Рішення від 09.06.2020 по справі 520/5634/2020

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

09 червня 2020 р. № 520/5634/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Бідонько А.В., розглянувши в приміщенні суду в м. Харкові в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправними рішення Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 04 березня 2020 року.

- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року призначеної, виходячи з основного розміру 79% грошового забезпечення, а також включивши до розрахунку - премію 10%; роботу з таємними виробами, носіями, документами, 20%,20%; надбавку за особливо важливі завдання 50%; та здійснити виплату недоплаченої частини пенсії.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що позивач проходив дійсну військову службу в Збройних Силах України та був виключений зі списку особового складу згідно наказу ГК ВВС №01022 від 14 вересня 1984 року за статтею 60 п. «Б». Позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ як особі, яка звільнена з військової служби в розмірі 79% грошового забезпечення з вересня 2008 року.

Вважає, що розмір його пенсії не відповідає встановленим, чинним законодавством, вимогам, оскільки основний розмір пенсії: складає 70% грошового забезпечення. Крім того, при перерахунку розміру пенсії з 01.01.2018 року ГУПФУ врахував лише наступі складові грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років, премію (0%).

Вважає зазначені дії протиправними, у зв'язку з чим просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду відкрито спрощене провадження по справі. Копія ухвали про відкриття спрощеного була надіслана відповідачу та отримана ним 07.05.2020 року.

Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі та зазначив, що з 01.01.2018 року пенсію позивача перераховано відповідно до ч.4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ та постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" на підставі довідки, виданої Харківським обласним військовим комісаріатом. Виплата пенсії проводиться відповідно до п. 2 постанови КМУ від 21.02.2018 №103.

На виконання вимог постанови КМУ № 103, з урахуванням вимог постанов КМУ №704 та 45, головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області надано Харківським обласними військовим комісаріатом довідку № 114768 від 26.03.2018 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії позивача, яка містить наступні складові: Посадовий оклад - 4090,00 грн., Оклад за військовим званням 1410,00 грн., Надбавка за вислугу років (50%) -2750,00 грн. Всього - 8250,00 грн.

Зазначає, що вказана довідка не містить даних про додаткові види грошового забезпечення, такі як: премію 10%; роботу з таємними виробами, носіями, документами, 20%,20%; надбавку за особливо важливі завдання 50%. За таких обставин, оскільки у вказаній довідці зазначено лише посадовий оклад; оклад за військовим званням; відсоткова надбавка за вислугу років, вважає, що головним управлінням не було вчинено дій, спрямованих на зменшення розміру пенсії позивача та жодним чином не порушило прав чи охоронюваних законом інтересів позивача. Зазначає, що органи Пенсійного фонду України самостійно не визначають розмірів грошового забезпечення, а лише призначають та перераховують пенсії пенсіонерам на підставі документів у передбаченому законодавством порядку.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.

Так, з огляду на те, що згідно положень ст. 258 КАС України передбачено, що даний предмет спору віднесено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, що відповідача повідомлено належним чином про наявність позову щодо оскарження його рішення.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАСУ справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області пенсійна справа №2001003068 (Мінооборони) від 11.09.2008 р.). та отримує пенсію за вислугою років відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що підтверджується посвідченням № НОМЕР_1 (а.с. 5,6).

Позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ як особі, яка звільнена з військової служби в розмірі 79% грошового забезпечення з вересня 2008 року.

Постановою КМУ від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1 та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14. Ця постанова набрала чинності з 1 березня 2018 року.

На виконання зазначеної постанови ГУПФУ перерахував пенсію позивачу з 01.01.2018 р.

Відповідно до зазначеного перерахунку ГУПФУ виплачує позивачу пенсію в розмірі 70 % грошового забезпечення з 01.01.2018. Тобто ГУПФУ при перерахунку зменшило розмір пенсії позивачу з 79 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення з 01.01.2018.

