Постанова від 04.06.2020 по справі 240/5632/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 240/5632/18

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Єфіменко О.В.

Суддя-доповідач - Полотнянко Ю.П.

04 червня 2020 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Полотнянка Ю.П.

суддів: Драчук Т. О. Ватаманюка Р.В. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Житомирський обласний військовий комісаріат, Генеральна прокуратура України про визнання дій неправомірними, скасування проведеного перерахунку пенсії, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

в листопаді 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Житомирський обласний військовий комісаріат, Генеральна прокуратура України, в якому просив:

- визнати неправомірними дії відповідача щодо проведення перерахунку призначеної пенсії з 01.01.2018, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», виданої на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та проведення перерахунку пенсії у розмірі 70% від грошового забезпечення для обрахунку пенсії, замість встановлених 83% при звільненні у запас у 2005 році;

- скасувати безпідставно проведений відповідачем з 01.01.2018 перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб";

- зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області провести перерахунок пенсії з 01.01.2018, з урахуванням складових, встановлених постановою Богунського районного суду м. Житомира у справі №295/12916/17 (залишеної без змін рішеннями Житомирського апеляційного адміністративного суду та ухвалою Верховного Суду) з 06.09.2017 на підставі довідки Генерального Прокурора України №18-366 від 19.10.2018, виданої на виконання постанови КМУ №657 від 30.08.2017, якою встановлено посадовий оклад начальника відділу нагляду за додержанням законів у військових формуваннях військової прокуратури Військово-Морських Сил України, з якої позивач звільнився на пенсію 09.12.2005, з урахуванням основного розміру пенсії 83% від відповідних сум грошового забезпечення та зміненого з 01.01.2018 розміру окладу за військове звання «полковник юстиції».

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 21.11.2019 позов задоволено:

- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 83% до 70% сум грошового забезпечення при проведенні з 01.01.2018 перерахунку пенсії ОСОБА_1 та скасувати цей перерахунок;

-зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області з 01.01.2018 провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням складових грошового забезпечення, встановлених постановою Богунського районного суду м. Житомира у справі №295/12916/17 від 06.09.2017 з урахуванням основного розміру пенсії 83% грошового забезпечення відповідно до посади начальника відділу нагляду за додержанням законів та військових формувань Військової прокуратури Військово-Морських сил України та зміненого з 01.01.2018 розміру окладу за військове звання "полковник юстиції".

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, згідно з якою апелянт, посилаючись на порушення судом при вирішенні справи норм матеріального та процесуального права, просить суд скасувати оскаржуване рішення та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду учасники справи в судове засідання не прибули, а тому, на підставі п.2 ч.1 ст.311 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, що позивач, проходив військову службу в період з 1982 року по 2005 рік, в тому числі з 1996 року в органах військової прокуратури Генеральної прокуратури України.

ОСОБА_1 перед звільненням в запас обіймав посаду начальника відділу нагляду за дотриманням законів військової прокуратури Військово- Морських Сил України (далі ВП ВМСУ) та отримував відповідно до вимог законодавства грошове забезпечення, як військовослужбовець військової прокуратури.

9 грудня 2005 року, наказом Військового прокурора ВМС України № 486, на підставі наказу Міністра Оборони України № 766 від 1 грудня 2005, позивача виключено із списків особового складу та звільнено у запас за станом здоров'я безпосередньо з посади начальника відділу нагляду за додержанням законів у військових формуваннях ВП ВМСУ.

В подальшому, відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-XII) з 10.12.2005 позивачу призначено пенсію у розмірі 83% грошового забезпечення. З 01.06.2006 ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області.

На виконання постанови Богунського районного суду м. Житомира у справі №295/12916/17, з 06 вересня 2017 року Головним управлінням Пенсійного Фонду України в Житомирській області позивачу проведено перерахунок пенсії, з урахуванням виданої довідки Генеральною прокуратурою України та постанови Кабінету Міністрів України №657 від 30 серпня 2017 та станом на 05 квітня 2018 року пенсія виплачувалась ОСОБА_1 в розмірі, встановленому рішенням суду, а саме 83% від відповідних сум грошового забезпечення без обмеження максимальним розміром, що підтверджується листом Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, який міститься в матеріалах справи № Г-1868 від 02 квітня 2018 року (а.с.20).

З 01.01.2018 відповідачем, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018 та на підставі довідки було здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення, що передбачено ст.13 Закону №2262-ХІІ.

