Ухвала від 27.05.2020 по справі 923/1081/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

УХВАЛА

27 травня 2020 року м.Херсон Справа № 923/1081/18

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. при секретарі судового засідання Кудак М.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою Кредитора : Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (м. Херсон, пр.Ушакова, 75, код 39394259)

до Боржника : Комунального підприємства "Центр" Виконавчого комітету Херсонської міської ради (код ЄДРПОУ 34786324, вул. Радянська, буд. 45, м. Херсон, 73003)

про банкрутство

за участі представників учасників справи:

від засновника банкрута - Херсонської міської ради - Динюк І.Р., адвокат за ордером серії ВТ №1003046 від 17.04.2020;

від кредиторів:

- ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі - Шаповал Д.В., довіреність від 05.09.2019 № 184/9/21-22-10-03-04;

- МКП "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона" - не прибули;

- МКП "Херсонтеплоенерго" - не прибули;

- ПАТ "Українська залізниця" - не прибули;

- ПП "КП "Центр" - не прибули;

- ТОВ "КП "Центр" - не прибули;

від боржника ліквідатор - Ляшко О.В.

Запис розгляду судової справи здійснюється за допомогою технічних засобів,

а саме: програмно-апаратного комплексу "Оберіг".

ВСТАНОВИВ:

Обставини справи викладені в попередніх судових рішеннях.

Постановою від 04.06.2019 суд визнав Комунальне підприємство "Центр" Виконавчого комітету Херсонської міської ради банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Ляшко О.В.

Відповідно до п.5 постанови від 04.06.2019 ліквідатор зобов'язаний здійснити ліквідаційну процедуру банкрута і забезпечити виконання вимог, передбачених ст.ст.41-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", щомісяця надавати звіти про виконання повноважень комітету кредиторів та до суду.

Ухвалою від 30.08.2019 суд визнав вимоги кредиторів та затвердив реєстр вимог кредиторів, відповідно до якого включені: Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Акціонерного товариство "Українська залізниця", Міське комунальне підприємство "Херсонтеплоенерго", Міське комунальне підприємство "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсон", Приватне підприємство "КП "Центр", Товариство з обмеженою відповідальністю "КП "Центр", Міське комунальне підприємство "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсон".

Ухвалою від 04.11.2019р. суд замінив кредитора - Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (м. Херсон пр. Ушакова, 75, код ЄДРПОУ 39394259) на Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (м.Херсон пр. Ушакова, 75, код 43143201).

17.04.2020 до господарського суду Херсонської області надійшло клопотання Херсонської міської ради про виключення майна зі складу ліквідаційної маси майна боржника за вх.№ 822/20 від 17.04.2020р., в якому міська рада просить виключити зі складу ліквідаційної маси майна Комунального підприємства «Центр» виконавчого комітету Херсонської міської ради нежитлові приміщення першого поверху загальною площею 179,6 кв.м., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 660754265101, що розташовані за адресою: м. Херсон, вул. 21 Січня (Торгова) 50, та зобов'язати ліквідатора Комунального підприємства «Центр» виконавчого комітету Херсонської міської ради, арбітражного керуючого Ляшко Олександра Віталійовича передати (повернути) до Херсонської міської ради нерухоме нежитлові приміщення першого поверху загальною площею 179,6 кв.м., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 660754265101, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 . АДРЕСА_2 (Торгова) 50.

Ухвалою від 21.04.2020р. суд, враховуючи положення ст. 132 Кодексу України з процедур банкрутства, призначив судове засідання для розгляду вищевказаного клопотання Херсонської міської ради на 06.05.2020р., запропонував ліквідатору арбітражному керуючому Ляшко Олександра Віталійовича надати письмові пояснення по суті клопотання Херсонської міської ради про виключення майна зі складу ліквідаційної маси.

29.04.2020р. від ліквідатора арбітражного керуючого Ляшка О.В. та від кредитора Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі надійшли клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з оголошеним у державі карантином.

Ухвалою від 06.05.2020 суд розгляд справи відклав, призначив розгляд клопотання Херсонської міської ради про виключення майна зі складу ліквідаційної маси майна Комунального підприємства “Центр” виконавчого комітету Херсонської міської ради на 27 травня 2020 р.

19.05.2020 представник АТ «Укрзалізниця» листом від 15.05.2020 №02/873 надісланим на адресу суду просив провести судове засідання, що призначено на 27.05.2020 без його участі.

15.05.2020 за вх..№3663/20 на адресу суду надійшло заперечення арбітражного керуючого Ляшко О.В. (вих..№02-01/1081-116) на клопотання про виключення майна із складу ліквідаційної маси боржника, за яким останній просив відмовити Херсонській міській раді у його задоволенні.

В судовому засіданні 27.05.2020 представник засновника банкрута - Херсонської міської ради - Динюк І.Р. підтримав подане клопотання про виключення майна з ліквідаційної маси майна боржника, просив його задовольнити з підстав вказаних в клопотанні.

У судовому засіданні 27.05.2020 представник кредитора ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі - Шаповал Д.В. вважала подане клопотання необґрунтованим, таким, що не підлягає задоволенню.

Ліквідатор Ляшко О.В. в судовому засіданні спираючись на подане заперечення вважав заявлене клопотання безпідставним, необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Учасники справи в судовому засіданні повідомили суду, що і в заявленому клопотанні і в запереченні ліквідатора йдеться мова про одне і те саме приміщення, а у площі приміщення була помилково допущена описка.

Повноважні представники від інших учасників справи в судове засідання не з'явились, про час і місце судового засідання повідомлені належним чином.

Заявлене клопотання Херсонської міської ради мотивоване наступним.

З оголошень Товарної біржі «Українська біржа» платформи Prozorro опублікованих на сайті Міністерства юстиції України та на сайті Вищого господарського суду України, вбачається, що на виконання своїх повноважень ліквідатором Ляшко О. В. виставлялись на прилюдні торги майно КП «Центр», а саме: нежитлові приміщення першого поверху загальною площею 179,6 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 . АДРЕСА_2 (Торгова), 50, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 660754265101.

Аукціон з продажу вказаного об'єкту за початковою ціною лоту у 2 237 358,00 грн. без ПДВ, що був призначений на 16.03.2020 не відбувся. У свою чергу Херсонська міська рада вважає, що включення ліквідатором вказаного об'єкту комунальної інфраструктури до ліквідаційної маси банкрута не відповідає положенням Кодексу України з процедур банкрутства.

Зокрема, 31.01.2020 виконавчий комітет Херсонської міської ради звернувся до ліквідатора КП «Центр» виконавчого комітету Херсонської міської ради, арбітражного керуючого Ляшка О. з вимогою негайно виключити об'єкт - нежитлове приміщення загальною площею 179,6 кв.м., за адресою: м. Херсон, 21 Січня (Торгова), 50, що належить до комунальної власності Херсонської міської ради, зі складу ліквідаційної маси.

У відповідь, своїм листом від 13.02.2020 року ліквідатор КП «Центр» відмовив у задоволені вимоги вказавши, що об'єкт належить КП «Центр» на праві господарського відання та запропонував у разі незгоди з правовою позицією ліквідатора звернутись до господарського суду Херсонської області з клопотання про виключення майна зі складу ліквідаційної маси КП «Центр».

Заявник у клопотання зазначає, що за рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 17.07.2007 № 363 «Про передачу з балансу комунального підприємства (КП) «Таврійський» виконавчого комітету Херсонської міської ради на баланс комунального підприємства (КП) «Центр» виконавчого комітету Херсонської міської ради нежилого приміщення загальною площею 204,6 кв.м., по вул. 21 Січня, 50, визначено, що КП «Центр» прийняв на баланс нежитлове приміщення загальною площею 204,6 кв.м., по вул. 21 Січня, 50. Тобто, КП «Центр» є лише балансоутримувачем вказаного майна.

Відповідно до частини 7 статті 62 Кодексу з банкрутства, майно, щодо якого боржник є користувачем, балансоутримувачем або зберігачем, повертається його власнику відповідно до закону або договору.

З огляду на це, нежитлові приміщення загальною площею 179,6 кв.м., по вул. 21 Січня, 50 у м. Херсоні, не є власністю Комунального підприємства «Центр», тому не можуть входити до ліквідаційної маси КП «Центр».

