Справа № 751/1665/20
іменем України
29 травня 2020 року
суддя Залізничного районного суду м. Львова Іванюк І.Д., розглянувши у судовому засіданні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
українця, громадянина України, працюючого водієм у ТОВ
"Дженерал Транс Альянс Логістик",
проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 10 березня 2020 року о 13 год. 50 хв. по вул. Інструментальна, 20 у м.Чернігові, керував транспортним засобом «Renault magnum» д.н.з. НОМЕР_1 з причіпом FRVEHAVF д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння, за результатами тесту виявлено 1,68 проміле алкоголю. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку із застосуванням приладу «Drager Alcotest 6810» у присутності двох свідків, а в подальшому підтвердився висновком КНП Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні Чернігівської обласної ради щодо результатів медичного огляду №162 від 10.03.2020 року, чим порушив п. 2.9а Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 року.
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, а також не забезпечив в судове засідання явку свого захисника, хоча двічі належним чином повідомлявся про розгляд справи за зареєстрованим місцем проживання, працівниками поліції йому роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, матеріали справи про адміністративне правопорушення, долучені до протоколу, приходжу до наступного висновку.
За ч. 1 ст. 130 КУпАП відповідальність настає у випадку керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.9 а Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.11.2015 № 1452/735 огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно із п. 1 розділу ІІ вказаної інструкції, за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, а п. 9 розділу ІІ Інструкції визначено, що з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Оглянувши протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 404705 від 10.03.2020 року, відеозапис нагрудної камери патрульного поліцейського, протокол тесту ДРЦ № 3000 за результатом огляду ОСОБА_1 із застосуванням приладу «Драгер», акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, висновок КНП Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні Чернігівської обласної ради №162 від 10.03.2020 року щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, письмові пояснення свідків, приходжу до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП виходячи із наступних обставин.
З переглянутого відеозапису нагрудної камери патрульного поліцейського вбачається, що огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння проводився поліцейським 10.03.2020 р. на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби) у присутності 2-ох свідків. Перед проведенням огляду на стан сп'яніння поліцейський проінформував ОСОБА_1 про порядок застосування спеціального технічного засобу. Огляд на стан алкогольного сп'яніння здійснений поліцейським, який має спеціальні звання - старшим лейтенантом поліції - Колодою С.П .
З протоколу тесту ДРЦ № 3000 за результатом огляду ОСОБА_1 із застосуванням приладу «Драгер» в організмі останнього виявлено 1,68 % алкоголю.
Висновком КНП Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні Чернігівської обласної ради №162 від 10.03.2020 року щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння підтверджено факт перебування ОСОБА_1 на час огляду 10.03.2020 р. о 15.25 год. у стані алкогольного сп'яніння.
З протоколу про адміністративне правопорушення ДПР 18 № 404705 вбачається, що у ОСОБА_1 тимчасово вилучене посвідчення водія НОМЕР_3 .
Таким чином, огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння було проведено відповідно до вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.11.2015 р. № 1452/735, а оформлення матеріалів огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу здійснено згідно з чинним законодавством.
Накладаючи адміністративне стягнення, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного правопорушення, особу правопорушника, те, що обставини, які обтяжують та пом'якшують відповідальність відсутні, вважаю, що ОСОБА_1 слід обрати покарання в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно із вимогами п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 грн., а тому дана сума підлягає стягненню з правопорушника.
Керуючись статтями 27, 40-1, ч. 1 ст. 130, статтями 221, 268, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова протягом десяти днів з моменту її винесення.
Суддя Іванюк І.Д.