03.06.2020 Справа № 696/380/20
№ 3/696/225/20
03 червня 2020 року м. Кам'янка
Суддя Кам'янського районного суду Черкаської області Шкреба В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Кам'янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою по АДРЕСА_1 , приватного підприємця, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП,
встановив :
09 квітня 2020 року близько 20 год. 45 хв. ОСОБА_1 по вул. Гоголя в м. Кам'янка, керував автомобілем ВАЗ 21111 д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, що проявились у різкому запаху алкоголю з порожнини рота, від проходження медичного огляду на місці та в медичному закладі відмовився в присутності двох свідків, чим допустив порушення вимог пункту 2.5 ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винуватим себе не визнав. Вказав, що його відмова від проходження медичного огляду була пов'язана з тим, що напередодні керування автомобілем він вживав ліки на спиртовмісній основі, а медичний огляд не бажав проходити через страх зараження коронавірусною інфекцією.
За змістом статей 252 та 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як слідує з досліджених матеріалів відеозапису здійсненого працівниками поліції, ОСОБА_1 визнав факт того, що він керував транспортним засобом, а отже являвся водієм в розумінні ПДР України, а таким чином на вимогу працівника поліції повинен був пройти медичний огляд на стан сп'яніння.
На відеозаписі вимова ОСОБА_1 та його поведінка схожа на характерні ознаки для особи, яка з високою імовірністю могла перебувати у стані алкогольного сп'яніння, а тому суд враховує, що у поліцейського було достатньо підстав підозрювати водія у вживанні алкогольних напоїв перед посадкою за кермо автомобіля, про характерні ознаки алкогольного сп'яніння ним зазначено у протоколі, акті огляду та направленні.
Також, з відеозапису вбачається, що спочатку ОСОБА_1 погоджувався пройти огляд на стан сп'яніння в медичному закладі, але потім змінив свою позицію, та в присутності свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , відмовився проходити медичний огляд на стан сп'яніння і в медичному закладі.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відеофіксацією події підтверджено факти відмови водія в присутності двох свідків від проходження медичного огляду на місці та в медичному закладі. Письмові пояснення свідків підтверджують вказані обставини.
З огляду на вказане працівником поліції було дотримано процедуру документування відмови водія від проходження медичного огляду згідно Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затв. наказом МВС, Мінохорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735.
Надані медичні документи ОСОБА_1 не спростовують висновків суду, так як не мають даних про призначене лікування саме спиртовмісними лікарськими препаратами, які він повинен був приймати в обов'язковому порядку. Суд також виходить з того, що загальновизнаним фактом являється те, що майже у всіх інструкціях подібних медичних препаратів маються застереження про неможливість їх прийняття перед керуванням транспортними засобами.
Згідно частини 1 статті 130 КУпАП адміністративна відповідальність настає тільки у разі керування транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння або відмові від проходження від огляду на стан сп'яніння.
Всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, оцінивши за власним переконанням докази, суд приходить до висновку про доведеність вчинення ОСОБА_1 адміністративного проступку, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Факт протиправності дій ОСОБА_1 стверджується даними протоколу серії ДПР18 № 248603 від 09.04.2020 року, даними долученого відеозапису, актом огляду та направленням, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
У в'язку з чим ОСОБА_1 слід визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст..40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено стягнення.
Керуючись ст.ст. 33,40-1,130, 283-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ “Про судовий збір”,
постановив:
Визнати винуватим та притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00(десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік ( Отримувач: ГУК у Черк. обл./Черкаська обл/21081300 р/р:UA918999980313030149000023001 МФО 899998 Код класифікації доходів бюджету 21081300 ЄДРПОУ 37930566, Банк одержувача Казначейство України (ЕАП) ). Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у дохід Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів:ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача:UA 908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп..
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його законним представником, захисником через Кам'янський районний суд до Черкаського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: В.В.Шкреба