02 червня 2020 рокуЛьвівСправа № 140/2796/19 пров. № 857/12821/19
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді-доповідача: Гінди О.М.
суддів: Качмара В.Я., Ніколіна В.В.,
за участю секретаря судових засідань - Чопко Ю.Т.
розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2019 року (головуючий суддя: Димарчук Т.М., місце ухвалення - м. Луцьк) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
встановив:
ОСОБА_1 , 16.09.2019 звернувся до суду з позовом, в якому просив:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням п. п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб»;
- зобов'язати відповідача здійснити передбачені постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», щодо проведення перерахунку та виплати позивачу пенсії загальною сумою (виключаючи поетапність виплат перерахованої пенсії), виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» відповідної посади, враховуючи посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавку за вислугу років, додаткові види грошового забезпечення та премію станом на 01.01.2018.
Обґрунтовує позов тим, що 01.01.2018 на виконання пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та довідки Волинського обласного військового комісаріату від 23.03.2018, позивачу проведено перерахунок пенсії. Однак, такий перерахунок відповідачем було проведено, виходячи із 50% підвищення розміру пенсії, в тому числі без урахування в грошовому забезпеченні при перерахунку пенсії додаткових видів грошового забезпечення та премії. Тому, перерахувавши йому пенсію, відповідач виплачує її у меншому розмірі, ніж передбачено законом.
Вказує, що пункти 1 та 2 Постанови № 103, які встановлюють відсоткове зменшення виплати пенсії військовослужбовцям та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, звужують складові грошового забезпечення, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії вказаним особам (зокрема позивачу), відтак звужують зміст вже існуючих прав, з огляду на те, що скасовують надбавки, доплати, підвищення і премії, які враховувались при попередніх перерахунках пенсій. Отже, відповідач, визначаючи новий порядок перерахунку раніше призначених пенсій, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, не враховував всі види грошового забезпечення військовослужбовців, вичерпний перелік яких встановлений Законом № 2011-ХІІ, і які відображають умови, особливості військової служби кожної особи, яка має право на пенсію за Законом №2262-ХІІ.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2019 року позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05 березня 2019 року у розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області провести перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
З цим рішенням суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позову не погодився позивач та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що рішення прийняте з порушенням норм матеріального права, а тому просить його скасувати в цій частині.
Обґрунтовуючи апеляційні вимоги, апелянт посилається на аналогічні підстави викладені в позовній заяві.
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2020 року провадження у справі № 857/12821/19 (№ 140/2796/19) зупинено до набрання чинності судового рішення Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі № 160/3586/19 (Пз/9901/12/19).
Оскільки, рішення у зразковій справі № 160/3586/19 (Пз/9901/12/19) набрало законної сили, ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.05.2020, поновлено апеляційне провадження у розглядуваній справі.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про його дату, час та місце.
У відповідності до ч. 4 ст. 229 і ч. 2 ст. 313 КАС України неявка сторін належним чином повідомлених про дату, час, місце розгляду справи не перешкоджає апеляційному розгляду справи і такий проведено у їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга задоволеною бути не може з таких мотивів.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в Збройних силах України. Наказом Міністерства оборони України від 31.12.2003 № 740 звільнений з посади помічника начальника штабу (з кадрів та стройової частини) 186 навчального полігону Західного оперативного командування та з військової служби в запас за підпунктом «в» пункту 67 (у зв'язку із скороченням штатів) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України.
ОСОБА_1 є пенсіонером військової служби, перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ у Волинській області та отримує пенсію по інвалідності з 20.01.2004, як колишній працівник Міністерства оборони України.
Головним управлінням ПФУ у Волинській області, з 01.01.2018 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.03.2018 № ХА16306 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 .
З вказаної довідки слідує, що до складу грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку за нормами чинними на 01.03.2018 (день з якого змінено грошове забезпечення особам, які проходять військову службу) входить: посадовий оклад у розмірі 3810,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням у розмірі 1340,00 грн, надбавка за вислугу років (40%) у розмірі 2060,00 грн.
Позивач 31.07.2019, у зв'язку із скасуванням рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008, звернувся до Головного управління ПФУ із заявою про перерахунок та виплату пенсії, виключаючи поетапність виплат перерахованої пенсії, виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного частиною 2 статті 9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» за відповідною посадою, враховуючи посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавку за вислугу років, додаткові види грошового забезпечення та премію станом на 01.01.2018, починаючи з 01.01.2018.
Головне управління ПФУ у Волинській області листом від 06.08.2019 № 796/В-01, відмовило позивачу у перерахунку пенсії, оскільки пунктом 1 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Пунктом 2 вищевказаної постанови визначено виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01.01.2018 у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Однак, нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсій, призначених згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», після дати набрання рішенням суду законної сили, не приймалось. У зв'язку з цим, а також з урахуванням пункту 4 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018, виплата вищевказаних пенсій продовжується у встановлених на цей час розмірах. Враховуючи вищевикладене, не передбачено враховувати до складу грошового забезпечення додаткові види (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які особа отримувала на момент звільнення зі служби та проводити виплату пенсії із виключенням поетапності.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку, що у зв'язку із скасуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №2826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії скасовано, а тому з 05 березня 2019 року пенсія позивачу підлягає виплаті у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії.
