Рішення від 03.06.2020 по справі 826/4159/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2020 року м. Київ № 826/4159/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

до третя особаВерховного Суду ОСОБА_2

провизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дій.,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернулась з позовом до Верховного Суду (далі по тексту - відповідач), третя особа - ОСОБА_2 про:

- визнання бездіяльності Верховного Суду по прийняттю документів канцелярією суду у робочий час згідно з графіком роботи суду (понеділок - четвер 9:00- 18:00; п'ятниця 9:00 - 16:45; перерва 13:00-13:45) протиправною.

- зобов'язання Верховного Суду приймати документи у ОСОБА_1 , протягом всього робочого часу, згідно із графіком роботи суду (понеділок - четвер 9:00-18:00; п'ятниця 09:00-16:45; перерва 13:00 - 13:45.

Ухвалою суду від 03 квітня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.

Позовні вимоги позивач мотивує тим, що графік роботи канцелярії та прийому документів менший ніж визначений графік роботи суду.

19 квітня 2018 року відповідачем подано відзив на позов, відповідно до якого проти задоволення позовних вимог заперечує у повному обсязі.

24 липня.2018 року, у зв'язку з тим, що у судове засідання позивач, третя особа не прибули, належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, суд, а відповідач подав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, суд відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, прийшов до висновку за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

З листа-відповіді від 05.03.2018 року ОСОБА_1 встановлено, що тривалість роботи канцелярії Верховного Суду щодо прийняття документів, майже на 1,5 години менше ніж тривалість роботи установи.

Вважаючи бездіяльність відповідача щодо скорочення часу роботи канцелярії по прийняттю документів протиправною позивач звернулася до суду з даним позовом.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Пунктом 10 статті 155 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", згідно якої в апараті суду утворюється канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до відповідного суду. Канцелярія також виконує інші завдання, визначені положенням, затвердженим керівником апарату відповідного суду.

ОСОБА_1 23 лютого 2018 року звернулася до Верховного Суду з запитом про надання інформації, щодо акту, яким встановлено графік прийому громадян канцелярією суду, а також копію свідоцтва про державну реєстрацію суду, оскільки на її думку канцелярія відповідача працює не згідно із законом, адже приймає документи менше, ніж визначений графік роботи суду.

За результатом розгляду запиту позивача, Верховний Суд листом від 05.03.2018р. №35/0/18-18, повідомив, що інформація, щодо графіку роботи суду та роботи відділу розгляду звернень громадян та надання публічної інформації розміщено на офіційному веб-сайті установи, розклад роботи Верховного Суду наступний: пн - чт - з 09:00 до 18:00, пт - з 09:00 до 16:45 год; перерва - з 13:00 до 13:45. Прийом документів здійснюють працівники відділу розгляду звернень громадян та надання публічної інформації суду в робочі дні: пн-чт - з 09:00 до 16:00, пт - з 09.00 до 15:00, перерва з 13:00 до 14:00. Крім того, щодня з 09:00 до 18:00 год працює скриня для листів. З понеділка по четвер із 16:00 до 18:00, а в п'ятницю - з 15:00 до 16:45 год. працівники зазначеного відділу опрацьовують прийняті скарги, заяви. Клопотання та інші процесуальні документи, передають їх для подальшої реєстрації та передачі до відповідних касаційних судів Суду, структурних підрозділів апарату Суду. Також саме у цей час працівники відділу надають довідки, відповідні роз'яснення громадянам телефоном та за допомогою скайп - зв'язку.

Також, в приміщенні Верховного Суду (в бюро перепусток) встановлено скриньку з написом «Для листів», у яку громадяни, їх представники мають змогу залишати письмові звернення. Звернення зі скриньки виймаються регулярно працівниками канцелярії, реєструються та опрацьовуються відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Аналогічні пояснення відповідача були зазначені у відзиві.

Крім того, під час огляду офіційного - веб сайту Верховного Суду, (https://supreme.court.gov.ua/supreme/gromadyanam/por_priyom/) судом встановлено, що на момент прийняття судового рішення, графік прийому документів Верховним Судом співпадає з графіком роботи суду, а саме: понеділок - четвер 9:00- 18:00; п'ятниця 9:00 - 16:45; обідня перерва 13:00-13:45., а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є безпідставними та не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Під час розгляду справи доводи позивача були спростовані.

Беручи до уваги положення статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України та враховуючи відмову позивачу у задоволенні позовних вимог, а також пункт 9 статтю 5 Закону України «Про судовий збір» відшкодування судового збору останньому не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , і.н.о.к.п.п.- НОМЕР_1 ) відмовити повністю.

Рішення суду, відповідно до ч. 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 2147-VIII, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до п.3 Розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред'явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.

Суддя В.В. Амельохін