Справа № 755/5176/20
"22" травня 2020 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Козачук О.М. розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючу за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ст. 122-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 , 04 березня 2020 року о 08 годині 31 хвилин, керуючи автомобілем «Hyundai Accent», державний номер НОМЕР_1 , в м. Києві по вул. Чупринки, 6, не виконала вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу за допомогою проблискових маячків червоного та синього кольору, поданого службовим транспортним засобом «Skoda Rapid», державний номер НОМЕР_2 на вул. Тампере, 3-А.,
Своїми діями ОСОБА_1 порушила п. 2.4 Правил дорожнього руху.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків протокол може бути підписано також і цими особами.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», визнано правильною практику тих судів, яки мотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Зміст протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 № 533470 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки в ньому не зазначено нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, а саме не вказано частину ст. 122-2 КУпАП. Згідно із змінами, внесеними законом від 11.09.2019 року стаття 122-2 КУпАП складається з двох частин.
Враховуючи те, що вищезазначені порушення та допущена неповнота при складанні адміністративного матеріалу унеможливлюють розгляд протоколу в судовому засіданні, суддя, на підставі наведеного, та керуючись ст. 221, 245, 251, 268, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Адміністративну справу 3/755/5176/20, 755/2828/20 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 повернути до Управління патрульної поліції в м. Києві -для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: