Справа № 304/272/20 Провадження № 3/304/125/2020
02 червня 2020 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Ганько І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Перечинського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України,
за ст. 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
з протоколу про адміністративне правопорушення № 1 від 25 лютого 2020 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи притягнутим постановою судді Перечинського районного суду від 08 листопада 2019 року до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, з 20 по 23 січня 2020 року ухилявся від відбування адміністративного стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт, а саме не з'явився для відпрацювання таких згідно графіку виходу на роботу № 58/01-14 від 17 січня 2020 року, внаслідок чого його розпорядженням Перечинського міського голови № 20/07-24 від 23 січня 2020 року відповідно до п. 4 ст. 40 КЗпП України було звільнено, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 183-2 КУпАП.
У підтвердження вини ОСОБА_1 начальником Перечинського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області Пеха Є.О. у якості доказів надано протокол про адміністративне правопорушення № 1 від 25 лютого 2020 року, постанову судді Перечинського районного суду від 08 липня 2019 року у справі № 304/1600/19, довідку про проведену бесіду від 10 грудня 2019 року, направлення № 39/8/161-20 від 15 січня 2020 року, інформація міського голови № 79/01-13 від 17 січня 2020 року, розпорядження Перечинського міського голови № 8/07-24 від 17 січня 2020 року, графік виходу на роботу ОСОБА_1 як особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт від 17 січня 2020 року, повідомлення Перечинської міської ради № 73/01-14 від 22 січня 2020 року та № 79/01-13 від 23 січня 2020 року з табелем виходу на роботу ОСОБА_1 за січень 2020 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що не приступив до відпрацювання суспільно корисних робіт, так як хворів, а можливості звернутися до лікаря не мав, оскільки не підписав з таким декларацію.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст. 7 цього Кодексу ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Стаття 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, яка згідно ч. 1 ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, надає кожному право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків.
Як роз'яснено в п. 2 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року, строки, встановлені Кодексом України про адміністративні правопорушення, є обов'язковими для судів та учасників судових процесів, оскільки визначають тривалість кожної стадії процесу або час, протягом якого має бути вчинено процесуальну дію.
Також під час розгляду даної справи суддя враховує практику Європейського Суду з прав людини (пункт 137 Рішення від 09 січня 2013 року у справі «Олександр Волков проти України» (Oleksandr Fedorovych VOLKOV v. Ukraine, заява №21722/11) про те, що строки давності слугують кільком важливим цілям, а саме: забезпеченню юридичної визначеності та остаточності, захисту потенційних відповідачів від не заявлених вчасно вимог, яким може бути важко протистояти, та запобігти будь-якій несправедливості, яка могла б виникнути, якби від судів вимагалося виносити рішення щодо подій, що мали місце у віддаленому минулому, на підставі доказів, які через сплив часу стали ненадійними та неповними (див. рішення від 22 жовтня 1996 року у справі «Стаббінгз та інші проти Сполученого Королівства» (Stubbings and Others v. the United Kingdom), п. 51, Reports 1996-IV).
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Оскільки, з моменту вчинення правопорушення вже пройшло більше ніж 3 (три) місяці, тому суддя вважає, що провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 слід закрити.
Керуючись ст. ст. 38 ч. 2, 247 п. 7, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, с у д д я, -
провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 183-2 КУпАП на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП - закрити.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Закарпатського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:Ганько І. І.