Україна
Донецький окружний адміністративний суд
09 червня 2020 р. Справа №200/10558/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ушенко С.В., розглянувши заяву представника позивача Алексєєва Олексія Ігоровича про визнання протиправною бездіяльності Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо невиконання судового рішення у справі № 200/10558/19-а за позовом ОСОБА_2 до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 03.10.2019 по справі №200/10558/19-а адміністративний позов ОСОБА_2 до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - задоволено частково.
Представник позивача Алексєєв О.І. у відповідності до статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із заявою, в якій просить визнати протиправною бездіяльність Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, що полягає у невиконанні рішення суду від 03.10.2019 по справі № 200/10558/19-а.
Як вбачається з матеріалів заяви та доданих до неї документів, вона подана до суду з порушенням чинного законодавства.
Відповідно до частин першої та другої статті 383 КАС України:
1. Особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
2. У такій заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;
4) ім'я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;
5) номер адміністративної справи;
6) відомості про набрання рішенням законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження;
7) інформація про день пред'явлення виконавчого листа до виконання;
8) інформація про хід виконавчого провадження;
9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви;
10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI), платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно частини першої статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Стаття 383 Кодексу адміністративного судочинства України передбачена Розділом IV - «Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах».
Суд зазначає, що Законом України "Про судовий збір" передбачена сплата судового збору за подання заяв, пов'язаних із виконанням судових рішень.
Таким чином, заявнику необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за подання заяви в порядку виконання судового рішення.
Станом на 1 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2102,00 грн., що визначено Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".
Враховуючи наведене, за подання заяви про визнання протиправною бездіяльності Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області на виконання рішення суду в порядку ст. 383 КАС України особою, що звернулась до суду із такою заявою, має бути сплачено 630,60 грн. судового збору.
Як вбачається із заяви та доданих до неї матеріалів, вона подана до Суду з порушенням вищезазначених приписів Закону, оскільки до заяви надано документ про сплату судового збору у сумі 1 (одна) грн. 00 коп.
Крім того, суд зазначає, що позивач не був звільнений від сплати судового збору під час відкриття провадження у справі, як зазначено у заяві представника позивача в порядку ст. 383 КАС України. Навпаки, ухвалою Донецького окружного адміністративного суду про відкриття провадження у справі №200/10558/19-а від 04.09.2019 за клопотанням позивача останньому відстрочено сплату судового збору до ухвалення рішення у справі.
Таким чином, оскільки заявником не сплачено судовий збір у встановленому Законом розмірі та не надано доказів звільнення від його сплати, приходжу до висновку, що подана заява не відповідає вказаним вище вимогам.
Відповідно до частини другої пункту 5 статті 383 КАС України, у разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику.
З урахуванням викладеного, приходжу до висновку про необхідність повернення заяви у зв'язку з її невідповідністю вимогам, визначеним частиною другою статті 383 КАС України.
Керуючись ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Заяву представника позивача Алексєєва О.І., подану у порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України, про визнання протиправною бездіяльності Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області та зобов'язання вчинити певні дії, - повернути заявникові.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 КАС України.
Роз'яснити заявникові, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 Кодексу адміністративного судочинства України, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред'явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов'язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Повний текст ухвали складено і підписано 09 червня 2020 року.
Суддя Ушенко С.В.