Ухвала від 28.05.2020 по справі 640/11350/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про повернення заяви про забезпечення позову

28 травня 2020 року м. Київ № 640/11350/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С., розглянувши, до моменту відкриття провадження у справі, матеріали заяви б/н від 23.05.2020 «Про забезпечення адміністративного позову до подачі позовної заяви» представника Карпенка В.К. (адвоката) від імені

Березівської сільської ради Талалаївського району Чернігівської області,

Юрківцівської сільської ради Талалаївського району Чернігівської області

до (особи, які можуть Кабінет Міністрів України,

отримати статус Чернігівська обласна державна адміністрація

учасників справи):

третя особа (згідно Срібнянська селищна рада (Чернігівська область),

заяви):

ВСТАНОВИВ:

Через систему «Електронний суд» до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли матеріали заяви б/н від 23.05.20120 «Про забезпечення адміністративного позову до подачі позовної заяви» представника Карпенка В.К. (адвоката) від Березівської сільської ради Талалаївського району Чернігівської області та Юрківцівської сільської ради Талалаївського району Чернігівської області (надалі - Заявники), у якій викладено вимоги щоб до набрання законної сили рішенням у справі:

- зупинити виконання рішення Чернігівської облдержадміністрації про передачу проекту внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області в частині Срібнянського та Талалаївського районів та паспортів спроможних Срібнянської та Талалаївської громад, оформленого листом, поданим Чернігівською облдержадміністрацією до Кабінету міністрів України на виконання вимог «Методики формування спроможних територіальних громад», затвердженою постановою КМУ від 08.04.2015 № 214, в редакції постанови КМУ від 24.01.2020 № 34;

- заборонити Чернігівській обласній державній адміністрації вносити зміни та/або іншим шляхом затверджувати перспективний план формування територій громад Чернігівської області та/або його проект до моменту приєднання Березівської та Юрківціської сільських рад Талалаївського району Чернігівської області до Срібнянської селищної ради та вносити зміни до паспортів спроможних громад Срібнянської селищної та Талалаївської селищної об'єднаних територіальних громад Чернігівської області.

Подаючи заяву про забезпечення позову Заявники, серед іншого, примітили, що 13 травня 2020 року розпорядженням Кабінету Міністрів України було затверджено внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області, в тому числі Срібнянської та Талалаївської спроможних громад. Заявники вказують, що в даному розпорядженні взагалі була не врахована думка жителів Березівської та Юрківціської сільських рад Талалаївського району Чернігівської області та Срібнянської селищної ради об'єднаної територіальної громади Чернігівської області, що в свою чергу порушує Конституцію України, Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та основні засади адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Заявники звертають увагу, що у листах на ім'я голови Чернігівської ОДА, щодо необхідності внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області, про приєднання Березівської та Юрківціської сільських рад Талалаївського району Чернігівської області до Срібнянської селищної ради, було обґрунтовано найменшу відстань вказаних населених пунктів до центру Срібнянської селищної ОТГ, неодноразово зазначено, що жителі вказаних населених пунктів постійно користуються адміністративними послугами саме державних та комунальних закладів Срібнянського селища, вже не говорячи про ті факти, що населення Юрківцівської і Березівської сільських рад працює саме на території Срібнянської селищної ради.

Не вносячи зміни до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області, про приєднання Березівської та Юрківціської сільських рад Талалаївського району Чернігівської області до Срібнянської селищної ради, відповідач фактично нівелював всі здобутки адміністративно-територіальної реформи, порушив Європейську хартію місцевого самоврядування та позбавив органи місцевого самоврядування вчиняти законні дії щодо добровільного приєднання в межах Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».

На думку Заявників, наявна актуальність на звернення до суду із заявою про забезпечення адміністративного позову, шляхом прийняття ухвали, якою необхідно заборонити Кабінету Міністрів України вносити зміни та/або іншим шляхом затверджувати розпорядження від 12 серпня 2015 року (зі всіма змінами та доповненнями) № 899-р Кабінету Міністрів України «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Чернігівської області» до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області, про приєднання Березівської та Юрківціської сільських рад Талалаївського району Чернігівської області до Срібнянської селищної ради.

Ознайомившись із відповідною заявою в системі «Електронний суд», суд звертає увагу на таке.

Згідно статті 153 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити:

1) найменування суду;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти;

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також відомі заявнику: реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

У відповідності до підпунктів 15.1, 15.3 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи:

- подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.

- розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.

01 березня 2019 року, в газеті «Голос України» (№ 42 (7048) від 01 березня 2019 року) опубліковано повідомлення про відкликання ДСА України оголошення, опублікованого в газеті «Голос України» (№ 229 (6984) від 01 грудня 2018 року) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. В повідомленні йдеться про те, що відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 28 лютого 2019 року № 624/0/15-19 та враховуючи результати обговорення з судами, іншими органами та установами системи правосуддя питання необхідності відтермінування початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), Державна судова адміністрація України відкликає оголошення опублікованого в газеті «Голос України» (№ 229 (6984) від 01 грудня 2018 року).

Таким чином, після публікації цього оголошення зміни, передбачені Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», пов'язані з початком функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, не набувають чинності.

Як уже наголошувалося судом, в силу приписів Кодексу адміністративного судочинства України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі.

Між тим заява б/н від 23.05.20120 «Про забезпечення адміністративного позову до подачі позовної заяви» у письмовій формі на паперових носіях, як і додатки до неї, Заявниками до суду не подані, а відтак, враховуючи те, що функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи не розпочато, подання таким чином означеного процесуального документа не відповідає встановленим вимогам, зазначеним вище.

За ч. 7 ст. 154 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.

За таких обставин, суд вважає, що заява підлягає поверненню Заявникам без розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 152, 154 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву б/н від 23.05.20120 «Про забезпечення адміністративного позову до подачі позовної заяви» представника Карпенка В.К. (адвоката) - повернути Заявникам без розгляду.

За частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Згідно зі статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвалу про повернення заяви, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України, може бути оскаржено.

Суддя К.С. Пащенко