Справа № 183/2805/20
№ 3/183/1635/20
26 травня 2020 року м. Новомосковськ
суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Березюк В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління Державного агентства рибного господарства в Дніпропетровській області, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Новоселівка Новомосковського району Дніпропетровської області, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 4 ст. 85 КУпАП,
В провадження Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла справа про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Так, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що в Самарській затоці в районі о.«Куріл'яний» с. Новоселівка Новомосковського району Дніпропетровської області, ОСОБА_1 здійснював вилучення водних біоресурсів, сумісно з ОСОБА_2 , а саме: ловив рибу забороненим знаряддям лову - сіткою-жилковою у кількості одна штука, чим порушив вимоги п. 3.15 Правил любительського рибальства. Виловленої риби не виявлено.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, повинен перевірити правильність складання протоколу та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до роз'яснень п.12 Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою, або без додержання вимог статті 256 цього КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, суд прийшов до висновку, що він не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки в ньому не зазначено часу вчинення (виявлення) адміністративного правопорушення.
Дані обставини суперечать вимогам ст. 256 КУпАП та унеможливлюють розгляд даної справи.
Аналізуючи сукупність зазначених обставин, вважаю, що справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Управління Державного агентства рибного господарства в Дніпропетровській області для належного оформлення.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст. 256, 276 КУпАП, суд
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернути до Управління Державного агентства рибного господарства в Дніпропетровській області, для належного оформлення.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Березюк