2-a-45/0514/2009
м. Добропілля 02 лютого 2009 р.
Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Садчикова Д.В.
при секретарі Влащенко І.М.
за участі позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Добропілля адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення», -
В судовому засіданні позивач в обгрунтування позовних вимог зазначив, що 01 грудня 2008 року, керуючи автомобілем марки «Шкода Октавія», державний номер НОМЕР_1, рухався по автодорозі Знаменка-Луганськ-Ізварино, у бік міста Красноармійськ дотримуючись правил дорожнього руху. Постановою №АН 017524 від 01 грудня 2008 року у справі про адміністративне правопорушення інспектором ДПС взводу ДПС м. Красноармійськ, ОСОБА_2 на нього накладене адміністративне стягнення за ч.1 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 340, 00 гривень. З даною постановою не згоден з наступних підстав. Керуючись ст. 258 КУпАП в якій зазначено: «У разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копії постанови у справі про адміністративне правопорушення та матеріалів, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення такої постанови", а як вбачається з штампу на конверті її було надіслано 09 грудня 2008 року, що є порушенням чинного законодавства. Беручи до уваги, що лист був за замовленням, то отримувач цього листа повинен поставити підпис у повідомленні, чого взагалі не було, тому як лист було виявлено у заборі приватного будинку. В супровідному листі зазначено, що правопорушник повинен з'явитись 15 грудня 2008 року за адресою: проспект Перемоги, 14, м. Добропілля, але це є неможливим оскільки лист було виявлено 16 грудня 2008 року. Вважає що надіслана постанова працівниками ДАЇ про порушення ним правил дорожнього руху та притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 340 (триста сорок) гривень є неправомірним.
Просив суд ухвалити рішення яким скасувати постанову №АН 017524 від 01.12.2008 року про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340, 00 гривень за ст.122 ч.1 К про АП України, адміністративну справу провадження закрити.
Відповідач по справі в судове засідання 21.01.2009 року та 02.02.2009 року не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином двічі повідомлений.
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи позивача, суд вважає що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Розглядаючи адміністративну справу по суті, суд приходить до висновку про те, що спір, як правовідносини, які виникли між позивачем та відповідачем слід розглядати із застосуванням Правил дорожнього руху України та Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідач по справі в судове засідання 21.01.2009 року та 02.02.2009 року не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином двічі повідомлений, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення рекомендованим листом (а.с. 12, 15).
Відповідно до ч.1 п.4 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за принципом змагальності сторін.
Як вбачається з ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки відповідач не надав до суду своїх письмових та усних заперечень, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Оскільки сторони звільнені від сплати державного мита, судові витрати по справі відносяться за рахунок держави.
На підставі викладеного, Правил дорожнього руху України, ч.1 п.4 ст.7, ч.2 ст.71 КАС України та керуючись ст.ст. 11, 86, 94, 99, 159, 161, 163 КАС України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення» - задовольнити.
Скасувати постанову №АН 017524 по справі про адміністративне правопорушення від 01.12.2008 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340, 00 гривень за ст.122 ч.1 К про АП України.
Адміністративну справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення постанови та наступної подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Складено одноособово в одному примірнику в нарадчій кімнаті.