Постанова від 16.08.2007 по справі А-12/151

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2007 р.

Справа № А-12/151

Господарський суд Івано-Франківської області у складі колегії суддів:

Cуддя Матуляк П. Я.

При секретарі Феденько Наталія Михайлівна

за позовом Галицький центр зайнятості Коновальця,35,Галич,Галицький район, Івано-Франківська область,77100

до відповідача Дитячий лікувально-оздоровчий комплекс "Сокіл" Сокіл,Галицький район, Івано-Франківська область,77164

про майнові спори (стягнення коштів)

Представники:

Від позивача: Грабовська Наталія Леонідівна, (доручення №576/06-06 від 15.08.07) юрисконсульт;

Від відповідача: Мисів Михайло Ярославович, директор;

Від відповідача: Лаб"як Любов Дмитрівна, (доручення №1/8 від 16.08.07) представник

СУТЬ СПРАВИ: заявлено позов про стягнення 8821,07 грн.

За письмовою згодою сторін судовий розгляд справи розпочато одразу після попереднього судового засідання в порядку ст. 121 КАС України .

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлений позов з підстав , викладених в позовній заяві .

Представники відповідача проти позову заперечували , мотивуючи тим , що ДЛОК «Сокіл» є закладом державної форми власності , та не є прибутковою організацією , а кошти, які поступають на рахунок відповідача за путівки в дитячий табір використовуються чітко за цільовим призначенням - на харчування, лікування, медичне та культурне обслуговування дітей, на заробітну плату обслуговуючого персоналу та ін .

Розглянувши матеріали справи , вислухавши представників сторін , оцінивши зібрані в справі докази та надавши їм належної правової оцінки , суд встановив:

Відповідно до п. 2 ст. 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» центр зайнятості надає соціальні послуги по фінансуванню організації оплачуваних громадських робіт для безробітних.

Згідно з п. 1 Положення «Про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 року за № 578 «Про затвердження положень щодо застосування Закону України «Про зайнятість населення», оплачувані громадські роботи -це загальнодоступні види тимчасової трудової діяльності громадян, що не потребують спеціальної кваліфікації і виконуються на договірній основі.

Згідно з пунктами 12 і 13 Положення центри зайнятості безпосередньо можуть укладати договори про організацію оплачуваних громадських робіт з підприємствами усіх форм власності. Направлення державною службою зайнятості громадян на оплачувані громадські роботи здійснюються у встановленому порядку на підставі укладених договорів.

Галицьким районним центром зайнятості в особі директора Барановської Г.М. та ДЛОК «Сокіл», в особі директора Мисів М.Я. протягом 2003-2004 років укладено договори про спільну діяльність організації оплачуваних громадських робіт, а саме:08.04.2003 року - договір №22, 02.06.2003 року -договір № 46, 09.06.2003 року - договір № 51, 18.08.2003 року -договір № 85, 12.01.2004 року -договір № 1, 05.04.2004 року -договір № 40, 10.06.2004 року -договір № 79, 07.09.2004 року -договір № 130 ( копії наявні в матеріалах справи).

Пунктом 6 договорів за 2003 рік та пунктом 3 договорів за 2004 рік сторонами обумовлено порядок організації, фінансування оплачуваних громадських робіт та оплату праці громадян.

Так, пунктами 6 договорів за 2003 рік оплата праці робітників, зайнятих на оплачуваних громадських роботах, здійснюється за фактично виконану роботу за існуючими розцінками, тарифами та окладами але не нижче розміру заробітної плати, встановленої законодавством, за умови якісного виконання норм праці.

У разі, коли з незалежних від працюючого причин оплата праці буде нижче мінімальної заробітної плати, доплата здійснюється підприємством, а в разі недостатності коштів фонду оплати праці у підприємства - за рахунок коштів ФЗДЗСВБ за довідками про фактичну щомісячну заробітну плату, які видаються підприємством та довідки банку про наявність коштів у підприємства.

