Справа № 344/5494/20
Провадження № 3/344/2888/20
03 червня 2020 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН не встановлено, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч.1 ст.173-2, ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 №372365 від 15.04.2020, 11.04.2020 о 22 год 00 хв ОСОБА_1 у коридорі гуртожитку, на восьмому поверсі, що за адресою АДРЕСА_2 , вчинив щодо своєї тітки ОСОБА_2 психологічне насильство, що проявилось у вигляді нецензурних виражень в її сторону, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 №372366 від 15.04.2020, 11.04.2020 о 22 год 00 хв ОСОБА_1 у коридорі гуртожитку, на восьмому поверсі, що за адресою АДРЕСА_2 , вчинив щодо ОСОБА_3 неправомірні дії, а саме образливе чіпляння, що проявилось у вигляді нецензурних виражень в його сторону, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз'яснено вимоги ст.268 КУпАП, пояснив, що конфлікти з родичами виникають з приводу користування спільним майном. Вказав, що ОСОБА_3 є чоловіком його тітки ОСОБА_2 . Щиро кається.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи за ч.1 ст.173-2 КУпАП, вважаю наступне.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 №372365 від 15.04.2020, копіями письмової заяви та письмових пояснень ОСОБА_2 , копіями письмових пояснень ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , копіями письмової заяви та письмових пояснень ОСОБА_4 , письмовими поясненнями ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 15.04.2020, рапортом працівника поліції, довідкою, усними поясненням ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.173-2 КУпАП як вчинення домашнього насильства, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.173-2 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол за ч.1 ст.173-2 КУпАП, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення за ч.1 ст.173-2 КУпАП, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, щире каяття як обставину, що пом'якшує відповідальність, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Щодо правопорушення за ст.173 КУпАП слід зазначити наступне.
Згідно ст.173 КУпАП дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , надані в судовому засіданні, дослідивши письмові матеріали справи за ст.173 КУпАП, вважаю, що в діях ОСОБА_1 не вбачається дрібного хуліганства.
Таким чином, факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, тому, відповідно до змісту п.1 ст.247 КУпАП провадження в даній справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 23, 33, 36, 173, 173-2 , 221, 245, 247, 251, 256, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106- 420 грн. 40 коп. судового збору.
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП закрити за відсутністю події і складу цього правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко