Ухвала від 01.06.2020 по справі 420/4440/20

Справа № 420/4440/20

УХВАЛА

01 червня 2020 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до комунальної організації «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до комунальної організації «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до комунальної організації «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі гуртожитку до комунальної організації «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради», яка розташована за адресою: 68803, Одеська область, м. Рені, вулиця 28 Червня, 257 шляхом відключення за допомогою фахівців енергопостачальних організацій вказаної будівлі комунальної організації «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» від джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання, установок), до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі та можуть спричинити загрозу життю та здоров'ю людей, зазначених в акті перевірки № 25 від 21.02.2020 за номерами: 1-23, 26-27.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102 гривень.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином ставка судового збору за подання даного адміністративного позову становить - 2102 грн.

Проте, доказів сплати судового збору в розмірі встановленому Законом України “Про судовий збір” позивачем до позову не додано.

Відповідно до ч. 2 ст. 161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Проте, позивачем до позовної заяви не додано доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи копії позовної заяви з додатками.

Відповідно до п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ст. 79 КАС України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

В позовній заяві відповідачем вказано КО «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» та зазначено адресу - 68800, Одеська область, м. Рені, вул. Гагаріна, 25.

В позовній заяві позивач вказує, що здійснено позапланову перевірку гуртожитку КО «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» за адресою: 68803, Одеська область, м. Рені, вул. 28 Червня 257, при цьому подальша експлуатація гуртожитку КО «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» створює загрозу життю та здоров'ю людей.

В той же час, згідно доданого до позовної заяви витягу з графіку проведення позапланових перевірок від 21.12.19 вбачається, що за номером 1516 вказано гуртожиток КО «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» за адресою 68800, Одеська область, м. Рені, вул. Соборна, 49.

Доказів включення гуртожитку КО «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» за адресою: 68803, Одеська область, м. Рені, вул. 28 Червня 257, до графіку проведення позапланових перевірок до позовної заяви не додано.

Крім того, до позову не надано жодного доказу належності гуртожитку КО «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» за адресою: 68803, Одеська область, м. Рені, вул. 28 Червня 257 відповідачу (знаходження на балансі, наявність правової відповідальності саме відповідача за стан пожежної безпеки у гуртожитку).

Також, до позовної заяви додано акт перевірки №25 від 21.02.2020 року в якому зазначено, що у проведенні заходу державного нагляду (контролю) брав участь директор КО «ЖКС Ренійської міської ради» Мєдвєдік А.В., проте будь-яких доказів на підтвердження його повноважень до позовної заяви не додано.

Відповідно до ст. 68 Кодексу цивільного захисту України, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

У разі наявності на об'єкті перевірки інших порушень посадовою особою ДСНС України або її територіального органу на підставі акта перевірки складається припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

З вищевикладених норм слідує, що припис складається на порушення, які не створює загрозу життю та здоров'ю людей. При наявності інших порушень, а саме порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування.

Позивач надав до суду акт перевірки із зазначеними встановленими порушеннями, частина з яких на думку позивача створюють загрозу життю та здоров'ю людей. Проте в позовній заяві не зазначено про видання припису щодо інших порушень, та не надано до позову копії вказаного припису.

Позивач зазначив у якості підстави перевірки відповідача наказ від 11.12.2019 року №420 та надав його копію. В наказі зазначено про перевірку об'єктів згідно з додатком. Проте вказаного додатку або витягу з нього до позову не надано. В той же час до позовної заяви додано витяг з графіку проведення позапланових перевірок вхід. № 983 від 21.12.2019 року. Жодних пояснень щодо вказаних невідповідностей в позовній заяві не зазначено.

Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Недоліки повинні бути усунені шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 160, 161 КАС України, а саме шляхом сплати судового збору та надання до суду доказів на підтвердження сплати, а також надання доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи копії позовної заяви з додатками, надання належним чином завірених копій всіх письмових доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з урахуванням зауважень, викладених в даній ухвалі суду, а також надання позовної заяви після усунення недоліків та доказів направлення на адресу відповідача копії позовної заяви після усунення недоліків разом з копіями документів, що надаються до суду.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до комунальної організації «Житлово-комунальна служба Ренійської міської ради» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в десятиденний строк з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, з урахуванням особливостей, встановлених п. 3 Розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України, усунути недоліки, та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий відповідно до вимог ч. 1 п. 4 ст. 169 КАС України.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя О.А. Левчук