про передачу справи за підсудністю
05 червня 2020 р. Справа № 480/3384/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кунець О.М.,
розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в письмовому порядку матеріали адміністративної справи №480/3384/20 за позовом ОСОБА_1 до Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області про визнання протиправною та скасування постанови,-
ОСОБА_1 звернулась до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області про визнання протиправною та скасування постанови Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області від 20.05.2020 №18/0011/2020пн, про накладення адміністративного штрафу у сумі 1700 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне передати її на розгляд іншого адміністративного суду, виходячи із наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
З'ясовуючи відповідність позовної заяви вищевказаним вимогам, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
З матеріалів позову вбачається, що 20.05.2020 начальником Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області Шевченко Н.В. постановою №18/0011/2020/пн від 20.05.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
Таким чином, як вбачається із позову, вимога про визнання протиправною та скасування постанови №18/0011/2020/пн від 20.05.2020 не підсудна Сумському окружному адміністративному суду.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовна заява подана із порушенням правил предметної підсудності, оскільки така справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Згідно з ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч.1 ст.25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Таким чином, зважаючи на те, що позовна заява подана із порушенням правил предметної підсудності, з урахуванням ч.6 ст.7, ч.1 ст.25, п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд вважає за необхідне передати її на розгляд Зарічного районного суду м. Суми за місцем проживання позивача.
Керуючись ст. 5, 20, 29, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Матеріали адміністративної справи № 480/3384/20 за позовом ОСОБА_1 до Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області про визнання протиправною та скасування постанови передати на розгляд Зарічного районного суду м. Суми за підсудністю.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Відповідно до п. 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки визначені, зокрема, статтею 295 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя О.М. Кунець