Справа № 752/9306/20
Провадження №: 3/752/4750/20
іменем України
29 травня 2020 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Єсауленко М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
за участю прокурора - Бебич М.І.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , -
встановив:
ОСОБА_1 , як особі яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, інкримінується порушення строку подання декларації за 2019 рік відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
В судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував факту подання декларації за 2019 р. лише у червні 2019 року, при граничному терміні подання до 01.04.2019 р. Такі дії пояснює тим, що під час ознайомлення з обов'язком подати декларації після звільнення не зрозумів у повній мірі вимог законодавства щодо граничного строку подання декларації. Також зазначає, що подання декларації пізніше, ніж встановлено законом, не призвело до тяжких наслідків.
Прокурор зазначила, що вина ОСОБА_1 повністю доведена зібраними по справі матеріалами, а посилання ОСОБА_1 на необізнаність про необхідність подання декларації після звільнення у строк до 01.04.2019 р., зважаючи на те, що перед звільненням ОСОБА_1 під підпис вручено повідомлення - застереження про необхідність подання декларації у наступному після звільнення році у строк, передбачений ст. 45 «Про запобігання корупції», тобто до 01.04.2019 р.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що наказом ГУНП у м. Києві від 21.02.2018 року № 173 о/с, - ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського взводу №3 роти №3 полку поліції особливого призначення №1 Головного управління Національної поліції у місті Києві та присвоєне спеціальне звання-старший сержант поліції.
ОСОБА_1 за посадою, віднесений до суб'єктів, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
17.02.2018 р. ОСОБА_1 був попереджений про спеціальні обмеження, встановлені Закону України «Про запобігання корупції» щодо поліцейських, державних службовців та працівників поліції при прийнятті на службу (а.с. 29).
Наказом ГУНП у м. Києві від 20.04.2018 року № 398 о/с ОСОБА_1 звільнено із займаної посади та зі служби в органах Національної поліції України на підставі наказу Національної академії внутрішніх справ від 22 березня 2018 року та доповідної записки командира полку поліції особливого призначення №1 підполковника поліції Цикалюка Р.І. від 10 квітня 2018 року.
16.04.2018 р. ОСОБА_1 попереджено про виконання окремих вимог, передбачених Закону України «Про запобігання корупції», зокрема вимог ст. 45 щодо зобов'язання наступного року після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подати декларацію за минулий рік.
Положенням частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, щоособи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
09 квітня 2019 року Національним агентством з питань запобігання корупції виявлено факт неподання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, про що зазначено у відповідному повідомленні до Національного агентства з питань запобігання корупції (а.с. 14.)
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію після припинення особою діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав 05.06.2019 р.
Жодних поважних причин, які б унеможливлювали своєчасне подання ОСОБА_1 декларації, не встановлено.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Аналіз досліджених доказів дає суду підстави дійти висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, за ознаками несвоєчасного подання без поважних причин декларації після припинення особою діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Разом з тим, відповідно до вимог ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Суд вважає, що органу, уповноваженому на складання відповідного адміністративного протоколу, про порушення строку подання ОСОБА_1 декларації особи після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування стало відомо 09.04.2019 р. (про що зазначено у повідомленні до Національного агентства з питань запобігання корупції), а не під час проведення перевірки, як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення.
Зазначене свідчить про те, що як на момент надходження справи до суду так і на момент розгляду справи сплинули строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч.3 ст. 38 КУпАП, що відповідно до вимог п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, є підставою для закриття провадження у справі.
На підставі викладеного та керуючись ч ст.ст. 9, ч.3 ст. 38, ч.1 ст. 172-6, п.7 ч.1 ст.ст. 247, 279, 280,283,п.3 ч.1 ст. 284 КУпАП, суд
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, закрити за закінченням строків для накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає чинності після закінчення строку, встановленого на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М.В. Єсауленко