Справа № 234/7813/20
Провадження № 3/234/2124/20
20 травня 2020 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Пікалова Н.М., розглянувши матеріали, які надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця Кіровоградської області, м. Гайворон, РНОКПП НОМЕР_1 , начальника вузла зв'язку та інформації військової частини НОМЕР_2 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, і якому роз'яснені положення ст. 268 КУпАП,
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, 09.05.2020 року о 14-30 годині старший лейтенант ОСОБА_1 був виявлений у стані алкогольного сп'яніння під час виконання обов'язків військової служби в умовах особливого періоду на території військової частини НОМЕР_3 м. Краматорськ Донецької області, що є адміністративним правопорушенням, передбаченим ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що протокол про адміністративне правопорушення має не точності щодо його анкетних даних, а саме: в протоколі не вірно зазначена його дата народження, бо він народився ІНФОРМАЦІЯ_3 , а не 22.08.1970 року, як це зазначено в протоколі. Крім того, він має звання молодший лейтенант, а не старший, як це зазначено в протоколі.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громад.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення; посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п. 6, 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах поліції - Усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ДНК № 1445 від 09.05.2020 року до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 3 ст 172-20 КУпАП притягається ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Гайворон Кіровоградської області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Втім, як видно з копії паспорту та посвідчення офіцера НОМЕР_4 ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженець м. Миколаєва, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 . Крім того, як вбачається з посвідчення офіцера НОМЕР_4 ОСОБА_1 має звання молодшого лейтенанта, а не старшого лейтенанта. Суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення має суттєві недоліки щодо анкетних даних особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Ст 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно положень ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи, тлумачаться на її користь.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, в зв'язку з чим провадження по справі необхідно закрити.
Керуючись ст. 172-20 ч.3, п. 1 ч.1 ст. 247, 256, 284 КпАП України,
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд.
Суддя Краматорського міського суду Н. М. Пікалова