Справа № 204/2307/20
Провадження № 3/204/1496/20
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
04 червня 2020 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Токар Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно:
ОСОБА_1 , працюючої фізичною особою-підприємцем, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-1 КУпАП,-
10 березня 2020 року стосовно ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 164-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №38 від 10.03.2020 року, головним державним ревізором-інспектором відділу контролю-перевірочної роботи самозайнятих осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПСМ у Дніпропетровській області Захаревич В.П. при проведенні документальної планової перевірки, акт перевірки від 10.03.2020 року №11391/04-36-33-06/3154812045 ФОП ОСОБА_2 встановлено, що остання вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_2 не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена своєчасно та належним чином, про причини неявки суду не повідомила.
Згідно зі ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП, у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати, зокрема: 1) уповноважені на те посадові особи: органів державної податкової служби (статті 51-2, 155-1, 162-1, 163-1 - 163-4, 163-12, частини друга і третя статті 163-17, статті 164, 164-5, 164-16, 166-16, 166-17, 177-2, 204-3).
Згідно з ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У порушення вимог ст.255 і ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення не викладено обставин і не зазначено доказів, що протокол складено уповноваженою на те особою, а також у протоколі не вказані конкретні дата і час вчинення правопорушення.
За таких обставин, матеріали справи про адміністративне правопорушення повертаються для додаткової перевірки, а саме для з'ясування наявності повноважень на складання протоколу, суті адміністративного правопорушення та конкретних дати і часу вчинення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 255, 256, 164-1, 165-1, 278, 284 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-1 КУпАП, повернути до Державної податкової служби (ДПС) України ГУ ДПС у Дніпропетровській області для додаткової перевірки.
Суддя Н.В.Токар