Матеріалами справи підтверджено, що грошове забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2018 за посадою, з якої було звільнено позивача становить 8775 грн, з якого відповідачем здійснено перерахунок пенсії, відповідно до постанови №103 від 21.02.2018 у 70% розмірі. Тобто, основний розмір пенсійного забезпечення після перерахунку становив 6142,50 грн (8775 грн*70%). До основного розміру встановлено: збільшення основного розміру пенсії на 25% - 1535,63 грн., підвищення інваліда війни 2 групи 580,80 грн., цільова грошова допомога інваліду війни 2 групи - 50 грн., пенсія за особливі заслуги перед Україною 30% - 435,60 грн. та доплата до попереднього розміру пенсії - 22983,40 грн. Загальний розмір пенсійного забезпечення позивача не змінився та становив 31724,93 грн. (а.с.78).

Не погоджуючись із вказаним перерахунком пенсійного забезпечення, позивач звернувся до відповідача із заявою від 30.07.2018 щодо скасування проведеного перерахунку на підставі довідки Житомирського ОВК від 16.04.2018 з врахуванням посади офіцера відділення служби військ 95 НЦ, штатна категорія «майор» та здійснення перерахунку пенсії із застосуванням 83% обчислення від грошового забезпечення встановленого рішенням суду з урахуванням військового звання «полковник юстиції» та виплачувати її без обмеження максимальним розміром пенсії з 01.01.2018 (а.с.30-31).

Листом Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області №Г-3555 від 13.08.2019 відмовило у здійсненні такого перерахунку пенсії та наголосило, що перерахунок пенсії проведений за чинною на час здійснення перерахунку пенсії редакцією Закону №2262-XII, тобто в розмірі 70% грошового забезпечення та інше чинною редакцією норми Закону не передбачено (а.с.32).

Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, з 06.09.2017 було правомірно здійснено перерахунок пенсії позивачу відповідно до постанови Богунського районного суду м.Житомира від 19.12.2017 з розрахунку 83% від грошового забезпечення, без обмеження максимальним розміром, а тому відповідач здійснивши повторний перерахунок пенсійного забезпечення з 01.01.2018 та зменшивши співідсотковий розмір до грошового забезпечення, чим порушив права позивача.

Суд першої інстанції вказав, що Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зобов'язане провести перерахунок пенсії позивача встановленої згідно судового рішення, з урахуванням лише зміни розміру окладу за військовим званням «полковник юстиції» з 01.01.2018.

Разом з тим, суд першої інстанції зазначив, що положення статті 13 Закону України №2262-ХІІ, якими встановлено розмір пенсії виходячи з 70% від грошового забезпечення, можуть застосовуватись лише до правовідносин, які виникли після набрання ними чинності та стосуються питань саме призначення пенсії, а не її перерахунку. Складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.

Колегія суддів погоджується із вказаним висновком суду першої інстанції та враховує викладене нижче.

Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначені Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII).

Стаття 13 Закону №2262-ХІІ в редакції, чинній на момент призначення пенсії ОСОБА_1 , передбачала, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ в редакції, чинній на момент проведення оскаржуваного перерахунку, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103, пунктом 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до Постанови КМУ №704.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45).

Згідно з п. 2-3 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України (редакція, чинна на момент перерахунку пенсії позивача).

Відповідно до п. 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Згідно з п. 5 Порядку №45 визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

З матеріалів справи встановлено, що на виконання постанови №103 відповідач провів перерахунок пенсії позивачу з урахуванням розміру складових грошового забезпечення, визначених постановою КМУ №704, та з урахуванням обмежень максимального розміру пенсії, передбаченого ч. 2 ст.13 Закону №2262-ХІІ.

Відповідно до ч. 2 ст.13 Закону №2262-ХІІ в редакції, чинній на момент проведення оскаржуваного перерахунку, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Водночас, ст.13 Закону №2262-ХІІ визначає розмір пенсії у відсотках при її призначенні та стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених.

З урахуванням наведеного колегія суддів дійшла висновку про те, що при перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2018 року відсутні підстави для застосування механізму обчислення пенсії із застосуванням ч.2 ст.13 Закону №2262-ХІІ. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 16 жовтня 2019 року у зразковій справі №240/5401/18.

Крім того, суд вважає за необхідне наголосити, що пенсія позивачу встановлена та виплачувалась до моменту здійснення перерахунку у розмірі 83% грошового забезпечення.

Виходячи з суб'єктного складу спірних правовідносин, підстав виникнення спору та правового регулювання спірних правовідносин, колегія суддів дійшла висновку про те, що дана справа відповідає ознакам типової справи, викладеним у рішенні Верховного Суду у справі №240/5401/18.

Згідно з ч.3 ст.291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо протиправності дій Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області при перерахунку пенсії позивача у розмірі 70% суми грошового забезпечення.