Листом від 13.01.2020 №6862-К/14 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області на звернення позивача повідомило, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 з 01.01.2018 позивачу проведено перерахунок пенсії. У зв'язку з чим виплата пенсії проводиться у встановлених на цей час розмірах, у відповідності до приписів ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно довідки №165 від 11.01.2019 року розмір пенсії позивача складається з: Станом на 01 грудня 2017р.: Посадового окладу; Окладу за військове звання: Процентної надбавки за вислугу років 40%; Робота з таємними виробами, носіями, документами. 20%,20%; Надбавки за особливо важливі завдання 50%; Премії 10%. Основний розмір пенсії складає: 79% грошового забезпечення (вислуга років 28). (а.с. 10-11)

З наданої довідки також встановлено, що станом на 01 січня 2018р. пенсія позивачу виплачувалась з : Посадового окладу; Окладу за військове звання; Процентної надбавки за вислугу років 50%; Премії 0%. Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 28). Станом на 01 січня 2019р. пенсія складалась з: Посадового окладу; Окладу за військове звання; Процентної надбавки за вислугу років 50%; Премії 0%. Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 28). Станом на 01 січня 2020р. розмір пенсії позивача складається з: Посадового окладу; Окладу за військове звання; Процентної надбавки за вислугу років 50%; Премії 0%. Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 28).

Позивач вважає, що починаючи з 01 січня 2018р. і по теперішній час відповідачем не були включені до складової моєї пенсії: Премія 10%; Роботу з таємними виробами, носіями, документами. 20%,20%; Надбавки за особливо важливі завдання 50%. Зазначає також, що відповідачем зменшено основний розмір пенсії з 79% грошового забезпечення (вислуга років 28) до 70%.

Не погоджуючись із такими змінами у розрахунку його пенсії в лютому 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління пенсійного фонду України із заявою про проведення перерахунку, шляхом включення до розрахунку його пенсії: премії - 10%, роботи з таємними виробами, носіями, документами - 20%20%, надбавки за особливо важливі завдання 50%. Крім того збільшення основного розміру пенсії до 79% (як було встановлено спочатку).

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Управління застосування пенсійного законодавства від 04 березня 2020 року, ОСОБА_1 відмовлено у здійсненні перерахунку із посиланням на те, що розмір його пенсії відповідає нормам чинного законодавства.

Не погоджуючись із даним рішенням та вважаючи його протиправним, безпідставним, а також таким, що грубо порушує його законні права та інтереси зумовили ОСОБА_1 звернутись до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції чинній на момент призначення позивачу пенсії), загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Стосовно визнання протиправним рішення Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 04 березня 2020 року суд зазначає наступне

Судом встановлено, що позивачу була призначена пенсія за вислугу років у розмірі 79% грошового забезпечення.

Пунктом 8 розділу II Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 01.10.2011 р., та пунктом 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", який набрав чинності з 01.05.2014 р., до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" було внесено зміни та цифри "90" замінено цифрами "80" та цифри "80" замінено цифрами "70" відповідно.

Тобто, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії (з 90% до 70% сум грошового забезпечення) відбулася вже після призначення позивачу пенсії.

Частиною 1 статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, зміна максимального розміру пенсії з 90% до 70% сум грошового забезпечення, що відбулася у ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після призначення пенсії позивачу, не є підставою для зменшення розміру призначеної позивачу пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку на підставі довідки Харківського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення.

Внесені Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" та Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80% та 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися лише виключно при призначенні нових пенсій.

Частиною 3 статті 1-1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Однак, як Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" так і Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не передбачено зменшення основного розміру пенсії у разі проведення її перерахунку.

З урахуванням вищевказаного, суд приходить до висновку, що відповідач при проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії на підставі довідки Харківського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії протиправно зменшив розмір пенсії за вислугу років з 79% на 70% грошового забезпечення.

Дана правова позиція узгоджується з позицією Верховного суду України, зазначеною в постанові від 16 жовтня 2019 року по справі №240/5401/18 за наслідками розгляду справи як зразкової.

