Справа № 761/11525/20
Провадження № 3/761/3676/2020
29 квітня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Кондратенко Олена Олександрівна, розглянула матеріали, що надійшли з Шевченківського УП ГУНП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , тимчасово непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2
за ст. 44-3 КпАП України
09 квітня 2020 року, ДОП Шевченківського УП Петренком Д.І., складено протокол в тім, що 09 квітня 2020 року близького 11 годині 00 хвилин, за адресою: м.Київ, вул. Ак.Туполєва, 20-А, громадянин ОСОБА_1 знаходився в громадському місці без вдягненого засобу індивідуального захисту, а саме: респіратора, маски, чим порушив Постанову КМУ №211 від 11 березня 2020 року та внесених змін від 02 квітня 2020 року № 255 п.1 ч.2, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.44-3 КпАП України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з?явився, судом вжито заходів для його належного повідомлення про дату, місці та час розгляду справи.
Статтею 44-3 КпАП України передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Разом з тим, при розгляді справи встановлено, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення складено без дотримання вимог ст.256 КУпАП та неправильність оформлення інших документів, що унеможливлює розгляд матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст.256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Перевіркою матеріалів справи про адміністративне правопорушення встановлено, що посадовою особою при складанні протоколу про адміністративне правопорушення зазначених норм закону виконано не було, оскільки до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не надано жодних доказів на підтвердження обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення складеному відносно ОСОБА_1 , виходячи зі змісту протоколу свідки правопорушення відсутні.
Враховуючи вищезазначені обставинисуд позбавлений можливості достовірно встановити факт наявності чи відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КпАП України.
З урахуванням того, що зазначені обставини мають значення для правильного вирішення справи, суд, відповідно до ст.256 КпАП України, вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал для додаткової перевірки.
На підставі викладеного та керуючись ст.256 КпАП України, суд
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 КпАП України повернути до Шевченківського УП ГУ НП України в м. Києві для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: