26.05.2020 Справа № 756/5914/20
Унікальний № 756/5914/20
Провадження № 1-кс/756/1115/20
26 травня 2020 року м. Київ
Слідчий суддя Оболонського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого СВ Оболонського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене процесуальним керівником у провадженні - першим заступником керівника Київської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №12020100050003187 від 18.05.2020 року за ознаками ч. 1 ст.115 КК України,
Слідчим відділом Оболонського управління поліції ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні№12020100050003187 від 18.05.2020 року, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 18.05.2020 року приблизно о 19 год. 30 години 00 хвилин гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , умисно позбавив життя ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
18.05.2020 року в ході огляду місця події на восьмому поверсі будинку АДРЕСА_2 виявлено та вилучено: гаманець чорного кольору з банківськими картками, візитницями та копією паспорта на ім'я ОСОБА_6 ; годинник.
18.05.2020 в ході огляду місця події в квартирі АДРЕСА_3 було виявлено та вилучено: два врізних замки від вхідних дверей;
ніж з речовиною бурого кольору; дерев'яну підставку для ножів з речовиною бурого кольору; два ключі; зв'язку ключів; мобільний телефон «НОМІ»; пуста скляна пляшка горілки.
18.05.2020 року у відповідності до вимог ст. 98 КПК України старшим слідчим СВ Оболонського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 було винесено постанову про визнання вказаного майна речовими доказами у кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, слідчий та прокурор просять накласти арешт на вилучене 18.05.2020 року за адресою: АДРЕСА_1 , майно, а саме: гаманець чорного кольору з банківськими картками, візитницями та копією паспорта на ім'я ОСОБА_6 , годинник, два врізних замки від вхідних дверей, ніж з речовиною бурого кольору, дерев'яну підставку для ножів з речовиною бурого кольору, два ключі, зв'язку ключів, мобільний телефон «НОМІ», пусту скляну пляшку з-під горілки.
Слідчий та прокурор, кожен окремо, подали до суду заяви про розгляд клопотання без їх участі, а також просили задовольнити клопотання про арешт майна.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та долучені матеріали, заяви слідчого та прокурора, дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання.
Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 18.05.2020 року було внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (кримінальне провадження №12020100050003187).
20.05.2020 року до Оболонського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого СВ Оболонського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене процесуальним керівником у провадженні - першим заступником керівника Київської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_4 , про арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно п. 1 ч. 2, ч. 4 ст. 170 КПК України арешт майна допускається, зокрема, з метою забезпечення збереження речових доказів. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
На підставі викладеного, слідчий суддя дійшов висновку про те, що орган досудового розслідування, виходячи з фактичних обставин кримінального правопорушення, обґрунтовано звернувся з клопотанням про арешт майна, вилученого 18.05.2020 року під час оглядів місця події.
Крім того, слідчим та прокурором було доведено, що арешт майна необхідний з метою забезпечення його збереження як речового доказу. А отже, при вирішенні питання про арешт майна слідчим доведено та слідчим суддею враховано: наявність правової підстави для арешту майна: можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні №12020100050003187; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання старшого слідчого СВ Оболонського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене процесуальним керівником у провадженні - першим заступником керівника Київської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №12020100050003187 від 18.05.2020 року за ознаками ч. 1 ст.115 КК України - задовольнити.
На підставі п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України накласти арешт на вилучене 18.05.2020 року за адресою: АДРЕСА_1 , майно, а саме: гаманець чорного кольору з банківськими картками, візитницями та копією паспорта на ім'я ОСОБА_6 , годинник, два врізних замки від вхідних дверей, ніж з речовиною бурого кольору, дерев'яну підставку для ножів з речовиною бурого кольору, два ключі, зв'язку ключів, мобільний телефон «НОМІ», пусту скляну пляшку з-під горілки.
Копію ухвали негайно після її постановлення вручити слідчому, прокурору та не пізніше наступного робочого дня після її постановлення надіслати іншим заінтересованим особам, які не були присутні при її проголошенні.
Виконання ухвали покласти на старшого слідчого СВ Оболонського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 .
Ухвала про арешт майна виконується негайно.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1