Іменем України
про закриття провадження у справі
30.03.10Справа №2а-410/10/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
судді Кириленко О.О.,
секретар судового засідання Чесневська О.П.,
за участю: позивача ОСОБА_1, представника відповідача Хахаліної В.В.,
розглянувши у судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до прокуратури міста Севастополя про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, -
У лютому 2010 року ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя із адміністративним позовом в якому просив визнати незаконною бездіяльність прокуратури міста Севастополя, що виразилася у неприйнятті процесуального рішення, передбаченого статтею 97 Кримінально-процесуального кодексу України за заявою ОСОБА_1 від 26 жовтня 2009 року, направленої на адресу прокуратури міста Севастополя; зобов'язати прокуратуру міста Севастополя прийняти одне із процесуальних рішень, передбачених статтею 97 Кримінально-процесуального кодексу України за заявою ОСОБА_1 від 26 жовтня 2009 року, направленої на адресу прокуратури міста Севастополя.
Позивач наполягав на задоволенні позовних вимог та пояснив, що бездіяльністю прокуратури міста Севастополя порушуються його права.
Представник відповідача зазначила, що провадження у даній адміністративній справі підлягає закриттю у зв'язку з тим, що питання, порушені у позові повинні розглядатися в порядку кримінального процесу.
Заслухавши учасників судового процесу, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення проти позову, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Пунктом 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини другої статті 2 цього Кодексу до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Частиною другою статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно з пунктом 2 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить розглядати в порядку кримінального судочинства.
Статтею 2 Кримінально-процесуального Кодексу України визначено, що завданнями кримінального судочинства є охорона прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, які беруть в ньому участь, а також швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування Закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний.
Відповідно до статті 97 Кримінально-процесуального Кодексу України прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані приймати заяви і повідомлення про вчинені або підготовлювані злочини, в тому числі і в справах, які не підлягають їх віданню.
По заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень: 1) порушити кримінальну справу; 2) відмовити в порушенні кримінальної справи; 3) направити заяву або повідомлення за належністю.
Порядок оскарження дій і постанов органів дізнання передбачений положеннями статті 110 Кримінально-процесуального кодексу України.
Крім того, оскарженню підлягає також їх бездіяльність, зокрема не прийняття відповідних рішень за заявами і повідомленнями про злочин.
Як вбачається зі змісту позову та матеріалів справи, спірні правовідносини стосуються бездіяльності відповідача по неприйняттю відповідного рішення, передбаченого статтею 97 Кримінально-процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, зазначені позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, а повинні розглядатися в порядку кримінального судочинства.
Керуючись статтями 157, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Закрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до прокуратури міста Севастополя про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена у порядку встановленому частинами четвертою, п'ятою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали суду заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у п'ятиденний строк.
Суддя (підпис) О.О. Кириленко
З оригіналом згідно
Суддя О.О. Кириленко