Крім того, враховуючи частину 1 статті 132 Кодексу з банкрутства, Херсонська міська рада зауважує у своєму клопотанні, що нежитлові приміщення першого поверху загальною площею 179,6 кв.м., що розташовані за адресою: м. Херсон, вул. 21 Січня (Торгова), 50 необхідні для поліпшення організації системи обслуговування мешканців житлового фонду міста, для задоволення громадських потреб у частині надання житлово-комунальних послуг, обслуговування об'єктів благоустрою та інженерної інфраструктури та має вирішальне значення для територіальної громади міста як об'єкти комунальної інфраструктури. А об'єкти комунальної інфраструктури у будь-якому випадку не підлягають продажу, оскільки не включаються до ліквідаційної маси банкрута.

Враховуючи вищезазначене, заявник вважає, що існують достатні підстави для виключення об'єкту комунальної інфраструктури - нежитлове приміщення першого поверху загальною площею 179,6 кв.м. у м. Херсоні із складу ліквідаційної маси майна, щодо якого КП «Центр» є балансоутримувачем.

Розглядаючи по суті клопотання (вх. № 822/20 від 17.04.2020р.) про виключення майна зі складу ліквідаційної маси майна боржника КП «Центр», судом береться до уваги наступне.

21.10.2019р. введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства (далі - Кодекс України), у відповідності до п.4 Прикінцевих та перехідних положень якого установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Стаття 62 Кодексу України містить визначення ліквідаційної маси в процедурі банкрутства, зокрема усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси. Майно, визначене родовими ознаками, що належить банкруту на праві володіння або користування, включається до складу ліквідаційної маси. Індивідуально визначене майно, що належить банкруту на підставі речових прав, крім права власності і господарського відання, не може бути включене до складу ліквідаційної маси. Об'єкт довірчої власності не може бути включено до ліквідаційної маси довірчого власника або довірчого засновника. За наявності у складі майна банкрута майна, виключеного з обігу, ліквідатор зобов'язаний передати його відповідним особам в установленому порядку. Ліквідатор, виявивши частку, яка належить банкруту у спільному майні, з метою задоволення вимог кредиторів у встановленому порядку порушує питання про виділення цієї частки. Активи, включені до складу іпотечного покриття, не включаються до складу ліквідаційної маси емітента таких облігацій та управителя іпотечним покриттям. Відчуження цих активів, у тому числі примусове, здійснюється в порядку, передбаченому законом.

Майно, щодо якого боржник є користувачем, балансоутримувачем або зберігачем, повертається його власнику відповідно до закону або договору.

Державне майно, яке не увійшло до статутного капіталу господарського товариства у процесі приватизації (корпоратизації) та перебуває на балансі банкрута, не включається до складу ліквідаційної маси. Суб'єкт управління таким майном з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у встановлений частиною другою статті 59 цього Кодексу строк приймає рішення про подальше використання цього майна. Зерно банкрута, що зберігається на його зерновому складі, включається до складу майна банкрута лише після повного повернення зерна поклажодавцям за всіма складськими документами на зерно, виданими таким суб'єктом господарювання.

Майнові права інтелектуальної власності, виключні майнові права на які зберігаються за закладом вищої освіти державної форми власності, не включаються до складу ліквідаційної маси і повертаються закладу вищої освіти державної форми власності, що вносив їх до статутного капіталу господарського товариства.

Як вбачається з частини 1 статті 132 Кодексу, господарський суд має право за вмотивованим клопотанням боржника та інших учасників провадження у справі про неплатоспроможність виключити із складу ліквідаційної маси майно боржника, на яке згідно із законодавством може бути звернено стягнення, але воно є необхідним для задоволення нагальних потреб боржника або членів його сім'ї.

Згідно рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 17.07.2007р. №363 «Про передачу з балансу комунального підприємства (КП) «Таврійський» виконавчого комітету Херсонської міської ради на баланс комунального підприємства (КП) «Центр» виконавчого комітету Херсонської міської ради нежилого приміщення, загальною площею 204,6 кв.м., по вул. 21 Січня, 50» вбачається, що за актом прийому- передачі від 01 серпня 2007 р. на баланс КП «Центр» було передано нежитлове приміщення загальною площею 204,6 кв.м. за адресою: м. Херсон, вул. 21 Січня, 50.

Рішенням Херсонської міської ради від 28.04.2009 року № 1127 «Про внесення змін до п. 4.1. статуту КП «Центр» виконавчого комітету Херсонської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 22.12.2006 за № 229» вирішено внести зміни до статутного фонду КП «Центр» за рахунок вартості нежилого приміщення, загальною площею 204,6 кв.м., по вул. 21 Січня, 50, залишкова вартість якого складає 121243,00 грн.

