Рішення від 09.06.2020 по справі 200/4519/20-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2020 р. Справа№200/4519/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Логойди Т.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження (за правилами спрощеного позовного провадження) адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області до Дмитрівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Волноваської районної ради Донецької області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

У травні 2020 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (далі - ГУ ДСНС України у Донецькій області) звернулося до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просило застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) об'єкту, а саме будівлі Дмитрівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Волноваської районної ради Донецької області, що розташована за адресою: 85771, Донецька обл., Волноваський р-н, с. Дмитрівка, вул. Шкільна, 40, до повного усунення порушень, шляхом заборони експлуатації зазначеного об'єкту.

Позов обґрунтовувало тим, що під час перевірки відповідача встановлені порушення, які створюють безпосередню загрозу виникнення пожежі, несуть загрозу життю та здоров'ю людей, перешкоджають вільній евакуації людей у разі настання надзвичайної ситуації (пожежі, аварії та ін.), ускладнюють гасіння пожежі.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому зазначав, зокрема, що, на його думку, позов подано до неналежного відповідача. Так, згідно з п. 1.1. розд. 1 Статуту Дмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Волноваської районної ради Донецької області, що затверджений рішенням Волноваської районної ради від 30 березня 2016 року №7/5-97, Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Волноваської районної ради Донецької області знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста, що перебуває в управлінні Волноваської районної ради Донецької області. Пунктом 1.4 розд. 1 Статуту визначено, що засновником навчального закладу Волноваську районну раду. Навчальний заклад перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста, що перебуває в управлінні Волноваської районної ради Донецької області (додається). Згідно з пп.20 п.1 ст.43 гл. 4 «Повноваження районних і обласних рад» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання: вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників. Статтею 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» визначено, що до відання місцевих державних адміністрацій у межах та формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань: бюджету, фінансів та обліку; управління майном, приватизації, сприяння розвитку підприємництва та здійснення державної регуляторної політики; промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту і зв'язку; науки, освіти, культури, охорони здоров'я, фізкультури і спорту, сім'ї, жінок, молоді та дітей тощо. Відповідно до ст. 15 Закону у разі делегування місцевим державним адміністраціям, районними чи обласними радами відповідних повноважень в їх управлінні перебувають також об'єкти спільної власності територіальних громад. Тому вважав, що відповідачем у справі повинні бути Волноваська районна рада Донецької області та Волноваська районна державна адміністрація Донецької області.

Також вважав, що не зможе виконати рішення суду у зв'язку з відсутністю повноважень щодо управління навчальним закладом.

Додатково зазначав, що на виконання доручення заступника голови райдержадміністрації Управлінням освіти, сім'ї, молоді та спорту Волноваської райдержадміністрації підготовлено проект поетапного плану заходів до районної програми щодо матеріально-технічного забезпечення протипожежних заходів у закладах загальної середньої освіти Волноваського району на 2020-2022 роки. Вказаним Управлінням до Департаменту освіти та науки ОДА надіслано листа від 29 квітня 2020 року № 736/01-21 про виділення коштів на умовах співфінансування.

Просив в задоволенні позову відмовити.

Судом встановлено, що посадовою особою загону з організації запобігання надзвичайним ситуаціям 11 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області (підпорядкованого позивачу підрозділу) проведено позапланову перевірку щодо додержання Дмитрівською загальноосвітньою школою I-II ступенів Волноваської районної ради Донецької області вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, за результатами якої складено акт від 28 лютого 2020 року № 38, яким встановлені порушення вимог законодавства у сфері пожежної безпеки: Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417 (в акті - ППБУ), а саме:

- у сходовій клітці (під сходовим маршем) розміщений електричний щит (порушено п. 2.37 гл. 2 розд. III Правил пожежної безпеки України);

- на сходовій клітці встановлено панно, яке заважає швидкій евакуації людей (порушено п. 2.37 гл. 2 розд. III Правил пожежної безпеки України);

- біля евакуаційного виходу першого поверху розташована труба опалення, яка перешкоджає вільній евакуації людей (порушено п. 2.37 гл. 2 розд. III Правил пожежної безпеки України);

- зняті дверні полотна в отворах, що з'єднують коридори другого поверху зі сходовими клітками (порушено п. 2.37 гл. 2 розд. III Правил пожежної безпеки України);

- територія об'єкта, а також споруди, приміщення не забезпечені відповідними знаками безпеки. Знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности» (порушено п. 8 розд. II Правил пожежної безпеки України);

- не укладено договір на планове технічне обслуговування електроустановок з відповідною спеціалізованою організацією (порушено п. 12 розд. V Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 15 серпня 2016 року № 974);

- електричне обладнання, електропроводи та кабелі не забезпечені апаратурою захисту від струмів короткого замикання та інших аварійних режимів (порушено п. 1.2 гл. 1 розд. IV Правил пожежної безпеки України);