Щодо позовних вимог позивача про зобов'язання Головне управління ПФУ у Волинській області здійснити заходи, передбачені постановою КМУ № 45 від 13.02.2008, виходячи зі складу грошового забезпечення за відповідною посадою, враховуючи посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавку за вислугу років, додаткові види грошового забезпечення та премію, суд вважав, що такі задоволенню не підлягають, оскільки здійснений відповідачем перерахунок, на підставі довідки виданої Волинським обласним військовим комісаріатом від 23.03.2018 № ХА16306 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, до складу якого входили: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та надбавка за вислугу років, як це передбачено пунктом 5 Порядку № 45, проведений пенсійним органом відповідно до вимог чинного на момент видачі довідки законодавства та з врахуванням усіх складових грошового забезпечення.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити наступне.
Щодо визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням п. п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зобов'язання відповідача здійснити передбачені постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», щодо проведення перерахунку та виплати позивачу пенсії загальною сумою (виключаючи поетапність виплат перерахованої пенсії), то суд апеляційної інстанції вважає, що судом першої інстанції зроблено вірний висновок щодо задоволення позову у цій частині враховуючи покликання на висновки викладені у рішенні Верховного Суду від 06.08.2019 у зразковій справі № 160/3586/19 (Пз/9901/12/19), які підтвердженні постановою Великої Палати Верховного Суду від 11.03.2020 провадження № 11-986заі198.
Крім цього, суд апеляційної інстанції звертає увагу, що ч. 1 ст. 308 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Оскільки, позивачем оскаржується в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції лише в частині відмови в задоволенні позову, отже, предметом розгляду в суді апеляційної інстанції, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 308 КАС України, є законність і обґрунтованість судового рішення лише у цій частині.
Так, стаття 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII, у редакції на момент перерахунку пенсії) визначає, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до ч. 3, 4 ст. 63 Закон № 2262-XII, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції від 24.02.2018) перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі постанова № 103) (в редакції від 24.02.2018), постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із цим Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови № 704.
Суд апеляційної інстанції зауважує, що алгоритм дій щодо проведення перерахунку пенсій, встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», яка набрала чинності 20.02.2008, та якою затверджено Порядок № 45.
Так, відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами, внесеними згідно з постановою № 103) пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно п. 4 Порядку № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 45, під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
З системного аналізу вищенаведених норм суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що на підставі списків, уповноважені органи готували для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подавали їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Головні управління Пенсійного фонду України здійснювали перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від обласних військових комісаріатів, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку № 45.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що, відповідачем вчинено дії, передбачені Порядком № 45, та проведено позивачу перерахунок пенсії з 01.01.2018. У свою чергу, позивач фактично вказує на протиправність проведення перерахунку пенсії виходячи із розміру грошового забезпечення без врахування додаткових видів грошового забезпечення.
Однак, суд апеляційної інстанції звертає увагу, що Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області, відповідно до пункту 9 Порядку № 45, має право перевіряти правильність складення довідок щодо формального змісту, проте відповідач не наділений правом самостійно визначати складові та розмір грошового забезпечення осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Відповідно до Порядку № 45, ГУ ПФУ здійснює перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від відповідного військового комісаріату, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення позивача, в тому числі складові грошового забезпечення, передбачена додатком 2 Порядку № 45.
Суд апеляційної інстанції зауважує, що права самостійно визначати розміри грошового забезпечення позивачу відповідач не має.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що оскільки пенсійний орган, який виступає відповідачем у справі, є територіальним органом виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, підзаконними нормативно-правовими актами, які прийняті відповідно до Конституції, а тому він не мав правових підстав здійснювати перерахунок пенсії позивачу без врахування положень Порядку № 45 та постанови № 103.
Таким чином, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про правомірність дій відповідача щодо проведення перерахунку пенсії позивачу із сум грошового забезпечення, зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсій № ХА 16306 виданої 23.03.2018 Волинським обласним військовим комісаріатом (посадовий оклад у розмірі 3810,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням у розмірі 1340,00 грн, надбавка за вислугу років (40%) у розмірі 2060,00 грн), з урахуванням, зокрема: Закону № 2262-ХІІ, постанови № 103 та Порядку № 45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами, внесеними згідно з постановою № 103).
Щодо покликання апелянта на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019, яким визнано нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, то суд апеляційної інстанції зазначає наступне.
Так, судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі № 826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019, в якій суд касаційної інстанції серед іншого вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.
Разом з тим, суд апеляційної інстанції звертає увагу на те, що до 05.03.2019, тобто на момент виникнення спірних правовідносин у цій справі (фактичне проведення перерахунку пенсії позивачу), вказані норми діяли та підлягали застосуванню суб'єктами владних повноважень, зокрема й Головним управлінням Пенсійного фонду України у Волинській області.
Аналогічна правова позиція у подібних правовідносинах викладена у постанові Верховного Суду від 25.03.2020 справа № 804/175/1638/18 (262СП/804/3953/18).
Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що суд першої інстанції правомірно відмовив в частині позовних вимог щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанови № 103, із урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, зокрема: надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, премії, як такі, що заявленні передчасно, оскільки у довідці, на підставі якої було здійснено перерахунок пенсії про розмір грошового забезпечення, не вказано таких додаткових видів грошового забезпечення.
Апеляційна скарга ОСОБА_1 не спростовує правильність доводів, яким мотивовано судове рішення, зводиться по суті до переоцінки проаналізованих судом доказів та не дає підстав вважати висновки суду першої інстанції помилковими.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому відповідно до ст. 316 КАС України, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, рішення суду без змін.
Керуючись ст. ст. 313, 316, 321, 322, 325, 328, КАС України, суд -
постановив:
апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Волинського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2019 року у справі № 140/2796/19 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, з урахуванням строку передбаченого п. 3 Прикінцевих положень КАС України.
Головуючий суддя О. М. Гінда
судді В. Я. Качмар
В. В. Ніколін
Повне судове рішення складено 05.06.2020.