Отже, рішення Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 04 березня 2020 року в частині зменшення ОСОБА_1 розміру пенсії за вислугу років з 79% на 70% грошового забезпечення є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправним рішення Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 04 березня 2020 року в частині неврахування при перерахунку пенсії суми додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі: премії 10%; роботу з таємними виробами, носіями, документами, 20%,20%; надбавки за особливо важливі завдання 50% та зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії з урахуванням суми додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі: премії 10%; роботу з таємними виробами, носіями, документами, 20%,20%; надбавки за особливо важливі завдання 50% - суд зазначає наступне.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (у подальшому - Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно ч.4 статті 63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі - Постанова № 103), передбачено перерахування пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (надалі - Постанова № 704) затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1 та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14. Вказана постанова набрала чинності 1 березня 2018 року.

За правилами пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 ( далі - Порядок № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Так, Постановою № 45 встановлено послідовний алгоритм дій для здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ. Зокрема, уповноважені силові структури повідомляють Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджено постановою Правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007 (далі - Порядок № 3-1), відповідно до якого документи для призначення та проведення перерахунку подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами силових структур.

Аналіз зазначених правових норм дає підстави для висновку, що Порядками № 45 та №3-1 встановлюється певна послідовність дій при проведенні перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, яка включає видачу відповідним державним органом, з якого особа була звільнена зі служби довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії такої особи із зазначенням конкретних видів грошового забезпечення за відповідною посадою.

Отже, за змістом положень пункту 24 Порядку № 3-1 та Порядку № 45 органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення зазначених у довідках.

Дана правова позиція узгоджується з позицією Верховного суду України, зазначеною в постанові від 25.11.2014 у справі № 21-322а14 (реєстраційний номер рішення в ЄДРСР 42010782).

Як вбачається з матеріалів справи, з довідки № 165 від 11.01.2019 р. про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, чинними на 01.03.2018: посадовий оклад - 4090,00 грн., оклад за військовим званням (підполковник) - 1410,00 грн., надбавка за вислугу років 50% - 2750,00 грн., усього - 8250,00 грн (а.с.10).

З рішення ГУ ПФУ у Харківській області від 04.03.2020 року про розгляд заяви ОСОБА_1 щодо перерахунку пенсії встановлено, що всі зазначені складові та тільки ці складові враховані при обчисленні пенсії позивача з 01.01. 2018 року (а.с.13-14).

Суд зазначає, що довідка, яка видана ОСОБА_1 . Харківським обласним військовим комісаріатом не містить інших складових грошового забезпечення, що відповідно виключає відповідальність відповідача в частині неврахування інших надбавок при перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

У зв'язку з чим позовні вимоги в частині визнання протиправним рішення Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 04 березня 2020 року в частині неврахування при перерахунку пенсії суми додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі: премії 10%; роботу з таємними виробами, носіями, документами, 20%,20%; надбавки за особливо важливі завдання 50% та зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії з урахуванням суми додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі: премії 10%; роботу з таємними виробами, носіями, документами, 20%,20%; надбавки за особливо важливі завдання 50% забезпечення - задоволенню не підлягає.

У зв'язку з викладеним, вимога позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01.01.2018 виходячи з основного розміру 79% грошового забезпечення, а також включивши до розрахунку - премію 10%; роботу з таємними виробами, носіями, документами, 20%,20%; надбавку за особливо важливі завдання 50%; та здійснити виплату недоплаченої частини пенсії, підлягає задоволенню в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію у розмірі 79 % грошового забезпечення з 01.01.2018 та здійснити виплату ОСОБА_1 суму недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2018 року.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В силу вищевказаних приписів Кодексу адміністративного судочинства України відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів перед судом правомірності вчинених ним дій.

Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Розподіл судових витрат не здійснюється, оскільки позивач в силу Закону « Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним рішення Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 04 березня 2020 року в частині зменшення ОСОБА_1 пенсію в розмірі 79 % грошового забезпечення до 70% грошового забезпечення з 01.01.2018 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) перерахувати та виплатити ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) пенсію у розмірі 79 % грошового забезпечення з 01.01.2018 року.

У задоволенні адміністративного позову в іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 09 червня 2020 року.

Суддя Бідонько А.В.