- приміщення закладу не обладнані системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.556:2014 «Системи протипожежного захисту» додаток А табл. А.1 п. 7.3 (порушено п. 1.2 гл. 1 розд. V Правил пожежної безпеки України);

- сходові клітки, сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням (порушено п. 2.31 гл. 2 розд. III Правил пожежної безпеки України);

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів в будівлі закладу здійснено без допомоги опресування, зварювання, паяння, затискачів (порушено п. 1.6 гл. 1 розд. IV Правил пожежної безпеки України);

- на період перезарядки і технічного обслуговування вогнегасників, пов'язаного з їхнім ремонтом, на заміну не передбачені вогнегасники з резервного фонду (порушено п. 13 розд. VI Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 15 серпня 2016 року № 974);

- роботи в закладі проводяться на не справному електрообладнанні (не проведено ремонт заземлюючого пристрою в комп'ютерному класі, заземлення ЩО №4 та ЩС №4 на другому поверсі) (порушено п. 3 розд. V Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 15 серпня 2016 року № 974);

- пожежний щит не укомплектований комплектом засобів пожежогасіння до якого повинні входити: вогнегасники - З шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало - 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт. (порушено п. 3.11 гл. 3 розд. V Правил пожежної безпеки України);

- в кабінеті інформатики відстань від відкрито прокладеного захищеного проводу з оболонкою з горючого матеріалу до горючих основ (конструкцій, деталей) становить менше 0,01 метра та не відокремлено від горючої поверхні шаром негорючого матеріалу, який виступає з кожного боку проводу не менше ніж на 0,01 метра (порушено п. 1.12 гл. 1 розд. IV Правил пожежної безпеки України);

- для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння не встановлені вказівні знаки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист» (порушено п. 3.10 гл. 3 розд. V Правил пожежної безпеки України).

Також встановлено порушення в частині цивільного захисту та техногенної безпеки:

- працюючий персонал не забезпечений засобами індивідуального захисту органів дихання згідно діючих нормативних актів (порушено п. 2 ч. 1 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України, Правила техногенної безпеки: розд. 4 п. 1);

- не проведено функціональне навчання осіб керівного складу цивільного захисту та управлінських кадрів і фахівців, на яких поширюється дія законів у сфері цивільного захисту на курсах цивільного захисту (порушено п. 8 ч. 1 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України).

Акт підписаний відповідачем без зауважень (відображено, що зауважень немає).

У зв'язку з тим, що виявлені порушення створюють загрозу життю та здоров'ю людей, позивач на підставі п.п. 1, 4, 6, 8 ч. 1 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Судом також встановлено, що після звернення до суду з даним позовом частина порушень відповідачем була усунута.

Так, позивачем проведено комісійне обстеження приміщень Дмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Волноваської районної ради Донецької області на предмет усунення порушень, вказаних в акті від 28 лютого 2020 року № 38, що був складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами якого складено акт від 20 травня 2020 року, яким встановлено: на сходовій клітці демонтоване панно, яке заважало швидкій евакуації людей; територія об'єкта, а також споруди, приміщення забезпечені відповідними знаками безпеки пожежний щит укомплектований комплектом засобів пожежогасіння; для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння встановлені вказівні знаки згідно з ДСТУ 180 6309:2007 «Протипожежний захист».

Також вказаним актом встановлено, що залишаються не усунутими наступні порушення:

- у сходовій клітці (під сходовим маршем) розміщений електричний щит;

- біля евакуаційного виходу першого поверху розташована труба опалення, яка перешкоджає вільній евакуації людей;

- зняті дверні полотна в отворах, що з'єднують коридори другого поверху зі сходовими клітками;

- не укладено договір на планове технічне обслуговування електроустановок з відповідною спеціалізованою організацією;

- електричне обладнання, електропроводи та кабелі не забезпечені апаратурою захисту від струмів короткого замикання та інших аварійних режимів;

- приміщення закладу не обладнані системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» (додаток А табл. А. 1 п. 7.3);

- сходові клітки, сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів в будівлі закладу здійснено без допомоги опресування, зварювання, паяння, затискачів;

- на період перезарядки і технічного обслуговування вогнегасників, пов'язаного з їхнім ремонтом, на заміну не передбачені вогнегасники з резервного фонду;

- роботи в закладі проводяться на не справному електрообладнанні (не проведено ремонт заземлення водонагрівальних котлів та бойлеру в приміщені столової, заземлюючого пристрою в комп'ютерному класі, Щ О. в котельні);

- в кабінеті інформатики відстань від відкрито прокладеного захищеного проводу з оболонкою з горючого матеріалу до горючих основ (конструкцій, деталей) становить менше 0,01 метра та не відокремлено від горючої поверхні шаром негорючого матеріалу, який виступає з кожного боку проводу не менше ніж на 0,01 метра;

- працюючий персонал не забезпечений засобами індивідуального захисту органів дихання згідно діючих нормативних актів;

- не проведено функціональне навчання осіб керівного складу цивільного захисту, на яких поширюється дія законів у сфері цивільного захисту на курсах цивільного захисту.

Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правові норми належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню таких підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.

Статтею 20 Кодексу визначені завдання і обов'язки суб'єктів господарювання у сфері цивільного захисту.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Згідно з ч.ч. 6 та 7 ст. 7 вказаного Закону за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт.

На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» є загальними.

Спеціальні норми права, що регулюють спірні правовідносини, містять аналогічні положення.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1052, державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Пунктом 3 вказаного Положення визначено, що основними завданнями ДСНС є, зокрема: 1) реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності; 2) здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

Згідно з п.п. 39 та 48 п. 4 вказаного Положення ДСНС відповідно до покладених на неї завдань:

- організовує і здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання;

- складає акти перевірок, видає приписи, постанови, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, звертається безпосередньо та через територіальні органи до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту

Відповідно до пп. 12 ч. 1 ст. 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Частиною 2 ст. 68 вказаного Кодексу визначено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Визначення небезпечного чинника наведено у п. 26 ч. 1 ст. 2 Кодексу цивільного захисту України та означає складову частину небезпечного явища (пожежа, вибух, викидання, загроза викидання небезпечних хімічних, радіоактивних і біологічно небезпечних речовин) або процесу, що характеризується фізичною, хімічною, біологічною чи іншою дією (впливом), перевищенням нормативних показників і створює загрозу життю та/або здоров'ю людини.

Отже, законодавець пов'язує настання реальної загрози життю та здоров'ю людей від пожежі з обставинами, які можуть призвести до займання та розповсюдження вогню.

Відповідно до ч. ч. 2 та 3 ст. 64 вказаного Кодексу центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять:

1) органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду;

2) органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки;

3) підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Головне управління ДСНС України у Донецькій області є територіальним органом ДСНС.

Згідно з ч. 1 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є, зокрема:

- недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;

- нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;

- невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;

- відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій (п.п. 1, 4, 6, 8 ч. 1 ст. 70 Кодексу).

Частиною 2 ст. 70 вказаного Кодексу визначено, що повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Вказані положення законодавства та докази, що містяться у справі, спростовують позицію відповідача щодо неналежних сторін у справі.

Сторонами не заперечується те, що виявлені позивачем порушення вимог законодавства у сфері пожежної безпеки на час звернення до суду з позовом існували та створювали загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Під час розгляду даної адміністративної справи до суду подано наступний акт перевірки, з якого вбачається часткове усунення виявлених контролюючим органом порушень, що свідчить про добросовісність намірів відповідача щодо проведення ним роботи по усуненню порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки роботи навчального закладу та вжиття відповідних заходів.

Разом з цим, на час розгляду справи доказів, які б свідчили про повне усунення виявлених порушень надано не було. А ті порушення вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, які залишалися, продовжують створювати загрозу життю та здоров'ю людей, зокрема учням та працівникам навчального закладу.

Відповідно до ст. 3 Конституції України, зокрема, людина, її життя і здоров'я, її безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Статтею 27 Конституції України визначено, що кожна людина має невід'ємне право на життя, яке нерозривно пов'язано зі здоров'ям. Обов'язок держави - захищати життя людини.

Статтею 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що право кожного на життя охороняється законом.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини ч. 1 ст. 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує держави вживати необхідних заходів щодо захисту життя осіб, які знаходяться під їх юрисдикцією. За певних умов влада повинна вживати превентивні оперативні заходи для захисту людини, чиє життя наражається на небезпеку.

Виходячи з наведених положень законодавства, встановлених обставин та досліджених судом доказів суд дійшов висновку про наявність правових підстав для застосування до відповідача заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) його будівлі до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

При цьому застосування таких заходів реагування, які є тимчасовими, спрямовано саме на захист життя та здоров'я людей, що, як зазначалося, є прямим обов'язком держави.

Керуючись статтями 32, 139, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (87547, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Митрополитська, 175, код ЄДРПОУ 38652962) до Дмитрівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Волноваської районної ради Донецької області (85771, Донецька обл., Волноваський р-н, с. Дмитрівка, вул. Шкільна, 40, код ЄДРПОУ 25707137) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду задовольнити.

Застосувати до Дмитрівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Волноваської районної ради Донецької області заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) об'єкту, а саме будівлі Дмитрівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Волноваської районної ради Донецької області, що розташована за адресою: 85771, Донецька обл., Волноваський р-н, с. Дмитрівка, вул. Шкільна, 40, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення судом складено 09 червня 2020 року.

Суддя Т.В. Логойда