22.06.2009 року було зареєстровано зміни до статуту КП «Центр» на підставі, зокрема, рішення Херсонської міської ради від 28.04.2009 № 1127 щодо збільшення розміру статутного фонду КП «Центр» та внесення до статутного фонду майна.

Інформація про включення вищезазначеного майна до статутного фонду КП «Центр» внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідно до витягу № 1005511878 від 04.07.2019, розмір статутного фонду КП «Центр» складає 359243,00 грн.

Відповідно до частин 1,2 статті 66 Господарського кодексу України, майно підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства. Джерелами формування майна підприємства є: грошові та матеріальні внески засновників.

Частиною 3 статті 78 ГК України встановлено, що майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством

на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство).

З огляду на статут КП «Центр», а саме п.4.1, майно Підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди та інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства, передані Засновником у повне господарське відання Підприємства, без права на відчуження майна. Статутний фонд Підприємства утворюється Херсонською міською радою та становить 359 243,00 грн.

Пункт 4.2 Статуту встановлює, що майно Підприємства перебуває у комунальній власності територіальної громади міста. В п. 4.5 Статуту зазначено, що джерелами формування майна Підприємства є майно та інші цінності, передані йому засновником.

Таким чином, передане на баланс КП «Центр» за актом прийому-передачі від 01.08.2007 та внесене до його статутного фонду рішенням Херсонської міської ради від 28.04.2009 № 1127, належить КП «Центр» на праві господарського відання.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державній реєстрації прав підлягають, зокрема: право власності, речові права, похідні від права власності, в тому числі право господарського відання.

Відповідно до частини 3 статті 3 цього Закону, речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 01.01.2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: 1) реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; 2) на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» (редакція якого діяла до 16.03.2010 року), обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, а саме: 1) право власності на нерухоме майно; 2) речові права на чуже нерухоме майно: а) право володіння; б) право користування (сервітут); в) право постійного користування земельною ділянкою; г) право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); ґ) право забудови земельної ділянки (суперфіцій); д) право користування нерухомим майном строком більш як один рік. 3)обмеження речових прав.

Реєстрація права господарського відання зазначеним Законом передбачена не була.

Таким чином, право господарського відання КП «Центр» на майно, внесене до його статутного фонду, виникло до 01.01.2013 року та на момент виникнення не підлягало державній реєстрації.

Аналогічна правова позиція щодо наявності речового права (права господарського відання) наведена у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 22.01.2019 року у справі № 924/177/17, від 19.12.2019 року у справі № 923/220/19, від 12.02.2020 року у справі № 923/223/19.

В силу норм ч.4 ст.236 Господарського процесуального кодексу України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

З огляду на викладене, реєстрація права господарського відання КП «Центр», яка відбулась 31.10.2019року є по суті підтвердженням наявності цього права до фактичної дати державної реєстрації. А тому, відсутність державної реєстрації права господарського відання на вказаний об'єкт до 31.10.2019 не свідчить про відсутність такого права господарського відання взагалі. Аналогічна правова позиція наведена у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 29.04.2020 року у справі № 911/1455/19.

Відносно правомірності дій ліквідатора щодо включення до ліквідаційної маси КП «Центр» нежитлових приміщень загальною площею 179,6 кв.м., що розташовані за адресою: м. Херсон, вул. 21 Січня, 50, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 213 ГК України, з метою врегулювання заборгованості неплатоспроможного боржника у процедурах, зазначених у статті 212 цього Кодексу, використовуються майнові активи, які належать йому на праві речових та зобов'язальних прав, а також права інтелектуальної власності.

Частиною 1 статті 219 ГК України визначено, що за невиконання або неналежне виконання господарських зобов'язань чи порушення правил здійснення господарської діяльності правопорушник відповідає належним йому на праві власності або закріпленим за ним на праві господарського відання чи оперативного управління майном, якщо інше не передбачено цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до частини 1 статті 62 Кодексу України з процедур банкрутства, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси.

Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором, на виконання ч. 1 ст. 62 цього Кодексу, було сформовано ліквідаційну масу КП «Центр», до складу якої включено зокрема і нежитлові приміщення за адресою: м. Херсон, вул. 21 Січня, 50.