Оцінюючи висновки суду першої інстанції про зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії з 01.01.2018, з урахуванням складових, встановлених постановою Богунського районного суду м. Житомира у справі №295/12916/17 (залишеної без змін рішеннями Житомирського апеляційного адміністративного суду та ухвалою Верховного Суду) з 06.09.2017 на підставі довідки Генерального Прокурора України №18-366 від 19.10.2018, виданої на виконання постанови КМУ №657 від 30.08.2017, якою встановлено посадовий оклад начальника відділу нагляду за додержанням законів у військових формуваннях військової прокуратури Військово-Морських Сил України, з якої позивач звільнився на пенсію 09.12.2005, з урахуванням основного розміру пенсії 83% від відповідних сум грошового забезпечення та зміненого з 01.01.2018 розміру окладу за військове звання «полковник юстиції», колегія суддів виходить з наступного.

Як зазначалось вище, постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 №103 зазначено, про необхідність перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 року, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби, що визначені станом на 1 березня 2018 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Поряд із цим, у зазначеній постанові чітко визначено та встановлено тарифні сітки і розміри грошового забезпечення військовослужбовців лише певних військових структур, а саме: Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони, Служби безпеки Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів, осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації згідно, Державної кримінально-виконавчої служби податкової міліції апарату Державної фіскальної податкової міліції головних управлінь в областях, м. Києві та органу з обслуговування великих платників податків Державної фіскальної служби, податкової міліції державних податкових інспекцій Державної фіскальної служби, військовослужбовців строкової військової служби, курсантів військових навчальних закладів, навчальних закладів Міністерства інфраструктури, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної кримінально-виконавчої служби, Державної фіскальної служби, ліцеїстів військових ліцеїв, ліцеїв цивільного захисту та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

У вказаному переліку відсутні військовослужбовці - військових прокуратур та порядок нарахування їх грошового забезпечення та посадові оклади, а тому відповідачем безпідставно проведено перерахунок пенсії і змінено розмір та складові грошового забезпечення з 01.01.2018 на підставі довідки Житомирського ОВК від 16.04.2018, з урахуванням посади офіцера відділення служби військ 95 НЦ штатної категорії «майор», оскільки дані в ній не відповідають грошовому забезпеченню займаної посади позивачем перед звільненням.

В свою чергу, порядок нарахування грошового забезпечення військових прокуратур та посадові оклади, встановлені постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників» від 30 серпня 2017 року № 657, яка набрала законної сили з 06.09.2017.

Вказаною постановою затверджено зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури, їх схеми окладів, зокрема, підвищено посадові оклади працівників прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя, військових прокуратур регіонів і прирівняних до них прокуратур.

Таким чином, порядок нарахування зміненого з 06.09.2017 розміру грошового забезпечення на посаді з якої звільнений позивач перед призначенням пенсії врегульований постановою Кабінету Міністрів України № 657 від 30 серпня 2017 року.

Отже, відповідач мав з 01.01.2018 провести позивачу перерахунок вже призначеної пенсії з урахуванням окладу за військовим званням «полковник юстиції».

Водночас суд першої інстанції доречно відмітив, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Як вже зазначалося позивачу з 06.09.2017 було правомірно здійснено перерахунок пенсії відповідно до постанови Богунського районного суду м.Житомира від 19.12.2017 з розрахунку 83% від грошового забезпечення, без обмеження максимальним розміром, а тому відповідач здійснивши повторний перерахунок пенсійного забезпечення з 01.01.2018 та зменшивши співідсотковий розмір до грошового забезпечення, чим порушив права позивача.

За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що пенсійний орган безпідставно провів перерахунок пенсії ОСОБА_1 згідно з довідкою Житомирського ОВК від 16.04.2018 з урахуванням посади офіцера відділення служби військ 95 НЦ штатної категорії «майор», яка не відповідає дійсним обставинам та розміру грошового забезпечення займаної позивачем безпосередньо перед звільненням, що свідчить про порушення відповідачем прав позивача, а тому відповідач має провести перерахунок встановленої судовим рішенням пенсії Гарапюку з урахуванням основного розміру пенсії 83% грошового забезпечення відповідно до посади начальника відділу нагляду за додержанням законів та військових формувань Військової прокуратури Військово-Морських сил України та зміненого з 01.01.2018 розміру окладу за військове звання "полковник юстиції".

Таким чином, оцінюючи в сукупності наявні в справі докази, суд апеляційної інстанції дійшов до висновку, що відповідач діяв не на підставі, не у межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, внаслідок чого позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваного рішення вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку, та прийняв законне і обґрунтоване рішення, висновки суду відповідають обставинам справи, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області залишити без задоволення, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2019 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Головуючий Полотнянко Ю.П.

Судді Драчук Т. О. Ватаманюк Р.В.