.1.3. при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Пунктом 129.3. ст. 129 Податкового кодексу України визначено, що: «Нарахування пені закінчується: у разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку».
«На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день».
Пунктом 129.4. ст. 129 Податкового кодексу України визначено, що: «На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день».
30.08.2018 року «Банкрут» сплатив заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 275,90 грн.
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища та облікової картки, «Банкрут» має заборгованість в сумі 385,43 грн., в т.ч. 385,43 грн. пені.
Заборгованість з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників:
Відповідно до п.п.129.1.3 п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України передбачено, що: «Нарахування пені розпочинається:
129.1.1. при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
129.1.2. при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
129.1.3. при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Пунктом 129.3. ст. 129 Податкового кодексу України визначено, що: «Нарахування пені закінчується: у разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку».
«На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день».
Пунктом 129.4. ст. 129 Податкового кодексу України визначено, що: «На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день».
30.08.2018 року «Банкрут» сплатив заборгованість з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників в сумі 64734,25 грн.
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу з єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників та облікової картки, «Банкрут» має заборгованість в сумі 115730,82 грн., в т.ч. 115730,82 грн. пені.
Вказані кредиторські вимоги підтверджені доказами (документами), наявними в матеріалах справи. (т. 28 а.с. 193-210)
Документальні докази повного чи часткового погашення зазначеної кредиторської заборгованості боржником, господарському суду не надані.
Розглядаючи грошові вимоги кредитора, господарський суд виходить з такого.
21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), п. 2 Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено, що з дня введення в дію цього Кодексу, визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ - установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
За ч. 1 ст. 2 КУзПБ - провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законами України.
Судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. (ч. 1 ст. 3 ГПК України)
За визначенням ст. 1 КУзПБ - кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. (ч. 1 ст. 45 КУзПБ)
За ч. 4 ст. 45 КУзПБ - для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов'язковими так само, як вони є обов'язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 КУзПБ - у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.
Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної ст. 64 цього Кодексу.
За ч. 1 ст. 64 КУзПБ - кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому, у третю чергу задовольняються, зокрема, вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі. (ч. 2 ст. 47 КУзПБ)
Провадження у справі №11/49 про банкрутство боржника ДП “СП “Промінь” порушено господарським судом Кіровоградської області 14.08.2006, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ДП “СП “Промінь” відповідно до ст. 11, п. п. 4 - 6 ст. 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI).
Відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI) - мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства;
не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
В порушення вказаних норм Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI) кредитором після 14.08.2006 (дати порушення провадження у справі про банкрутство) нарахована пеня за податковим зобов'язанням з єдиного податку з сільськогосподарських виробників в сумі 109 571, 67 грн та 384, 37 грн пені за податковим зобов'язанням зі збору навколишнього природного середовища.
Оскільки під час дії мораторію не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), відповідно грошові вимоги кредитора щодо пені за податковим зобов'язанням з єдиного податку з сільськогосподарських виробників в сумі 109 571, 67 грн та 384, 37 грн пені за податковим зобов'язанням зі збору за забруднення навколишнього природного середовища підлягають відхиленню.
Тому, в результаті всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин справи, господарський суд дійшов висновку, що грошові вимоги ГУ ДФС у Кіровоградській області в сумі 89 368, 35 грн, в тому числі: 83 208, 14 грн основного платежу та 6 160, 21 грн пені та 4 204,00 грн судового збору є обґрунтованими, підтвердженими належними, допустимими, достовірними доказами та підлягають визнанню, решта вимог кредитора підлягають відхиленню.
Керуючись ст. 2, 45, 60, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 3, 12, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Визнати грошові вимоги кредитора - Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області (код ЄДР 39393501, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, 25006) до Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Промінь" (код ЄДР 03757347, 27330, Кіровоградська область, Олександрівський район, с. Красносілка, вул. Жовтнева, 42) в сумі 89 368, 35 грн, в тому числі: 83 208, 14 грн основного платежу та 6 160, 21 грн пені та 4 204,00 судового збору.
Решту вимог кредитора відхилити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Примірники цієї ухвали направити: всім кредиторам, включеним до реєстру вимог кредиторів (п. 1 ухвали суду від 05.04.2007, (замість ЗАТ “Торговий дім “Елітне насіння” - ТОВ “Торговий дім “Елітне насіння” (правонаступнику ухвала суду від 01.07.2015), Головному управлінню Пенсійного фонду України Кіровоградської області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а - правонаступнику Знам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області), ГУ ДФС у Кіровоградській області (ухвала суду від 16.07.2019 про заміну сторони), Кіровоградському обласному центру зайнятості (25015, м. Кропивницький, вул. Леоніда Куценка, 12), банкруту, ліквідатору - арбітражному керуючому Христенку В.В., представнику працівників боржника гр. ОСОБА_1 (проживає за адресою: 27330, Кіровоградська область, Олександрівський район, с. Красносілка), Фонду державного майна України (01601, м. Київ-133, вул. Кутузова, 18/9), регіональному відділенню Фонду державного майна України по Кіровоградській області, прокурору Кіровоградської області, Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області, Міністерству розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України (вул. М.Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008).
Повний текст ухвали складено 11.06.2020.
Суддя Н.М. Коваленко
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.