Ухвала від 27.05.2020 по справі 640/8179/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

27 травня 2020 року м. Київ № 640/8179/20

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1

до Управління Забезпечення примусового виконання рішень у Київський обл. Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 із позовом до Управління Забезпечення Примусового Виконання Рішень у Київський обл. Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.04.2020 залишено позовну заяву без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків, про які вказано в ухвалі суду, зокрема позивача зобов'язано надати позовну заяву в паперовій формі із додержанням вимог, встановлених статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач не усунув недоліки позовної заяви у вказаний спосіб, посилаючись на те, що в канцелярія Окружного адміністративного суду міста Києва не працює на прийом документів у зв'язку із введенням карантинних обмежень.

Однак, суд зазначає, що за змістом підпункту 15.16 пункту 15 частини 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Оголошення про створення та забезпечення функціонування ЄСІТС опубліковано Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» № 229 (6984) 01.12.2018.

У подальшому, у газеті «Голос України» (№ 42 (7048) від 01.03.2019) опубліковано повідомлення Державної судової адміністрації України, згідно якому (відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 28.02.2019 № 624/0/15-19 та враховуючи результати обговорення з судами, іншими органами та установами системи правосуддя питання необхідності відтермінування початку функціонування ЄСІТС), Державна судова адміністрація України повідомила про відкликання оголошення, опублікованого в газеті «Голос України» (№ 229 (6984) від 01.12.2018).

Наказом Державної судової адміністрації України № 628 від 22.12.2018 «Про проведення тестування підсистеми «Електронний суд» у місцевих та апеляційних судах» вирішено запровадити тестовий режим експлуатації підсистеми «Електронний суд» у всіх місцевих та апеляційних судах України (пілотних судах).

Отже, модуль «Електронний суд» функціонує тільки у пілотних судах України, зокрема: у Київському апеляційному адміністративному суді, Апеляційному суді Одеської області, Київському районному суді міста Одеси, Одеському апеляційному господарському суді, господарському суді Одеської області, Вінницькому апеляційному адміністративному суді, Вінницькому окружному адміністративному суді, Донецькому апеляційному адміністративному суді, Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Печерському, Подільському, Святошинському, Солом'янському, Шевченківському районних судах міста Києва.

Отже, на час звернення позивача до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою та електронною заявою на виконання вимог ухвали суду, Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему не запроваджено.

У той же час, суд звертає увагу, що позивач не був позбавлений можливості усунути недоліки електронної позовної заяви, шляхом подачі позовної заяви з додатками для відповідача в паперовій формі засобами поштового зв'язку.

Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Згідно з частиною восьмою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись п. 1 ч. 4 ст. 169 ст.ст. 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву повернути.

2. Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур

Попередній документ
89514307
Наступний документ
89514310
Інформація про рішення:
№ рішення: 89514308
№ справи: 640/8179/20
Дата рішення: 27.05.2020
Дата публікації: 01.06.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (12.04.2021)
Дата надходження: 07.04.2021
Предмет позову: визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії