Іллічівський районний суд м.Маріуполя
Справа № 264/3186/20
3/264/1843/2020
03 червня 2020 р. м. Маріуполь
Суддя Іллічівського районного суду м.Маріуполя Донецької області Мушкет Олександр Олександрович, за участю секретаря судового засідання Дарменко В.В., з участю прокурора Дженчако І.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працює, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , перебуваючи з 04.02.2016 року по 02.07.2019 року на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Маріупольський слідчий ізолятор», будучи відповідно до підпункт «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігаю корупції» суб'єктом на якого поширюється дія цього закону, в порушення п.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме 09.08.2019 року о 15-31 годин, тобто після дня звільнення з місця роботи, без поважних причин, подала декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій Держави або місцевого самоврядування «перед звільненням».
ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав у повному обсязі, не заперечував обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення. Додатково пояснила, що 02.07.2019 року звільнилась з посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Маріупольський слідчий ізолятор». Про необхідність подання декларації була обізнана, але не подала її своєчасно, оскільки не мала доступу до інтернету, після повідомлення працівником відділу кадрів слідчого ізолятору про необхідність подачі декларації, одразу її подала. Наслідки своєчасного неподання декларації їй відомі, просила суворо не карати.
Прокурор пояснив, що в діях ОСОБА_1 дійсно вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просив притягнути останню до адміністративної відповідальності.
Суддя, з'ясувавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Встановлено, що 04.02.2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Маріупольський слідчий ізолятор»,.
02.07.2019 року ОСОБА_1 звільнений з вищевказаної посади за власним бажанням, що підтверджується наказом Державної установи «Маріупольський слідчий ізолятор» №57/ОС-19 від 27.06.2019 року.
Відповідно до підпункту «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», на посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Маріупольський слідчий ізолятор» поширюється дія цього закону.
За вимогами ч.2 ст.19 Конституції України, посади особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до п.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігай корупції» особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцево самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно п.2 розділу 1 роз'яснень, щодо застосування окремих норм Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансово контролю, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 11.08.2016 року, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинені. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування до 00-00 годин 03.07.2019 року.
У відповідності до повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважений на виконання функцій ДУ «Маріупольський слідчий ізолятор» встановлено факт несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, а саме перед звільненням за 2019 рік - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції дії встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подано декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За відомостями Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 подала декларацію 09.08.2019 року о 15-31 годин.
Дослідивши обставини справи в їх сукупності, суд приходиться до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суддя, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, приходить до висновку за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальних межах санкції даної статті, вважаючи таке стягнення достатнім та необхідним для запобігання вчинення ним правопорушень у подальшому.
Відповідно до ст.4 ч.2 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст.23, 27, ч.1 ст.172-6, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 420,40 грн.
На постанову протягом десяти днів з моменту її винесення може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду через Іллічівський районний суд м.Маріуполя Донецької області.
Суддя: О. О. Мушкет