справа № 563/321/20
03 червня 2020 року м. Корець
Суддя Корецького районного суду Рівненської області Опришко П.З., секретар судового засідання Литвинчук Л.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , фізичної особи - підприємця,
за ст.44-3 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія АА № 054021 ОСОБА_1 21 березня 2020 року о 10 год. 50 хв. здійснював перевезення пасажирів міжобласним сполученням м.Трускавець, Львівської області - смт.Короп, Чернігівська область, транспортним засобом «Mercedes-Bens Sprinter», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим порушив вимоги підпункту 4 пункту 2 постанови КМУ від 11 березня 2020 року № 211, тобто вчинив правопорушення, передбачене статтею 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлявся.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
До протоколу про адміністративне правопорушення серія АА № 054021 від 21 березня 2020 року долучено письмові пояснення ОСОБА_1 в яких він вказує, що їде з санаторію міста Трускавець «Алмаз», в якому перебував на лікуванні, додому. Так як мав свій автобус взяв пасажирів. В умовах карантину не зміг нікому з попутників відмовити.
Жодних інших доказів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого статтею 44-3 КУпАП суду не надано.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність протиправної винної дії чи бездіяльності, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, полягає у порушенні правил щодо карантину людей, санітарно гігієнічних, санітарно протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішеннями місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Отже, диспозиція цієї статті є бланкетною (відсилочною) не конкретизованою, а такою, що скеровує до норм законодавства України, актів органів місцевого самоврядування, які регулюють питання боротьби з інфекційними хворобами.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS- CoV-2», на усій території України з 12 березня 2020 року встановлено карантин.
Пунктом 4 Постанови КМУ №211 передбачено, що з 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 року, до 3 квітня 2020 року, заборонено:
- регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями);
- перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху;
- перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі;
- заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласномуі міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23.02.2006 року викладено визначення понять: регулярні пасажирські перевезення це перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування за умовами, визначеними паспортом маршруту, затвердженим в установленому порядку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування або уповноваженими органами договірних сторін у разі міжнародних перевезень;
нерегулярні пасажирські перевезення пасажирів автобусом, замовленим юридичною або фізичною особою з укладанням письмового договору на кожну послугу, в якому визначають маршрут руху, дата та час перевезень, інші умови перевезень та форму оплати послуги, або перевезення за власний кошт.
З аналізу вказаних норм вбачається, що порушенням правил карантину є не будь-які перевезення пасажирів автомобільним транспортом, а тільки ті, які визначені відповідним пунктом зазначеної постанови Кабінету Міністрів України.
Проте, до протоколу адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , не долучено жодних відомостей та доказів на підтвердження вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.44-3 КУпАП, зокрема: не вказано яка кількість пасажирів знаходилась в автомобілі, не відібрано пояснення у таких пасажирів, не додано фото чи відео фіксації вчиненого адміністративного правопорушення, що позбавляє суд можливості встановити здійснення ОСОБА_1 пасажирських перевезень 21 березня 2020 року, які забороняються постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211.
Крім цього, адміністративні матеріали стосовно ОСОБА_1 не містять відомостей та належних доказів того, що останній є фізичною особою-підприємцем, який займається регулярними чи нерегулярними пасажирськими перевезеннями. Також не додано доказів, що він здійснював перевезення на автобусному маршруті загального користування за умовами, визначеними паспортом маршруту, або мав письмовий договір на послуги перевезення останніх тощо, що свідчить про відсутність в його діях порушення абзацу 1 підпункту 4 пункту 2 Постанови КМУ №211 від 11.03.2020 року, що йому ставиться за провину.
На підставі наведеного суддя вважає, що наявними доказами не доводиться подія і склад вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого статтею 44-3 КУпАП у зв'язку з чим на підставі ч.1 п.1 ст. 247, провадження у справі слід закрити.
Відповідно до ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.44-3, ст.ст.247,283,284 КУпАП, суддя,
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Корецький районний суд Рівненської області.
Суддя Опришко П.З.