За заявою ліквідатора, 31.10.2019 року було зареєстроване право господарського відання на вказані нежитлові приміщення першого поверху (витяг про реєстрацію іншого речового права від 01.11.2019 № 187270154).

На засіданні комітету кредиторів КП «Центр», яке відбулось 14.11.2019 року, ліквідатор довів до відома комітету кредиторів про здійснення реєстрації господарського відання на вказані вище приміщення та включення їх до ліквідаційної маси банкрута.

Однак, 14.11.2019 року представник Херсонської міської ради не був присутній на засіданні комітету кредиторів КП «Центр», ліквідатор листом від 02.12.2019 року № 02- 01/1081-72 повідомив Херсонську міську раду про вказані обставини.

Рішенням комітету кредиторів від 30.01.2020 року було погоджено умови продажу майна КП «Центр» до складу (лоту) якого входять нежитлові приміщення загальною площею 179,6 кв.м. за адресою: м. Херсон, вул. 21 Січня, 50.

Після погодження комітетом кредиторів КП «Центр» умов продажу (протокол від 30.01.2020р.) на адресу ліквідатора надійшло звернення Херсонської міської ради (від 31.01.2020р. № 9-63-11/27) про виключення нежитлових приміщень першого поверху за адресою: АДРЕСА_2 , 50 зі складу ліквідаційної маси. (Т.5, а.с. 93)

Листом від 13.02.2020 року № 02-01/1081-89 ліквідатор повідомив Херсонську міську раду про відсутність правових підстав для виключення зазначеного майна зі складу ліквідаційної маси, оскільки вони належать КП «Центр» на праві господарського відання та зауважив, що в разі незгоди з правовою позицією ліквідатора Херсонська міська рада може звернутися до суду із клопотанням про виключення майна зі складу ліквідаційної маси. (Т.5, а.с. 94)

Таким чином, враховуючи, що ліквідатором подавались до суду звіти про його діяльність, протоколи засідань комітету кредиторів та листи, разом із звітом ліквідатора про стан здійснення ліквідаційної процедури, дії ліквідатора по включенню спірного майна до ліквідаційної маси КП «Центр» в повній мірі відповідають положенням статей 61, 62 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 7 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі ліквідації підприємства-банкрута, зобов'язаного згідно із законодавством передати територіальній громаді об'єкти житлового фонду, в тому числі гуртожитки, дитячі дошкільні заклади та об'єкти комунальної інфраструктури, арбітражний керуючий передає, а орган місцевого самоврядування приймає такі об'єкти без додаткових умов у порядку, встановленому законом.

Отже, передачі територіальній громаді підлягають об'єкти, які: по-перше, є об'єктами комунальної інфраструктури; по-друге, обов'язок передачі яких встановлений законодавством.

Як вбачається із заявленого клопотання, в обґрунтування своєї позиції щодо виключення зазначеного вище майна зі складу ліквідаційної маси, Херсонська міська рада посилається на статтю 1 Закону України «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», якою визначено поняття «інфраструктури об'єкта будівництва» та «інфраструктура об'єкта транспорту» та зазначає, що спірне майно є об'єктом комунальної інфраструктури.

Однак, вказаний нормативно-правовий акт має інший предмет регулювання, не надає визначення поняттю об'єкта комунальної інфраструктури та не зобов'язує ліквідатора передавати об'єкти комунальної інфраструктури органу місцевого самоврядування.

Чинне законодавство не визначає, що саме відноситься до об'єктів комунальної інфаструктури. Визначення об'єкта комунальної інфраструктури надала Велика Палата Верховного Суду у постанові від 02.07.2019 року справа № 911/2012/17, відповідно до якого комунальна інфраструктура міста - це комплекс установ і підприємств, які відповідають за своєчасне і нормальне надання послуг населенню у сфері комунальних служб (каналізація і водопостачання, теплопостачання, електропостачання, транспорт і дороги, інженерні комунікації тощо). Термін «інфраструктура» походить від поєднання двох латинських слів: ІНФОРМАЦІЯ_1 - «нижче», «під» та structura - «будівля», «розташування» і в сучасних умовах вживається для позначення сукупності споруд, будівель, систем і служб, необхідних для функціонування галузей матеріального виробництва та забезпечення умов життєдіяльності суспільства.

З огляду на вказане, нежитлові приміщення загальною площею 179,6 кв.м., що розташовані за адресою: вул. 21 Січня (Торгова), 50 не відповідають наведеному визначенню, тому вони не є та не можуть бути об'єктом комунальної інфраструктури.

