Справа № 524/2057/20
Провадження 3/524/897/20
09.06.2020 року суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Пальчик О.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Батальйону патрульної поліції в м. Кременчук УПП в Полтавській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ПП « ОСОБА_1 », проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків суду невідомий.
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 03.04.2020 року о 15 год. 00 хв. за адресою м. Кременчук, по пр. Свободи, буд. 94/28 магазин «Ельф» зафіксовано факт роботи суб'єкта господарювання ОСОБА_1 , здійснював торгівлю промисловими товарами, а саме іграшками та здійснював ксерокопії документів відвідувачам, чим порушив п. 2.8.1 Постанови КМУ №211 зі змінами від 02.04.2020 року «Про запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, та п. 5 Рішення Кременчуцької міської Ради № 490 від 28.03.2020 року, та вчинив правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП.
Особа, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину у скоєнні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що торгівлю іграшками не здійснював, ксерокопії відвідувачам не робив.
Відповідно до ст.44-3 КУпАП Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №392 від 20.05.2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», пункти 2-13 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 27, ст. 994, ст. 996, № 28, ст. 1024, № 29, ст. 1041, № 30, ст. 1061, № 32, ст. 1091, № 34, ст. 1139, № 35, ст. 1163, № 37, ст. 1211, № 38, ст. 1245) - із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 4 травня 2020 р. № 343 і від 14 травня 2020 р. № 377, виключено.
На момент розгляду справи про адміністративне правопорушення дія п.2.8.1 Постанови КМУ №211 зі змінами від 02.04.2020 року «Про запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», виключена.
В протоколі мається посилання на порушення ОСОБА_1 вимог Рішення Кременчуцької міської Ради № 490 від 28.03.2020 року. Однак, відсутня вказівка на те, який саме пункт вимог Рішення Кременчуцької міської Ради № 490 від 28.03.2020 року порушено ОСОБА_1 .
Поряд з цим, відповідно до ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення
Відповідно до ст. 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Згідно ч. 1 та 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Крім того, формування абз. 1 ст.247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 6 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю із скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
За таких обставин, вважаю за необхідне провадження в справі закрити у зв'язку з скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення за ст.44-3 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 , закрити на підставі п.6 ст. 247 КУпАП із скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука.
Постанова набирає чинності після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи Апеляційним судом, якщо постанову не скасовано.
Суддя О.О. Пальчик