Номер провадження 3/229/714/2020
ЄУН 229/1767/20
03 червня 2020 року м.Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Бесарабівка, Кигичівського району Харківської області , громадянина України, військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ,
за ч. 4 ст.172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
06 квітня 2020 року о 07 годині 00 хв. військовослужбовець ОСОБА_1 самовільно залишив ВЧ НОМЕР_1 , що тимчасово дислокується в АДРЕСА_2 , був відсутній з 07 години 00 хвилин 06.04.2020 року до 13 години 00 хвилин 06.04.2020 року, тобто шість годин.
По прибуттю ОСОБА_1 , не зміг повідомити поважні причини своєї відсутності протягом 6 (шести годин) на теритоpiї військової частини НОМЕР_1 , чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 172-11 КУпАП України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
Факт правопорушення визнав, про що зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення та у доданих поясненнях.
ОСОБА_1 повістка надсилалась рекомендованим листом із повідомленнями за адресою її проживання, зазначеною у протоколі про адміністративне правопорушення, відповідно повідомлення повістка була отримана уповноваженою особою, про що свідчить підпис у поштовому повідомленні про виклик на 11.05.2020 року.
Разом із тим, виходячи з практики Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважає можливим провести розгляд справи у відсутність ОСОБА_1 , який знав про складення відносно нього даного протоколу, що підтверджується підписом у протоколі про адміністративне правопорушення.
Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасникам справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.
При цьому, в матеріалах справи міститься його заява про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ст.268 КУпАП, присутність особи-правопорушника при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбачене ч.4 ст.172-11 КУпАП не є обов'язковим, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки останній не цікавиться ходом розгляду справи.
Факт вчинення військового адміністративного правопорушення і вина ОСОБА_1 , підтверджується: протоколом серії А0693 від №866 від 06 квітня 2020 року про адміністративне правопорушення за ч.4 ст. 172-11 КУпАП, поясненнями ОСОБА_1 , зазначеними в протоколі, згідно яких він визнав свою вину. Крім того, підтверджується доповіддю про факт самовільного залишення частини військовослужбовцем військової служби за контрактом військової частини НОМЕР_1 , доповіддю про повернення після самовільного залишення чстини А 0693.
Згідно посвідчення офіцера НОМЕР_3 ОСОБА_1 є військовослужбовцем, що також підтверджується витягом з наказу № 84 від 20.03.2020 року.
Суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 має місце адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.172-11 КУпАП, а саме самовільне залишення без поважних причин військової частини до 3 діб, вчинене в умовах особливого періоду.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, його майновий стан, ступінь та визнання вини, службову характеристику, суддя вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Даний вид стягнення в даному випадку, суддя вважає доцільним і достатнім для його виправлення, а також попередження вчинення нових правопорушень.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з порушника стягується судовий збір, який станом на день винесення цієї постанови складає 420 гривень 40 копійок.
Керуючись ст. 33, 172-11, 283-284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п'ять) грн. 00 коп.
Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті на номер рахунку (IBAN)- UA678999980313010106000005040, отримувач коштів- Дружківське УК/м.Дружкiвка/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37937273, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету- 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету- Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять)грн. 40коп.
Судовий збір підлягає сплаті на реквізити: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ /22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783:Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Т.Л. Панова