Суд не бере до уваги твердження Херсонської міської ради, що вказані приміщення мають вирішальне значення для територіальної громади міста Херсона, оскільки воно не відповідає дійсності, виходячи з наступного.

Як вбачається із доказів доданих до заперечення арбітражного керуючого Ляшко О.В., за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, КП «Центр» виконавчого комітету Херсонської міської ради є комунальним підприємством, в графі «Перелік засновників (учасників) юридичної особи» зазначено - Херсонська міська рада Херсонської області.

Відповідно до п. 2.1. Статуту КП «Центр», Підприємство створено для здійснення господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреб наймачів, орендарів та власників житла в житловому фонді, в частині надання житлово-комунальних послуг, обслуговування об'єктів благоустрою та інженерної інфраструктури міста.

За результатами проведеного конкурсу на управителя багатоквартирного будинку, пунктом 4 наказу Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради від 29.01.2018 року № 28 призначено управителем багатоквартирних будинків у м.Херсоні, об'єкт конкурсу під № 9 ТОВ «Керуюча компанія «Центр», ідентифікаційний код 39647623 (перелік багатоквартирних будинків згідно додатку 7).

Наказом Департаменту житлово-комунального господарства від 31.01.2018 року №44/1 зобов'язано КП «Таврійський», ЖЕК № 1 Суворовського району, КП «Центр», КП «Дніпровський» внести зміни до діючих договорів про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, щодо виключення багатоквартирних будинків з дислокації будинків, які обслуговує, зокрема КП «Центр» згідно додатку № 3.

Відповідно до наказу Департаменту житлово-комунального господарства міської ради від 06.08.2018 року № 271 зобов'язано КП «Центр» до 01.09.2018 року передати на утримання ЖЕК № 1 Суворовського району гуртожитки та житлові будинки згідно з дислокацією (додаток 1) з прибудинковими територіями, інженерними мережами.

З 01.09.2018 року КП «Центр» припинив здійснення статутної діяльності - надання житлово-комунальних послуг, обслуговування об'єктів благоустрою та інженерної інфраструктури міста.

Рішенням Херсонської міської ради від 20.12.2019 року № 2256 було затверджено Перелік об'єктів малої приватизації, що перебувають у комунальній власності Херсонської міської територіальної громади та підлягають приватизації.

При цьому, до вказаного Переліку було включено також і нежилі приміщення першого поверху загальною площею 179,6 кв.м., що розташовані за адресою 21 Січня (Торгова), 50, які належать КП «Центр» на праві господарського відання та включені до ліквідаційної маси боржника, відповідно до частини 1 статті 62 Кодексу України з процедур банкрутства.

Рішення про продаж (приватизацію) нежилих приміщень першого поверху загальною площею 179,6 кв.м., що розташовані за адресою: вул. 21 Січня (Торгова), 50 свідчить про те, що зазначене майно не є необхідним для громади м.Херсона та не планується використовувати для забезпечення потреб місцевого населення комунальними та побутовими послугами, як зазначала у клопотанні Херсонська міська рада.

Листом від 16.01.2020 року № 02-01/1081-82 ліквідатор звернувся до Херсонської міської ради з проханням виключити вказане майно із Переліку об'єктів малої приватизації, що перебувають у комунальній власності Херсонської міської територіальної громади та підлягають приватизації. Проте, всупереч цьому, такі дії Херсонською міською радою не були вчинені.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ст. 86 ГПК України).

З огляду на наведене, з'ясувавши повно і всебічно обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, надавши оцінку всім аргументам учасників процесу, суд дійшов висновку що заявником в повному обсязі, належними та допустимими доказами не доведено обставини, покладені в основу клопотання, а тому вимоги про виключення майна зі складу ліквідаційної маси майна боржника задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст.61, 62, 132 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 232-234 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання Херсонської міської ради (вх. № 822/20 від 17.04.2020р.) про виключення майна зі складу ліквідаційної маси майна боржника - відмовити.

2. Копію ухвали суду надіслати учасникам справи до відома.

Ухвала набрала законної сили з моменту її прийняття - 27.05.2020 відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня складення повного тексту ухвали (ст. 256 ГПК України).

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Херсонської області (п. 8, 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).

Суддя Т.Г. Пінтеліна