У разі часткового фінансування оплачуваних громадських робіт за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття підприємство подає Центру звіт про напрями використання коштів з наданням копій фінансових та інших документів. Після завершення робіт складається двосторонній акт.

Пунктами 3 укладених договорів за 2004рік визначено, що оплачувані громадські роботи організовуються Роботодавцем. Оплата праці робітників, зайнятих на оплачуваних громадських роботах, здійснюється Роботодавцем за фактично виконану роботу. У разі часткового фінансування оплачуваних громадських робіт за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Роботодавець подає Фонду звіт про напрями використання коштів з наданням копій фінансових та інших документів. Після завершення робіт складається двосторонній акт.

На виконання умов даних договорів, Галицьким районним центром зайнятості в 2003 році для фінансування громадських робіт відповідачу перераховано кошти в розмірі 5 474 грн. 92 коп., в 2004 році - 3 346 грн. 15 коп. , всього на загальну суму 8 821 грн. 07 коп. , що підтверджується копіями розрахункових документів , де в графі «призначення платежу»зазначено: «фінансування громадських робіт згідно наряду…».

У відповідності до вимог п. 17 Положення «Про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт», фінансування оплачуваних громадських робіт проводиться за рахунок коштів місцевих бюджетів, коштів державного фонду сприяння зайнятості населення ( в частині організації таких робіт для безробітних) та коштів підприємств, для яких ці роботи виконуються.

Пунктом 21 Положення встановлено, що оплата праці осіб, зайнятих на оплачуваних громадських роботах, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та підприємств за фактично виконану роботу і не може бути меншою мінімального розміру заробітної плати, встановленої законодавством, за умови якісного виконання норм праці. Підприємства можуть встановлювати відповідні доплати до заробітної плати згідно з законодавством.

Згідно з п. 22 вищезгаданого Положення, для безробітних, у яких закінчився строк виплати допомоги по безробіттю, оплата праці або доплата до мінімальної заробітної плати може фінансуватися за рахунок державного фонду сприяння зайнятості населення за умови відсутності коштів у підприємства на момент сплати заробітної плати, що підтверджується відповідною довідкою банку.

Ст.ст. 161, 162 Цивільного кодексу Української РСР в редакції , чинній на момент укладення договорів між сторонами по справі за 2003 р. , ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору, а при відсутності таких вказівок - відповідно до

вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від виконання зобов'язання і одностороння зміна умов договору не допускається, за винятком випадків, передбачених законом.

Як вбачається з матеріалів справи, в тому числі з банківських виписок особового рахунку ДЛОК «Сокіл», в період дії вищевказаних договорів на рахунку відповідача були наявні кошти.

Разом з тим , представниками відповідача у судовому засіданні зазначено, що ДЛОК «Сокіл»є закладом державної форми власності , що підтверджується довідкою №824 про включення до ЄДРПОУ, та не є прибутковою організацією . Кошти, які поступають на рахунок відповідача за путівки в дитячий табір використовуються чітко за цільовим призначенням - на харчування, лікування, медичне та культурне обслуговування дітей, на заробітну плату обслуговуючого персоналу та ін .

З огляду на вищевикладене , проаналізувавши спірні договори та чинне законодавство України , що регулює спірні правовідносини , суд констатує , що обов"язок щодо оплати робіт покладено на Фонд загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, крім випадків наявності коштів у підприємства на момент сплати заробітної плати, що підтверджується відповідною довідкою банку.

За таких обставин , суд вважає, що хоча у відповідача і були кошти на рахунку, однак їх цільове призначення чітко визначено специфікою і характером діяльності ДЛОК "Сокіл", тому правові підстави для задоволення позову відсутні .

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.161,162 ЦК УРСР, ст.525,526 ЦК України, 94 , 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд

ПОСТАНОВИВ:

в позові відмовити.

На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) постанови через місцевий господарський суд.

Суддя Матуляк П. Я.

постанову підписано :

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

________________ Легінь Оксана Василівна