Справа №339/54/20
46
2/339/66/20
03 червня 2020 року м. Болехів
Болехівський міський суд Івано-Франківської області
в складі головуючого судді Поляниця М. М.
з участю: секретаря судового засідання Ганчар Т.І.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог: Головне управління Національної поліції в Івано-Франківської області про відшкодування моральної шкоди, -
1. ОСОБА_1 14.02.2020 звернувся з позовною заявою про відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями посадової особи державного органу.
Вимоги позивача.
2. Просить постановити рішення, яким зобов'язати відповідача списати у безспірному порядку з відповідного казначейського рахунку Державного бюджету України на його користь 20 000 грн. на відшкодування моральної шкоди завданої незаконним притягненням його до адміністративної відповідальності.
Стислий виклад позиції позивача.
3. Заявлені вимоги обгрунтовує тим,що внаслідок протиправних дій працівника поліції за безпідставне притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 126 КУпАП та ч.2 ст. 130 КУпАП йому була завдана моральна шкода, яка виражається у душевних стражданнях пов'язаних із приниженням честі та гідності внаслідок фальсифікації обох адміністративних справах, порушення нормальних життєвих зв'язків, тривалістю та зусиллями, які були потрачені на відновлення його порушених прав шляхом звернень до суддів: Долинського районного суду та Болехівського міського суду
Процесуальні дії вчинені під час підготовчого засідання.
6. Ухвалою суду від 17.02.2020 провадження у зазначеній справі відкрито та призначено до підготовчого засідання.
7. Представник третьої особи Брезіцький М.М. 28.02. 2020 подав заяву про відвід судді, мотивуючи її тим, що 24 грудня 2019 року суддя Головенко О.С. розглядала матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 30 КУпАП. та винесла постанову про закриття провадження у справі на підставі п.1 п.1 ст.247 КУпАП. Ухвалою суду від 11.02.2020 провадження у зазначеній справі відкрито та призначено до підготовчого засідання.
8. Ухвалою суду від 02.03.2020 клопотання представник третьої особи про відвід судді Головенко О.С. задоволено. Цивільну справу передано на новий розгляд новому складу суду.
9. Відповідно до повторного здійсненого авторозподілу судової справи від 05.03.2020 визначений суддя Поляниця М.М.
10. Ухвалою суду від 05.03.2020 прийнято до свого провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог: Головне управління Національної поліції в Івано-Франківської області про відшкодування моральної шкоди.
Обставини встановлені судом.
11. Сторони у підготовче судове засідання не з'явилися.
12. Представник позивача та відповідача у підготовче засідання не з'явилися, повідомлені належним чином (а.с.86).
13. Представник третьої особи ОСОБА_2 у підготовче засідання не з'явився, через канцелярію суду 02.06.2020 ним подано клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з карантинними щодо попередження захворюваності на короновірусу та відсутності транспортного сполучення між містами, районами області (а.с.87).
14. Відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
15. Нормами п.2) ч.2 ст.223 ЦПК України, передбачено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату і місце судового засідання, якщо він повідомив про причину неявки, які судом визнано поважним. Частиною дев'ятою вказаної статті передбачено, що про відкладення розгляду справи постановляється ухвала.
Мотиви суду.
16. Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», встановлено особливий порядок роботи підприємств установ та організацій,з упинено рух громадського транспорту.
17. Враховуючи надзвичайні обставини, що виникли внаслідок поширення коронавірусу COVID-19, суд визнає неявку сторін поважними.
18. За таких обставин з метою забезпечення процесуальних прав сторін, суд приходить до висновку про відкладення підготовчого розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог: Головне управління Національної поліції в Івано-Франківської області про відшкодування моральної шкоди - з підстав неявки в судове засідання учасників справи на іншу дату.
Керуючись ст. 223, 261 ЦПК України,-
1. Відкласти розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог: Головне управління Національної поліції в Івано-Франківської області про відшкодування моральної шкоди на 10 год. 19 червня 2020 року з викликом сторін по справі.
2. Ухвала оскарженню не підлягає. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Поляниця М.М.