Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/1594/20
03.06.2020 м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Леньо В.В., з участю особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , водій відділення інспекторів прикордонної служби «Дюла» відділу прикордонної служби «Дякове» за ч. 1 ст. 172-18 КУпАП України,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 116323 від 21.05.2020 року 03.04.2020 року близько 22:00 год. в ході проведення розшуково-пошукових заходів прикордонним нарядом «група реагування» на напрямку 74 прикордонного знаку (територія Чорнотисівської сільської ради Виноградівського району Закарпатської області) було виявлено доріжку слідів через державний кордон України в Румунію та відчинено хвіртку в загороджувальному паркані, що підтвердило факт порушення режиму державного кордону України з метою незаконного переміщення тютюнових виробів. Даний напрямок з 17-00 год. 03.04.2020 року по 01-00 год. 04.04.2020 року охоронявся прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» обов'язки старшого прикордонного наряду виконував солдат ОСОБА_1 .
Своїми діями ОСОБА_1 , порушив п.9 глави 5 розділу ІІ Інструкції про слжбу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, що виразилося у неякісній організації несення служби в прикордонному наряді «Прикордонний патруль» та призвело до порушення режиму державного кордону України.
Своїми діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-18 КпАП України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєному визнав та щиро розкаявся.
У відповідності до положення ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна(умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП при розгляді справи суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ст. 251 КУпАП визначає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративноївідповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів,що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зі ст. ст. 245, 252, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 116323 від 21.05.2020 р., письмовими поясненнями, висновком службового розслідування, тощо.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази у справі в їх сукупності, приходжу до висновку, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст. 172-18 КУпАП, оскільки він будучи особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, допустив порушення правил несення прикордонної служби в умовах особливого періоду.
Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення та особу порушника, ступінь його вини, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності в зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження по справі про адміністративне правопорушення виноситься постанова про закриття справи.
Тому справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-18 КУпАП, відносно ОСОБА_1 слід закрити.
Керуючись ст.ст. 22, 268, 283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , визнати виним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-18 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-18 КУпАП, та оголосити йому усне зауваження, справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови, через даний місцевий суд.
СуддяВ. В. Леньо