справа № 208/4265/19
№ провадження 3/208/85/20
16 липня 2019 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Нельга Д.В., розглянувши матеріали адміністративної справи відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ; щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, складеного 30.06.2019р. співробітником Національної поліції в Дніпропетровській області, 30.06.2019р. о 19 годині 00 хвилин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біля будинку АДРЕСА_2 , здійснила дрібне хуліганство, а саме у громадському місці висловлювалась нецензурною лайкою на адресу гр. ОСОБА_2 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, надала суду письмові пояснення, в яких зазначила про те, що вину не визнає, оскільки не вчиняла дій, зазначених у протоколі. Оскільки матеріали справи не містять доказів, визначених ст.251 КУпАП, просить суд провадження по справі закрити у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Статтею 173 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, що, в свою чергу, тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч.2 ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Отже, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, зокрема, чи висловлювалась ОСОБА_1 нецензурною лайкою 30.06.2019р. у громадському місці за адресою Кам'янське АДРЕСА_3 .
Як встановлено судом під час розгляду даної справи, на підтвердження обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, особа, уповноважена на складання протоколів, надала суду:
- протокол про адміністративне правопорушення, складений 30.06.2019р.;
- протокол прийняття заяви гр. ОСОБА_2 про вчинене відносно неї кримінальне правопорушення; пояснення ОСОБА_2
- рапорт, у якому зазначено про конфлікт, який мав місце 30.06.2019р. між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Дослідивши надані суду докази, суд, приймаючи до уваги те, що, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, дійшов висновку про те, що, з вищенаведених доказів не можливо встановити наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП у діях ОСОБА_1 , оскільки матеріали справи не містять належних та допустимих доказів на підтвердження того, що, остання 30.06.2019р. висловлювалась нецензурною лайкою на адресу гр. ОСОБА_2 у громадському місці.
Встановивши, таким чином, в ході розгляду даної справи те, що, матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, які б свідчили про наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП в діях ОСОБА_1 , суд, керуючись п.1 ст.247 КУпАП, дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у даній справі.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ст.247, ст.ст. 283, 284 КУпАП суд, -
провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Скаргу на постанову може бути подано до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Д.В. Нельга